Depremi Cumhuriyet'in Kuruluşuna Bağlayan Şahıs

Bu konuyu okuyanlar

muzadam136

Asistan
Reaksiyon puanı
58
Herşeyi nasılda güzelce dine bağlaya biliyorsunuz be kardeşim.
Hee aynen he millet zina etti deprem oldu
Cahilligik bu kadarı... Ben dine bağlamiyorum.ben müslüman olduğum için inandığım şeyi söylüyorum.kiyamet alametlerinde bile zinanın artması var.Tabiki arastirmadiginiz için böyle abuk subuk yorum yapiyosunuz.
Ve bu arada siz müslüman degilseniz başkalarının dinine saygı göstermeyi öğrenmenizi tavsiye ederim!!!
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yani Yüce Yaradan dünyada bu kadar yolsuzluk, zulüm, acı, ızdırap varken bu kadar haksızlık, hukuksuzluk ve eziyet varken çoğunluğu müslüman olan bir topluma deprem göndermek sureti ile mi uyarmış..
ABD yi uyarmamış
İsraili uyarmamış
Çin'i uyarmamış
Rusyayı uyarmamış
Suudi Arabistanı dahi uyarmamış

gelmiş Cumhuriyetten dolayı ve bu saydığım ülkelerdeki zina olsun fuhuş olsun kumar olsun gözardı etmiş ve bizi uyarmış deprem ile.

Hadi oradan... Hadi oradan...

Japonya'yı devamlı uyarıyor demek Yüce Yaradan ama Japonlar o kadar sağlam ve bilim ışığında yerleşimler yapıyorlar ki Allahın uyarısı mı işlemiyor onlara.

Cehaletinizden bıktık yeminlen.
Allah'ın takdiri neyse o olur kardeş.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,762
Cahilligik bu kadarı... Ben dine bağlamiyorum.ben müslüman olduğum için inandığım şeyi söylüyorum.kiyamet alametlerinde bile zinanın artması var.Tabiki arastirmadiginiz için böyle abuk subuk yorum yapiyosunuz.
Ve bu arada siz müslüman degilseniz başkalarının dinine saygı göstermeyi öğrenmenizi tavsiye ederim!!!

Allah'ın takdiri neyse o olur kardeş.
Dine saygı gösteriyoruz fakat depremin bilimsel bir sebepleri var. Din kitabınız bile size okumanızı emrediyor. Biraz okusan depremin neden kaynaklandığını anlayacaksın.

muzadam136

Asistan
Reaksiyon puanı
58
Dine saygı gösteriyoruz fakat depremin bilimsel bir sebepleri var. Din kitabınız bile size okumanızı emrediyor. Biraz okusan depremin neden kaynaklandığını anlayacaksın.
Ben zaten bilimsel sebepleri yok demiyorum.Ama her işin basinda ALLAH Var.Bunu söylemeye çalışıyorum.Ama müslüman degilseniz hiç polemiğe girmeyelim

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Sismik hareketler, tektonik dalgalar, s p dalgalari her seyi geride bırak.
Zinaa ?
Arkadasin dedigine gore Hollanda buglı herhalde ?
Hz. Ömer in sozlerinde eksik olmasi veya aktarilmamasi da ihtimaller dahilinde yoksa gercekten sacma olur depremin sadece 2 sebebinin olabilmesi

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Ben zaten bilimsel sebepleri yok demiyorum.Ama her işin basinda ALLAH Var.Bunu söylemeye çalışıyorum.Ama müslüman degilseniz hiç polemiğe girmeyelim
Kimse kainatın ilahi düzeni yoktur demiyor. Ama Allah oku derken okuduğunu anla ve bundan sonuç çıkart diyor.
Yani eşeğini sağlam kazığa bağlamazsan eşşeğim kaçmasın diye dua etsen de nafile diyor.
Yani evini dere yatağına yaparsan dua etsen de nafile diyor.
Deprem bölgesinde eksik malzeme kullanırsan durumun nafile diyor.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,762
O zaman bilimsel yonden konuşursak bu bir doğal felakettir. Gerisini düşünmeye gerek yok. Yeraltı katman kayalarının kayması sonucunda kaymaya engel olan unsurların sıkışması ve çakışması sonucu depremler oluşuyor.

