Haber Depremi Cumhuriyet'in Kuruluşuna Bağlayan Şahıs

Samet UCA

Profesör
Deprem önceden tespit edilebiliyor. Fiziksel olarak geleceğini gümbür gümbür bazen kısık sesle söyler. Bak adamlar 5 yıldır bağırıyor büyük istanbul depremi gelecek diye. İzmirde ki depremide 1 hafta öncesinden 1 hoca çıkıp söyledi deprem gelecek hazırlıklı olun diye. Yahu bunun ne alakası var Allahla? Cezalandırmayla?

kaan.chnr000

Asistan
Deprem önceden tespit edilebiliyor. Fiziksel olarak geleceğini gümbür gümbür bazen kısık sesle söyler. Bak adamlar 5 yıldır bağırıyor büyük istanbul depremi gelecek diye. İzmirde ki depremide 1 hafta öncesinden 1 hoca çıkıp söyledi deprem gelecek hazırlıklı olun diye. Yahu bunun ne alakası var Allahla? Cezalandırmayla?
Tespit edlebiliyor ama çok küçük zaman dilimi var.

Usain

Dekan
Emektar
Konya'nın altındaki obruklar sürekli çöküyor. Bildiğiniz yer yarılıyor. Yorum sizin.

ozciceky

Profesör
Yani Yüce Yaradan dünyada bu kadar yolsuzluk, zulüm, acı, ızdırap varken bu kadar haksızlık, hukuksuzluk ve eziyet varken çoğunluğu müslüman olan bir topluma deprem göndermek sureti ile mi uyarmış..
ABD yi uyarmamış
İsraili uyarmamış
Çin'i uyarmamış
Rusyayı uyarmamış
Suudi Arabistanı dahi uyarmamış

gelmiş Cumhuriyetten dolayı ve bu saydığım ülkelerdeki zina olsun fuhuş olsun kumar olsun gözardı etmiş ve bizi uyarmış deprem ile.

Hadi oradan... Hadi oradan...

Japonya'yı devamlı uyarıyor demek Yüce Yaradan ama Japonlar o kadar sağlam ve bilim ışığında yerleşimler yapıyorlar ki Allahın uyarısı mı işlemiyor onlara.

Cehaletinizden bıktık yeminlen.

muzadam136

Asistan
Herşeyi nasılda güzelce dine bağlaya biliyorsunuz be kardeşim.
Hee aynen he millet zina etti deprem oldu
Cahilligik bu kadarı... Ben dine bağlamiyorum.ben müslüman olduğum için inandığım şeyi söylüyorum.kiyamet alametlerinde bile zinanın artması var.Tabiki arastirmadiginiz için böyle abuk subuk yorum yapiyosunuz.
Ve bu arada siz müslüman degilseniz başkalarının dinine saygı göstermeyi öğrenmenizi tavsiye ederim!!!
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yani Yüce Yaradan dünyada bu kadar yolsuzluk, zulüm, acı, ızdırap varken bu kadar haksızlık, hukuksuzluk ve eziyet varken çoğunluğu müslüman olan bir topluma deprem göndermek sureti ile mi uyarmış..
ABD yi uyarmamış
İsraili uyarmamış
Çin'i uyarmamış
Rusyayı uyarmamış
Suudi Arabistanı dahi uyarmamış

gelmiş Cumhuriyetten dolayı ve bu saydığım ülkelerdeki zina olsun fuhuş olsun kumar olsun gözardı etmiş ve bizi uyarmış deprem ile.

Hadi oradan... Hadi oradan...

Japonya'yı devamlı uyarıyor demek Yüce Yaradan ama Japonlar o kadar sağlam ve bilim ışığında yerleşimler yapıyorlar ki Allahın uyarısı mı işlemiyor onlara.

Cehaletinizden bıktık yeminlen.
Allah'ın takdiri neyse o olur kardeş.

