Deji bataryası alsam sorun yaşarmıyım?

Bu konuyu okuyanlar

ayseyilmaz35

Asistan
Reaksiyon puanı
140
Netten araştırdığıma göre baya performanslı yorumlar gördüm. Normalden çok daha uzun gidiyormuş. Benim telefonda 7 Plus değiştirmek istiyorum batarya mı. Deji alsam sıkıntı yaşarmıyım??

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Netten araştırdığıma göre baya performanslı yorumlar gördüm. Normalden çok daha uzun gidiyormuş. Benim telefonda 7 Plus değiştirmek istiyorum batarya mı. Deji alsam sıkıntı yaşarmıyım??
Iphone 6S Plus kullanıyorum. 1.5-2 ay kadar önce telefonumun bataryasını Deji batarya ile değiştirdim. Gayatte memnunum.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Dejiden daha mı ucuz du?
Mesaj otomatik birleştirildi:

kendim netten bakıp takmayı düşünüyorum açıkçası
Hatırlamıyorum. Bir tık pahalı olabilir. Ben baseusa daha çok güveniyorum. Öyle ki arkadaşım deji mi baseus mu diye sorduğunda uykudayken baseus demişim. :D

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,988
Normalde önermem kesinlikle ama kaliteli bir markaysa o ayrı. Eğer yorumları olumluysa alabilirsiniz.

TRTURKEYTR

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,380
Dejiden daha mı ucuz du?

kendim netten bakıp takmayı düşünüyorum açıkçası
Pek bilginiz yoksa kendiniz takmamanızı öneririm. Her ne kadar kolay bir işlem olsa da soketkerden dolayı vb. sıkıntı yaşayabilirsiniz.

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Önce Syrox almıştım. Batarya seviyesi %10'un altına düşünce jet hızıyla batarya bitiyordu. Batarya kalibrasyonundan zannettim. Format falan arttım. Tam şarj ve deşarj yaptım ama düzelmedi. Ben de iade ettim.

Sonra Deji aldım. Yorumlar iyiydi. Açıkçası orijinalden daha iyi olduğuna inanmıyorum. Ama daha az sorun çıkardığı ve sorun çıkardığında değiştirdikleri ile ilgili yorumlar çoktu. Hatta firma şikayetvar'daki şikayetlerin çoğunu çözmüş.

Asus orijinal bataryaya 183₺ istedi. Deji'den 75₺'ye almıştım.

Ondan sonra da yeni telefon aldım zaten. Telefon atıl konuma düştü gibi bir şey.

Bataryayı aldığımda test etmiştim. Sonuç şöyleydi:
4 yıllık eski orjinal batarya video izlerken 80dk'da %70'e düştü.
Yeni aldığım Deji batarya aynı şartlarda ve aynı parlaklıkta aynı videoyu izlerken 80dk'da %83'e düştü.

ayseyilmaz35

Asistan
Reaksiyon puanı
140
Önce Syrox almıştım. Batarya seviyesi %10'un altına düşünce jet hızıyla batarya bitiyordu. Batarya kalibrasyonundan zannettim. Format falan arttım. Tam şarj ve deşarj yaptım ama düzelmedi. Ben de iade ettim.

Sonra Deji aldım. Yorumlar iyiydi. Açıkçası orijinalden daha iyi olduğuna inanmıyorum. Ama daha az sorun çıkardığı ve sorun çıkardığında değiştirdikleri ile ilgili yorumlar çoktu. Hatta firma şikayetvar'daki şikayetlerin çoğunu çözmüş.

Asus orijinal bataryaya 183₺ istedi. Deji'den 75₺'ye almıştım.

Ondan sonra da yeni telefon aldım zaten. Telefon atıl konuma düştü gibi bir şey.

Bataryayı aldığımda test etmiştim. Sonuç şöyleydi:
4 yıllık eski orjinal batarya video izlerken 80dk'da %70'e düştü.
Yeni aldığım Deji batarya aynı şartlarda ve aynı parlaklıkta aynı videoyu izlerken 80dk'da %83'e düştü.
teşşekürler tecrübeniz için fiyat performans için bence güzel sonuç almışsınız almaya değer gibi geliyor

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
General Mobile Discovery Air cihazımın sökme işini ben de YouTube'tan 5-6 tane video izleyip öğrenmiştim. Telefonu saç kurutma makinesi ile açmıştım.

İlk açma amacım şarj soketi kartını değiştirmekti. Telefoncu "biz değiştiremeyiz" diye mırın kırın yapınca mecbur kendim söktüm telefonu.

Açarken bir yeri kırar mıyım diye korktmuştum. Bir sorun yaşamadım. Sökerken dikkatli olmak lazım. Çok fazla video izleyin tecrübe kazanıp deneme lazım. Yoksa sökerken yanlışlıkla kabloları vs. koparma riski olabilir. Sonradan ekranını bile söktüm ama pahalı olduğu için değiştirmedim.