muzadam136

Asistan
Reaksiyon puanı
58
O zaman bilimsel yonden konuşursak bu bir doğal felakettir. Gerisini düşünmeye gerek yok. Yeraltı katman kayalarının kayması sonucunda kaymaya engel olan unsurların sıkışması ve çakışması sonucu depremler oluşuyor.
Haklısınız ama felaketi verende Allah Teala . Bu benim inancıma göre böyle

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,762
Sismik hareketler, tektonik dalgalar, s p dalgalari her seyi geride bırak.
Zinaa ?
Arkadasin dedigine gore Hollanda buglı herhalde ?
Hz. Ömer in sozlerinde eksik olmasi veya aktarilmamasi da ihtimaller dahilinde yoksa gercekten sacma olur depremin sadece 2 sebebinin olabilmesi
Hollanda torpilli be kardeşim. :D ahahaha

Hayat düzeni sebep ve sonuçlardan ibaret.

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Felaketi veren tabi ki Allah. Biz bilimsel açıklamalar yapsak da bu Allahın yarattığı ilahi düzen içinde olur ona şüphe yok.
ANCAK, siz eğer bu ilahi düzen içinde gerekli tedbirleri almazsanız ve gerekli tedbirleri almamaktan dolayı gelen bir afet sonucunda yaşanan can kayıplarını zinaya bağlarsanız bunun adı da inanç olmaz. CEHALET olur. TAASSUP olur.

muzadam136

Asistan
Reaksiyon puanı
58
Felaketi veren tabi ki Allah. Biz bilimsel açıklamalar yapsak da bu Allahın yarattığı ilahi düzen içinde olur ona şüphe yok.
ANCAK, siz eğer bu ilahi düzen içinde gerekli tedbirleri almazsanız ve gerekli tedbirleri almamaktan dolayı gelen bir afet sonucunda yaşanan can kayıplarını zinaya bağlarsanız bunun adı da inanç olmaz. CEHALET olur. TAASSUP olur.
Zaten ben tum depremler için zinayı bağlamadim.

Usui Takumi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,177
Konu başlığındaki gibi mallar var bi de böylesi mallar var.

izm.jpg

Ayrıca;
Bu bir deprem!
- Tunç'u, Ahmet'i, Mehmet'i parlatmak için PİAR çalışması,
- Devletin en köklü kurumlarını hedef almak/göstermek için linç kampanyası,
- Devlet içinde, muhtaca karşı çok başlılık oynamak için şov alanı,
- Yalan/iftira/algı ile insanları provoke etmek için propaganda aracı falan DEĞİL!
Tiksinmekten dahi bıktırdı iğrenç zihniyet...

muzadam136

Asistan
Reaksiyon puanı
58
5 dakika önce depremleri zinaya ben bağlamıyordum :D.
Hocam sen durumu tamamen yanlış anlamışsın.Ben bilimede inanıyorum.Zaten kuranı Kerim de böyle diyor.Oku diyor.ama ben onu tüm depremler için kastetmedim ki?
Tabiki de önlemimizi almamız lazım.Lakin depremlerin artması Allah'ın bize bir uyarısı olduğunu düşünüyorum.Cunku Allah isterse deprem olur isterse olmaz .ve Hz Ali'nin sözü de var

Sizde haklısınız ben size haksizsiniz deniyorum.Lutfen yanlış anlamayın beni

xPhoenix06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,187
Bu depremler ve diğer felaketler boşuna olmuyor.Allah CC bizi uyarıyor aslında.Zinanin artması ve felaketlerin çoğalması konusunda da birçok alimin görüşü mevcut.Bilip bilmeden yorum yapmayın.!!
Niye sadece bizi uyarıyor o halde? Neden diğer ülkeler değil? Bilmediğiniz konularda alimmiş gibi yorum yapmayı çok seviyorsunuz galiba. Ayrıca depremde sadece zina yapanlar değil Müslümanlarda öldü belirteyim.

ahmetysf099

Asistan
Reaksiyon puanı
222
Niye sadece bizi uyarıyor o halde? Neden diğer ülkeler değil? Bilmediğiniz konularda alimmiş gibi yorum yapmayı çok seviyorsunuz galiba. Ayrıca depremde sadece zina yapanlar değil Müslümanlarda öldü belirteyim.
kardeş genel olarak söylenmiş bir şey neden forumda bir çok kişi birbirini yanlış anlıyor veya anlamak istemiyor neyse kapatalım bence konuyu

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Bu adam kim ki ? Önemli biri mi ?

