Deney 7 bekleneni verdi mi?

Sizce Deney7 amacına ulaştı mı?

• Kullanılan toplam oy
    19

sarp159

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Forumda ki arkadaşlar bilir.Microsoft Windows 7 tanıtımı için Deney 7 adı altında bir etkinlik planladı.Hatta forumdan bir kişiyi aday olarak seçtik.Fakat finale kalamadı.2 yarışmacı 7 gün boyunca kendilerine verilen 77 görevi yerine getirmeye çalışacaktı.Ve bu arada 7/24 www.deney7.com üzerinden canlı yayınla ne yaptıkları görülebilecek,yarışmacılarla birebir msnden mesajlaşabilecek ve görevler için yardım edilecekti.

deney-7-microsoft-41-29-640x314.png

Ve nitekim 7 günün dolmasına 2 gün kaldı.Ve yarışma tüm hızıyla devam ediyor.Hala siteye girip istediğiniz yarışmacıya destek verebilirsiniz.Yarışmayı takip neredeyse 20-25 adet pc,ups,notebook çantası,usb taşınabilir disk,sağlık kartı gibi ürünleri kazanabilirsiniz.Bunun için yarışmacıları takip etmeniz ve verilen görevleri gerçekleştirmeniz gerekli.

deney7com_ensevilenler.png

Gelelim işin birde diğer boyutuna.Ben aslında bu yarışma ile Windows 7'nin çok iyi bir şekilde tanıtılacağına,diğer sistemlere göre ne gibi artıları olacağına,ne gibi yeni özelliklerin eklendiğine ve Microsoft'un internetten sunmuş olduğu hizmetlere dair bir etkinlik olduğuna kanaat getirmiştim.Ama işin aslı öyle olmadı.Şimdi siteye gidin bakın.Neredeyse destek verenlerin toplam sayısı 10.000...Şimdi insanın aklına bir sürü soru takılıyor.Acaba daha yarışma başlamadan bir çok internet sitesinde adı geçen bu yarışma neden kendine ziyaretçi bulamıyor?????

deney7_haberici.jpg

Aslında bunun cevabı çok basit bence.Çünkü canlı bir yayın yapılıyor ve bu da netten sunuluyor.Düşünün bir çok insanın evinde internet var fakat kotalı.Kotalı internete sahip bir insan sürekli bu yayını izleyemez.Dolayısı ile sitede kendine gereken ziyaret sayısını yakalayamaz.Dolayısı ile öyle oldu.
Yarışmaya gelecek olursak Windows 7 tanıtımından çok Facebook,Twitter,Netlog,Gittigidiyor,HaberTürk,Alem FM gibi markaların tanıtımı yapılması için açılmış bir site sanırsınız.Verilen görevlerde işletim sistemi ile alakası olmayan,insanların ilgisini çekmeyecek kadar absürt görevler.Ve bu görevlere katılım o kadar az ki inanamazsınız.Organizasyonu söyelemk dahi istemiyorum.2 tane genç bilgisayar başında sabahtan beri hiç olur olmadık abuk sabuk görevler yapıyorlar,yada yapmaya çalışıyorlar.Yazımdan sıkıldığınız varsayarak burada kısa kesiyorum bazıları kızıyor.

Son cümle......Yani işin aslı Microsoft Deney 7 ile Windows 7'yi değil internette ki popüler markaların reklamını yapmaya çalışmış.Sanırım hediyelerin nerden geldiğide anlaşıldı.Anladınız siz onu:sleep::sleep::sleep:
Böylesine destek verdiğim her fırsatta WİNDOWS dediğim,bunun yüzüden linux fanatikleri ile tartıştığım bir firmanın bu kadar kötü bir etkinlikte yer alması beni derinden üzdü.Ama bu kesinlikle Microsoftun aklımdaki ve gönlümde ki yerini değiştirmedi...
Aynı zamanda Deney 7 yarışmasını tiiye alan bir site olan http://www.deney77.com adresinden yarışmadan daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz.Gerçekten çekilen videoları izlemenizi tavsiye ederim.....

ZorhaK

Rektör
Reaksiyon puanı
259
Anket cevapları ben merkezci cevaplar olmuşş...

a.evet
b hayır
c diğer deseydin güzel olurdu..

deney7 fos çıktı bence..Organizasyon sıfır..

Canlı webcam sitlerinden farkı yok..Tek farkı deney7 dekiler soyunmuyorlar..

Hakan DURAN gibi renkli birini alsalardı o elaman izlenebilir hale getirirdi tek basına 24 saat komedi olurdu..

Yoksa bana ne o saçma sapan görevlerden..

HapS

Profesör
Reaksiyon puanı
63
Hakan Huran'ı yakından tanıdıktan sonra herzaman dedim Hakan Duran ın o yarışmada olması gerekirdi.

yarışmayla ilgili olarakta asla benim beklediğim gibi bir yarışma değil sadece ben değil eminim burda kimse böyle bir yarışma olacağını beklemiyordu Deney7 sanki Deney6 yapılmışda onun devamı gibi bir organizasyon olmuş

ktohan

Asistan
Reaksiyon puanı
5
İşaretleyecek bir seçenek bulamadım açıkçası.Beklediğim gibi olmadı kısacası

Miroğlu

Dekan
Reaksiyon puanı
31
Neyazıkki bekleneni vermedi malesef...

sarp159

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Bu Senin yazın mı sarp159 ?

Evet benim kendi yazım araştırabilirsin Google Amca da:D

Şimdi de TTnet müzik de 10 tane kod varmış güya.Bu 10 kodu bulup bir oyun oyanayacakmışız.Kazanan 10 kişi HP Compaq mini dizüstü bilgisayar kazanacakmış:DDüşündüm hakikaten epey bir trafiği artar TTnetin valla haaaaaaa.....

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
Dolayısı ile sitede kendine gereken ziyaret sayısını yakalayamaz.Dolayısı ile öyle oldu.

Dolayısı ile anlatım bozukluğu yapmışsın. :)

İngilizce'de büyük "i" yoktur.

Ve her yerde "WİNDOWS" dersen sadece Linux'çularla değil, Windows'çularla da takışırsın, bilgine. :)

Rapchy

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
119
Kesinlikle veremedi

LinkinMeTiN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İşin diğer kötü yanıda seçilen arkadaşların neye göre seçildikleri belli değildi... Elendik yinede sağlık olsun :)

HapS

Profesör
Reaksiyon puanı
63
iyiki elenmişiz adamları maymun etmişler :) yüzlerini boyamişlar felan te allam ya

N3CAT1

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
144
valla amacına ulaşamadı sanırım. zaten saçma gibi geldi bana bu iş

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Muhtemelen bazılarına bekleneni vermiş!E 20 bin lira bu, maymunda olacaksın...

sci3

Profesör
Reaksiyon puanı
1
iyi ki Tamer gitmemişsin..
saçma sapalak birşeymiş..

RKYuckeN

Asistan
Reaksiyon puanı
0
millet bu deney 7 dediğiniz şey ne acaba yoksa buda skype gibi benim nefret ettiğim tür çocukça şeylermi? :D :D :D :)...

OnLT

Dekan
Reaksiyon puanı
149
Konunun açılma tarihine bak istersen. 20-10-2009.