Dell Inspiron 1520 SSD Problemi

Bu konuyu okuyanlar

sngl98

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Dell Inspiron 1520 model bilgisayarım var. Yeni bilgisayar almaya bütçem olmadığı için elimdekini hızlandırıp biraz idare etsin istedim. SanDisk 240 GB SSD aldım, harddiski çıkarıp onun yerine taktım. Windows 10'u daha önce USB ile bu bilgisayarın harddiskine kurmuştum. Aynı USB ile aynı şekilde SSD'ye kurmaya çalıştım fakat olmadı. Hata verdi. BIOS'u AHCI moda aldım yine de olmadı.

İçinde Windows yüklü olan 120 GB SSD vardı başka bilgisayarda kullandığım. Onu takıp denedim, o da çalışmadı bilgisayarda.
Ne yapacağımı bilmiyorum

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,967
Dell Inspiron 1520 model bilgisayarım var. Yeni bilgisayar almaya bütçem olmadığı için elimdekini hızlandırıp biraz idare etsin istedim. SanDisk 240 GB SSD aldım, harddiski çıkarıp onun yerine taktım. Windows 10'u daha önce USB ile bu bilgisayarın harddiskine kurmuştum. Aynı USB ile aynı şekilde SSD'ye kurmaya çalıştım fakat olmadı. Hata verdi. BIOS'u AHCI moda aldım yine de olmadı.

İçinde Windows yüklü olan 120 GB SSD vardı başka bilgisayarda kullandığım. Onu takıp denedim, o da çalışmadı bilgisayarda.
Ne yapacağımı bilmiyorum
1. O ayar daima AHCI'de olacak.
2. Ne hatası veriyor?

oguzrx

Profesör
Reaksiyon puanı
680

Ne yapacağımı bilmiyorum
Zaten ahci olarak kalmasi gerekir
Ne hatacı aliyorsun yazarmisin?

sngl98

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Şimdi sorunu düzelttim ssdyi tam oturtamamışım yerine. Ama şimdi de windows kurulum ekranında disk seçme bölümünde ssdyi göremiyorum.

sngl98

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Lütfen yardımcı olabilir misiniz? Kurulum aşamasında SSD'yi göremiyorum. BIOS'ta da görünmüyordu zaten. BIOS ayarları çok eski olduğu için çok fazla ayarı yok. Sadece AHCI moda alabildim. Onun haricinde USB ile başlatma ayarını yaptım. Ama SSD hala görünmüyor depolamada. Windows'u yükleyemiyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Disk aynen bu şekilde görünmüyor;
IMG_20180531_130446.jpg

Bios ayarlarım da bu şekilde;

Son düzenleme: