Haber Diablo 4 Gamepass'e gelmeyecek!

Martin Archimbaud

Profesör
Reaksiyon puanı
3,663
Bazı oyuncular büyük bir heyecanla Microsoft - Activision Blizzard davasının sonucunun Xbox Game Pass'e yansımasını beklese de yetkili bir isim, satın alma gerçekleşse de Diablo 4'ün Game Pass'e gelmeyeceğini söylüyor.

Game Pass Tracker'ın, Brezilya'daki bir ödeme uygulamasında Diablo 4'ün Xbox Game Pass'te yer alabileceği söyleyen tweetine yanıt veren Blizzard başkanı Mike Ybarra net konuştu:
"Böyle bir şey olmayacak."

Bu açıklama her ne kadar net olsa da bazı hayranlar, Microsoft'un Activision Blizzard için önerdiği 69 milyar dolarlık satın alma işlemi gerçekleşirse, Diablo 4'ün eninde sonunda Game Pass'e gelip gelmeyeceği üzerinde teoriler üretmelerine engel olmadı.

Bu arada, bazı Xbox sahipleri anlaşmanın gerçekleşmesi ve oyunun Game Pass'e gelmesi umuduyla Diablo 4'ü satın almayı erteliyor. Redditor P0PE_F0X da bu tür oyunculardan bir tanesi:

"Sürekli erteliyordum ama oyun o kadar iyi görünüyor ki vazgeçebilirim."
i_am_legend26 adlı redditor da benzer görüşte:

"Evet, aynı şey COD için de geçerli. Ben sadece hikayeleri oynamak istiyorum. Kesinlikle bekliyorum."
Bir başka Reddit kullanıcısı olan Cannedcocktail, Xbox'ta oyunun bir kopyasına sahip olduklarını, ancak "dava sonucunu sabırsızlıkla beklerken" PC'de çifte dalış yapmayı ertelediklerini söylüyor.

Bunun yanı sıra bir de Diablo 4'ü satın almayacaklarını, sadece Game Pass'e gelirse oynayacaklarını söyleyenler var. Halos-117 fikrini şu şekilde açıklamış:

"Zaten satın almayacaktım. Ama Game Pass'e koyarlarsa muhtemelen bir denerim.
Microsoft, Activision Blizzard'ı satın alsa bile, Diablo ya da Call of Duty gibi oyunların Game Pass'te yayınlanıp yayınlanmayacağı belli değil. FTC duruşması sırasında Activision Blizzard'ın patronu Bobby Kotick, çoklu oyun abonelik hizmetlerinin hayranı olmadığını, bu sebeple de Activision oyunlarının (tamamen olmasa da büyük ölçüde) bu hizmetlerde yer almadığını itiraf etmişti. Satın alma gerçekleşirse Kotick, hoşuna gitse de gitmese de Game Pass'e bağlı kalacağını söylemişti:

"İleriye dönük bir iş teklifi olarak çoklu oyun abonelik hizmeti fikrine katılmıyorum, ancak bizler, Activision ve Microsoft olarak aynı görüşü paylaşmadığımız konusunda anlaşabiliriz."

Belki de Ybarra'nın tweet'inde ima ettiği şey de budur. Söz konusu Activision Blizzard olunca, Microsoft'a ait olsun ya da olmasın, Diablo 4 Game Pass'te yayınlanmayacak. Ancak Xbox'ın patronu Phil Spencer, Blizzard'ın başına geçerse iş tersine de dönebilir.

Blizzard, oyundaki tüm hedeflerine ulaşan oyunculara 20 Temmuz'da Season of the Malignant (Habisler Sezonu) olarak adlandırılan Sezon 1'in çıkışı öncesinde oyuna ara vermelerinde bir sakınca olmayacağını belirtti. Zira herkese bir dinlenme lazım.

IGN Türkiye