Dedikleri neden bu kadar önemseniyor... 85 Milyon insandan 1 kişi sadece. Söyledikleri bizi neden bağlıyor kendince konuşuyor.

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Söyledikleri bizi bağlamıyor elbet ama insan hayret ediyor böyle düşünenler olduğunu görünce.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Şimdi cevap yazıp ceza yemeyeceğim.
Bu yüzden yazmıyorum.
E bi yaz da görelim hele ne yazacakmışsın?
Vatandaş bir hadisten bahsetmiş, peygamber sözünden.
Peygambere mi küfredeceksin, o hadisi yazana mı, yoksa Hz. Ömer'e mi?

Yahu illallah dedim arkadaş, şu boş beleş abuk subuk zırvalayan tiplerden.
Yok cevap yazarsa banlanırmış, yok Silivri soğukmuş, yok ceza alırmış...
Yahu bitmediniz bi türlü.

Bu adam kim ki ? Önemli biri mi ?
Dedikleri neden bu kadar önemseniyor... 85 Milyon insandan 1 kişi sadece. Söyledikleri bizi neden bağlıyor kendince konuşuyor.
Eh bizim Usain sağolsun nerde bulur bu kaçıkları bulur, sonra da gelsin laiklik krizleri, bazen yine böyle bir kaçığın zırvaladığı sözleri bulur, Atatürk krizlerine girer.

Yahu arkadaş bu ülkenin delisi, kaçığı bitmiyor, kahrını da normal inanmış insanlara çektiriyorlar.

Son düzenleyen moderatör:

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077
E bi yaz da görelim hele ne yazacakmışsın?
Vatandaş bir hadisten bahsetmiş, peygamber sözünden.
Peygambere mi küfredeceksin, o hadisi yazana mı, yoksa Hz. Ömer'e mi?

Yahu illallah dedim arkadaş, şu boş beleş abuk subuk zırvalayan tiplerden.
Yok cevap yazarsa banlanırmış, yok Silivri soğukmuş, yok ceza alırmış...
Yahu bitmediniz bi türlü.

Eh bizim Usain sağolsun nerde bulur bu kaçıkları bulur, sonra da gelsin laiklik krizleri, bazen yine böyle bir kaçığın zırvaladığı sözleri bulur, Atatürk krizlerine girer.

Yahu arkadaş bu ülkenin delisi, kaçığı bitmiyor, kahrını da normal inanmış insanlara çektiriyorlar.
Susamayıp boşa konuşacam diye okumamaya çalışıyorum ne yazdıklarını.Laf anlayana anlatılır.Hayatları dalga olmuş insanlara ne anlatabilirsin ki? Hayatı ciddiye almıyorlar ama ölümü alacaklardır elbet.!

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060

Adam üst düzey devlet görevlisi olur anlarım. Bölgeden sorumlu birisi veya idari amir olur anlarım üst düzey memur olur kanaat önderi olur anlarım.
Veya diyanete bağlı birisi olur bir camii imamı olur camide vaaz sırasında bunları söyler anlarım. Ama yoldan geçen herhangi birisi ve yaptığı paylaşım 85 milyon vatandaşı neden bağlasın anlamam...
Dolaylı yoldan din ile İslam ile inançlar değerler ile dalga geçmenin bir çeşidide bu ne yazık ki. Nerde tacizci sapık tecavüzcü veya bilmeden anlamadan konuşan hacı hoca tayfasını bulurlar alın İslam bu derler. Konuları sade dalgaya alırlar.

Şimdi ben çıksam bir video çeksem ve İzmir depremi Usain'in Moderatörlüğü bırakmasının sonucu Allah belamızı veriyor desem video çeksem burada haber olurmuyum acep ?