Bu arada Deji bataryanın yanında telefon tamir seti de gönderdi: Vakum, telefonun kenarını açmak için plastik aparat, düz-yıldız-tork tornavida vardı. Tork iPhone için sanırım.

IMG_20200407_142801.jpg

ayseyilmaz35

Asistan
Reaksiyon puanı
140
General Mobile Discovery Air cihazımın sökme işini ben de YouTube'tan 5-6 tane video izleyip öğrenmiştim. Telefonu saç kurutma makinesi ile açmıştım.

İlk açma amacım şarj soketi kartını değiştirmekti. Telefoncu "biz değiştiremeyiz" diye mırın kırın yapınca mecbur kendim söktüm telefonu.

Açarken bir yeri kırar mıyım diye korktmuştum. Bir sorun yaşamadım. Sökerken dikkatli olmak lazım. Çok fazla video izleyin tecrübe kazanıp deneme lazım. Yoksa sökerken yanlışlıkla kabloları vs. koparma riski olabilir. Sonradan ekranını bile söktüm ama pahalı olduğu için değiştirmedim.

Bu arada Deji bataryanın yanında telefon tamir seti de gönderdi: Vakum, telefonun kenarını açmak için plastik aparat, düz-yıldız-tork tornavida vardı. Tork iPhone için sanırım.

Ekli dosyayı görüntüle 92377
çok ince düşünce bence bunları göndermeleri

ayseyilmaz35

Asistan
Reaksiyon puanı
140
N11' den 102 TL' ye 2750 mah olanını aldım tanıdık telefoncuya götürdüm. Size tavsiyem kendiniz takmayın videoda göründüğü gibi kolay bir işlem değil, bilginiz yoksa bir bilenin yapması daha iyi olur.
izmirde tanıdık bir telefoncu var ona gitmek mantıklı gibi

ayseyilmaz35

Asistan
Reaksiyon puanı
140
Aynen öyle ürünü alırsanız memnun kalacaksınız ben memnunum alırsanız tanıdık telefoncuya götürüp değiştirin bataryayı.
Teşekkürler 2750 mah gerçekten normalden yüksek zaten iyi verim alabileceğimi düşünüyorum.

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
çok ince düşünce bence bunları göndermeleri

Halbuki Asus'un bataryası sökülebilir batarya idi. Ama yine de göndermişler tamir takımını.?

N11' den 102 TL' ye 2750 mah olanını aldım tanıdık telefoncuya götürdüm. Size tavsiyem kendiniz takmayın videoda göründüğü gibi kolay bir işlem değil, bilginiz yoksa bir bilenin yapması daha iyi olur.
Evet, hiç bilmeyen birisi için riskli.
Tefoncu benim GM Discovery Air telefon için ekrandan sökülüyor, yapamayız fala deyip yan çizmişti. Şarj soketi değişecekti. Telefoncu açamayız, parçası yok falan deyince ben mecburen kendim açıp değiştirmiştim. Şarj soketini değiştirdikten sonra açılmış telefonun bataryasını değiştirmek benim için en basit işti. ?
Tabi bidiğiniz telefoncu varsa ona değiştirtmek daha güvenli olur. Bazen de kapağı açtıktan sonra tekrar kapatırken B-7000 gibi yapıştırıcı kullanmak gerekiyor. Telefoncuda yapıştırıcı olduğu için hemen halleder. Yoksa bir de yapıştırıcı almak gerekebilir.

ayseyilmaz35

Asistan
Reaksiyon puanı
140
Halbuki Asus'un bataryası sökülebilir batarya idi. Ama yine de göndermişler tamir takımını.?

Tefoncu benim GM Discovery Air telefon için ekrandan sökülüyor, yapamayız fala deyip yan çizmişti. Şarj soketi değişecekti. Telefoncu açamayız, parçası yok falan deyince ben mecburen kendim açıp değiştirmiştim. Şarj soketini değiştirdikten sonra açılmış telefonun bataryasını değiştirmek benim için en basit işti. ?
Tabi bidiğiniz telefoncu varsa ona değiştirtmek daha güvenli olur. Bazen de kapağı açtıktan sonra tekrar kapatırken B-7000 gibi yapıştırıcı kullanmak gerekiyor. Telefoncuda yapıştırıcı olduğu için hemen halleder. Yoksa bir de yapıştırıcı almak gerekebilir.
en iyisi dediğiniz gibi yapmak bencede

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
teşekkürler bilgilendirmeniz için :)
Rica ederim, bataryanın yanında tamir kiti ve telefonun arkasına takılan bir aparat verdiler telefonu yan kullanmak için hediye ile gelmişti batarya.

Aynen öyle benim anlatmak istediğim bu tam olarak. Bu güzel bilgilendirme için teşekkürler.