Depremi Cumhuriyet'in Kuruluşuna Bağlayan Şahıs

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
10,560
Şimdi ben çıksam bir video çeksem ve İzmir depremi Usain'in Moderatörlüğü bırakmasının sonucu Allah belamızı veriyor desem video çeksem burada haber olurmuyum acep ?
Şahsen ben inanır ve dahada feyzalmak icin müridin olarak sıraya girerim.. ? ? Sonra isyan çıkarırız felan nasıl fikir ? Veya milleti birbirine düşürmenin fitilini yakarız ?

Arayada 3 5 provokator sıkıstirdikmi tamamdir

ozciceky

Profesör
Reaksiyon puanı
2,747
Adam üst düzey devlet görevlisi olur anlarım. Bölgeden sorumlu birisi veya idari amir olur anlarım üst düzey memur olur kanaat önderi olur anlarım.
Veya diyanete bağlı birisi olur bir camii imamı olur camide vaaz sırasında bunları söyler anlarım. Ama yoldan geçen herhangi birisi ve yaptığı paylaşım 85 milyon vatandaşı neden bağlasın anlamam...
Dolaylı yoldan din ile İslam ile inançlar değerler ile dalga geçmenin bir çeşidide bu ne yazık ki. Nerde tacizci sapık tecavüzcü veya bilmeden anlamadan konuşan hacı hoca tayfasını bulurlar alın İslam bu derler. Konuları sade dalgaya alırlar.

Şimdi ben çıksam bir video çeksem ve İzmir depremi Usain'in Moderatörlüğü bırakmasının sonucu Allah belamızı veriyor desem video çeksem burada haber olurmuyum acep ?
Bence haber olursun :)

firtinax

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Hz. Ömer (r.a.)‘in halifeliği döneminde bir deprem oldu. Halk çok korkmuştu. Depremden sonra Hz. Ömer (r.a.) halkı topladı. Minbere çıkıp, hutbe okudu. Hutbede şu hadis-i şerifi nakletti:

"Yerin zelzelesi iki şeyden olur:

1. Zinanın yaygınlaşmasından.

2. Zulmün artmasından..."

Zina ve zulüm büyük boyutlara ulaşırsa yer buna takat getiremez; Allah‘a yalvarır, inler ve sallanır. Bu, Allah‘ın zina ve zulüm yaşanan toplumları helâk edinceye kadar devam eder.

kardeşim kafamdan atmıyorum Haşa kendimi de Allah sanmıyorum iyi forumlar
Rivayetleri din değildir.
Bu depremlerde Japonlar neden ölmüyor da oturduğu binanın malzemesinden çalınanlar ölüyor.
1999 depreminde en fazla ölümün yaşandığı Sakarya, Türkiye'de tarikatların en yoğun olduğu yerlerden biridir.
Zina yaygınlaşsın diye bir çabam yok fakat bağnazlığa karşıyım. İzmir, İstanbul ve başka şehirlerimiz de fay hatları üzerinde. Deprem bu yüzden oluyor.
Başka bir bakış açısından da acaba zulmün artmasından deprem olmuş olabilir mi?

Reaksiyon puanı
427
Hayatında 1 defa açıp kitap okumadığına yemin edebilirim.

Bu tip iptidai şahısların sınır dışı edilmesi gerekmekte. Bu iptidai şahısların ülkeden girmesi durumunda ülkemizin genel IQ seviyesi %1 artacaktır. O kadar etkileri var yani.

Son düzenleme:

Cvnmrt

Dekan
Reaksiyon puanı
3,942
İzmirliler zina yapıyormuş deprem bu yüzden olmuş. Din bu değil. Her okuduğunuza körü körüne inanmayıp önce bir düşünün idrak edin.

Szayel

Profesör
Reaksiyon puanı
1,147
Bunlar yüzünden bu zihniyet yüzünden cemiyetlerden tarikatlardan soğuduk.
Gavura kızıp oruç bozulmaz. Siz iyisini öğrenin, iyisini öğretin ışık olun o zaman.
Arkadaşlar inancınız varsa, başkalarını eleştirmek yerine kendinize bakın. Oku ile başlamış, oku. Dünyanın her döneminde, her toplumda dini, siyaseti veya inançları yönlendirmeye çalışanlar olmuştur. Bu dönemde olmayacak diye birşey yok. Bu adamdan daha cahilseniz, tabi peşinden gidin birşey diyemem.
(alıntıladığım kişiye direkt olarak söylemiyorum genelleme yapıyorum)