_Zaur_

Dekan
Cahilligik bu kadarı... Ben dine bağlamiyorum.ben müslüman olduğum için inandığım şeyi söylüyorum.kiyamet alametlerinde bile zinanın artması var.Tabiki arastirmadiginiz için böyle abuk subuk yorum yapiyosunuz.
Ve bu arada siz müslüman degilseniz başkalarının dinine saygı göstermeyi öğrenmenizi tavsiye ederim!!!

Allah'ın takdiri neyse o olur kardeş.
Dine saygı gösteriyoruz fakat depremin bilimsel bir sebepleri var. Din kitabınız bile size okumanızı emrediyor. Biraz okusan depremin neden kaynaklandığını anlayacaksın.

muzadam136

Asistan
Dine saygı gösteriyoruz fakat depremin bilimsel bir sebepleri var. Din kitabınız bile size okumanızı emrediyor. Biraz okusan depremin neden kaynaklandığını anlayacaksın.
Ben zaten bilimsel sebepleri yok demiyorum.Ama her işin basinda ALLAH Var.Bunu söylemeye çalışıyorum.Ama müslüman degilseniz hiç polemiğe girmeyelim

Uchiha Sasuke

Profesör
Sismik hareketler, tektonik dalgalar, s p dalgalari her seyi geride bırak.
Zinaa 😁
Arkadasin dedigine gore Hollanda buglı herhalde 😂
Hz. Ömer in sozlerinde eksik olmasi veya aktarilmamasi da ihtimaller dahilinde yoksa gercekten sacma olur depremin sadece 2 sebebinin olabilmesi

ozciceky

Profesör
Ben zaten bilimsel sebepleri yok demiyorum.Ama her işin basinda ALLAH Var.Bunu söylemeye çalışıyorum.Ama müslüman degilseniz hiç polemiğe girmeyelim
Kimse kainatın ilahi düzeni yoktur demiyor. Ama Allah oku derken okuduğunu anla ve bundan sonuç çıkart diyor.
Yani eşeğini sağlam kazığa bağlamazsan eşşeğim kaçmasın diye dua etsen de nafile diyor.
Yani evini dere yatağına yaparsan dua etsen de nafile diyor.
Deprem bölgesinde eksik malzeme kullanırsan durumun nafile diyor.

_Zaur_

Dekan
O zaman bilimsel yonden konuşursak bu bir doğal felakettir. Gerisini düşünmeye gerek yok. Yeraltı katman kayalarının kayması sonucunda kaymaya engel olan unsurların sıkışması ve çakışması sonucu depremler oluşuyor.

muzadam136

Asistan
O zaman bilimsel yonden konuşursak bu bir doğal felakettir. Gerisini düşünmeye gerek yok. Yeraltı katman kayalarının kayması sonucunda kaymaya engel olan unsurların sıkışması ve çakışması sonucu depremler oluşuyor.
Haklısınız ama felaketi verende Allah Teala . Bu benim inancıma göre böyle

_Zaur_

Dekan
Sismik hareketler, tektonik dalgalar, s p dalgalari her seyi geride bırak.
Zinaa 😁
Arkadasin dedigine gore Hollanda buglı herhalde 😂
Hz. Ömer in sozlerinde eksik olmasi veya aktarilmamasi da ihtimaller dahilinde yoksa gercekten sacma olur depremin sadece 2 sebebinin olabilmesi
Hollanda torpilli be kardeşim. :D ahahaha

Hayat düzeni sebep ve sonuçlardan ibaret.

ozciceky

Profesör
Felaketi veren tabi ki Allah. Biz bilimsel açıklamalar yapsak da bu Allahın yarattığı ilahi düzen içinde olur ona şüphe yok.
ANCAK, siz eğer bu ilahi düzen içinde gerekli tedbirleri almazsanız ve gerekli tedbirleri almamaktan dolayı gelen bir afet sonucunda yaşanan can kayıplarını zinaya bağlarsanız bunun adı da inanç olmaz. CEHALET olur. TAASSUP olur.