Her okuduğunuza körü körüne inanmayıp önce bir düşünün idrak edin.
Şimdi şu yazdığın şey çok tehlikeli bir şey. Kuran için yazıyor olamazsın değilmi ?

ozciceky

Profesör
Reaksiyon puanı
2,747
Şimdi şu yazdığın şey çok tehlikeli bir şey. Kuran için yazıyor olamazsın değilmi ?
Benim bakış açımda eğer şu şekilde demek istemiş ise:

Kuranı Kerim için yazmış olsa dahi içinde haklılık payı var. Şöyle ki; eğer Kuranı Kerim'i de bir bütün olarak okumayıp veya hangi ayet hangi zamanda hangi sıra ile geldi bunları araştırmayıp da sadece 2-3 ayet okuyarak Kuranı Kerimin bütünü hakkında yorum yapmak da doğru bir davranış tarzı olmaz.

Cvnmrt

Dekan
Reaksiyon puanı
3,942
Gavura kızıp oruç bozulmaz. Siz iyisini öğrenin, iyisini öğretin ışık olun o zaman.
Arkadaşlar inancınız varsa, başkalarını eleştirmek yerine kendinize bakın. Oku ile başlamış, oku. Dünyanın her döneminde, her toplumda dini, siyaseti veya inançları yönlendirmeye çalışanlar olmuştur. Bu dönemde olmayacak diye birşey yok. Bu adamdan daha cahilseniz, tabi peşinden gidin birşey diyemem.
(alıntıladığım kişiye direkt olarak söylemiyorum genelleme yapıyorum)

Hayır tabii ki Kur'an-ı Kerim için yazmadım yazmam da kimsenin haddine değil genel bir durumdan bahsettim.

Szayel

Profesör
Reaksiyon puanı
1,147
Benim bakış açımda eğer şu şekilde demek istemiş ise:

Kuranı Kerim için yazmış olsa dahi içinde haklılık payı var. Şöyle ki; eğer Kuranı Kerim'i de bir bütün olarak okumayıp veya hangi ayet hangi zamanda hangi sıra ile geldi bunları araştırmayıp da sadece 2-3 ayet okuyarak Kuranı Kerimin bütünü hakkında yorum yapmak da doğru bir davranış tarzı olmaz.
Her okuduğunuza körü körüne inanmayın, düşünün demekten bunu anladıysanız ne yazık ki belirtmeliyim ki anlayış bakış açılarımız çok farklı.

Kuranı kerim için bile yazmış olsa dahi " her okuduğunuza inanmayın " kelimesi insanı imandan eder. Haklılık payı falan yok. Okuduğunu farklı yorumlayabilirsin bu yüzden hanefi olursun veya öteki mesheplere geçersin bilmemne. Ama yön gösterici kitap birdir, nettir..

Kuranı okuyup, okuduğuna inanmamakta haklılık payı görüyorsan burda bir terslik var.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hayır tabii ki Kur'an-ı Kerim için yazmadım yazmam da kimsenin haddine değil genel bir durumdan bahsettim.
Hocam dedim herhalde forumdaki ateistlerden biri geldi har vurup harman savuruyor. Ön yargımı denedim olumsuz çıktı, pardon.

Cvnmrt

Dekan
Reaksiyon puanı
3,942
Hocam dedim herhalde forumdaki ateistlerden biri geldi har vurup harman savuruyor. Ön yargımı denedim olumsuz çıktı, pardon.
Estağfurullah yazdıktan sonra fark ettim yanlış anlaşılmaya çok açık olduğunu kusura bakmayın.

Charismax

Öğrenci
Reaksiyon puanı
40
bir yerim kanarsa eger kıyamet kopar diyenler çıkmadımı daha

ozciceky

Profesör
Reaksiyon puanı
2,747
Her okuduğunuza körü körüne inanmayın, düşünün demekten bunu anladıysanız ne yazık ki belirtmeliyim ki anlayış bakış açılarımız çok farklı.
Arkadaşı kurtarmaya çalışıyoruz. Sen de yangına körükle gidiyorsun. Yazılı iletişimin kötü yanı bazen akıldakini yazıya tam anlatmak istediğimiz gibi dökemiyoruz ;)
Zaten arkadaş da Kuran-ı Kerim için yazmadığını sonrasında belirtmiş :)

Son mesajlar