Davutoğlu’ndan AKP’ye çok sert sözler: Bir tek babayiğit yok!

Bu konuyu okuyanlar

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
Partisinin Diyarbakır 1. Olağan Kongresi'nde konuşan Gelecek Partisi lideri Davutoğlu kritik açıklamalarda bulundu. Döviz kurlarında yaşanan sert yükseliş, TL'nin dolar ve Euro karşısında değer kaybetmesine ilişkin ekonomi yönetimine sert eleştirilerde bulunan Davutoğlu, "Bir babayiğit yok ki bunu açıklayabilsin. Bir kişi çıkıp yangın yerine dönen ekonomiyle ilgili açıklama yapmıyor. Kimsenin ağzını bıçak açmıyor. Her biri sosyal medya kahramanına dönmüş, tweet atıp duruyorlar, ancak bunu yaparlar" dedi.

davutoglu-gp_16_9_1596979885-880x495.jpg

Geçen yıl AKP’den ihraç edilen ve Gelecek Partisi’ni kuran eski başbakanlardan Ahmet Davutoğlu, Diyarbakır’da konuştu. Partisinin Diyarbakır 1. Olağan Kongresi’ne katılan Davutoğlu, iktidarı sert sözlerle eleştirdi:

* Diyarbekir biziz, biz Diyarbekiriz! “Parti kuramaz” dediler, “Bu kasvetli ortamda yola çıkacak cesur insanlar bulamaz” dediler. Onlar Diyarbekirlileri tanımıyorlardı. 5 il ve 100 ilçe kongremizi tamamladık. 67 il ve 300 ilçemizde teşkilatlandık.

* Bu iktidarın bugünkü halini tasvir edecen en doğru kelime değersizleşmedir. Bu iktidarın elinde hukuk değersizleşti, ehliyet ve liyakat, devlet kurumları, siyasi ahlak, milletvekilleri, eğitim ve kültür, emek ve en sonunda Türk Lirası da değersizleşti. Özetle bu iktidarın elinde aslında insan değersizleşti.

GEÇMİŞİ KONUŞAMAZLAR

*
Paramızın değerinin nerelere düştüğünü görüyorsunuz. Dolar, Euro, altın başını aldı gidiyor. Şimdi bu iktidardan, Cumhurbaşkanı’ndan, Ekonomi Bakanı’ndan bir cevap, bir çözüm, bir açıklama duydunuz mu? Bu konuyla ilgili geçmişteki sözlerinin arkasında durabildiler mi? Hayır, duramazlar.

* Benim başbakanlığım dönemimde, 2016 Mayıs’ında dolar kurunu 2.85’ten aldılar, bugün 7.30’a. üç katına çıkardılar. Geçmişi konuşamaz bunlar, bugünü de konuşamazlar. Ortada bir tek yetkili yok.

EKONOMİ BAKANI’NI KURTARMAYA ÇALIŞIYOR

*
Dolar cirit atıyor, Euro cirit atıyor, altın cirit atıyor ama ortada bir tek babayiğit yok ki bunu açıklayabilsin. Bütün medya kanallları, gazeteler, televizyonlar, sosyal medya trolleri var ama bir tek kişi çıkıp yangın yerine dönen ekonomiyle ilgili tek bir cümle kuramıyor. Ülke yanıyor bunlar Ekonomi Bakanı’nı kurtarmaya çalışıyor. Hepsi bakanın arkasındaymış, bakanı koruyacaklarmış. Milletle dayanışmaya girmek yerine bakanla dayanışmayı tercih ettiler. Şu anda bu ülkeyi yönetenlerin görevi bakanı korumak değil TL’yi korumak.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Haberin başlığı Davutoğlun'dan AKP'ye çok sert sözler :D Haber içeriğine bakıyorum hiçbir şey yok. Normal sıradan hatta kimine göre boş konuşmalar...

Açıkçası Davutoğlu kendine yazık ediyor. Madem bu kadar babayiğitmiş neden 4 yıl beklemiş parti kurmak için veya 15 yıl AKP içindeyken neden çıkıp 1 kere eleştirmemiş. Kendisi açıklamamış bazı şeyleri.

Madem bu kadar babayiğit daha ilk parti kurduğu zamanlar ben bir konuşursam İNSAN İÇİNE çıkamazlar dedi. Hadi önce bu söylemini gerçekleştirsin. Hep bir laf kalabalığı.

Toprak Kokusu

⛓️
Reaksiyon puanı
6,033
Haberin başlığı Davutoğlun'dan AKP'ye çok sert sözler :D Haber içeriğine bakıyorum hiçbir şey yok. Normal sıradan hatta kimine göre boş konuşmalar...

Açıkçası Davutoğlu kendine yazık ediyor. Madem bu kadar babayiğitmiş neden 4 yıl beklemiş parti kurmak için veya 15 yıl AKP içindeyken neden çıkıp 1 kere eleştirmemiş. Kendisi açıklamamış bazı şeyleri.

Madem bu kadar babayiğit daha ilk parti kurduğu zamanlar ben bir konuşursam İNSAN İÇİNE çıkamazlar dedi. Hadi önce bu söylemini gerçekleştirsin. Hep bir laf kalabalığı.
???????? Alkış ve nokta..

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392

Gözleriniz de bir sorun olmalı o halde :) haber içeriğinde hiç birşey yok dediğiniz bazı içerikler.. yada işinize gelmiyor görmek bak bu olabilir işte ;)

* Diyarbekir biziz, biz Diyarbekiriz! “Parti kuramaz” dediler, “Bu kasvetli ortamda yola çıkacak cesur insanlar bulamaz” dediler. Onlar Diyarbekirlileri tanımıyorlardı. 5 il ve 100 ilçe kongremizi tamamladık. 67 il ve 300 ilçemizde teşkilatlandık.

* Bu iktidarın bugünkü halini tasvir edecen en doğru kelime değersizleşmedir. Bu iktidarın elinde hukuk değersizleşti, ehliyet ve liyakat, devlet kurumları, siyasi ahlak, milletvekilleri, eğitim ve kültür, emek ve en sonunda Türk Lirası da değersizleşti. Özetle bu iktidarın elinde aslında insan değersizleşti.

* Paramızın değerinin nerelere düştüğünü görüyorsunuz. Dolar, Euro, altın başını aldı gidiyor. Şimdi bu iktidardan, Cumhurbaşkanı’ndan, Ekonomi Bakanı’ndan bir cevap, bir çözüm, bir açıklama duydunuz mu? Bu konuyla ilgili geçmişteki sözlerinin arkasında durabildiler mi? Hayır, duramazlar.

* Benim başbakanlığım dönemimde, 2016 Mayıs’ında dolar kurunu 2.85’ten aldılar, bugün 7.30’a. üç katına çıkardılar. Geçmişi konuşamaz bunlar, bugünü de konuşamazlar. Ortada bir tek yetkili yok.

* Dolar cirit atıyor, Euro cirit atıyor, altın cirit atıyor ama ortada bir tek babayiğit yok ki bunu açıklayabilsin. Bütün medya kanallları, gazeteler, televizyonlar, sosyal medya trolleri var ama bir tek kişi çıkıp yangın yerine dönen ekonomiyle ilgili tek bir cümle kuramıyor. Ülke yanıyor bunlar Ekonomi Bakanı’nı kurtarmaya çalışıyor. Hepsi bakanın arkasındaymış, bakanı koruyacaklarmış. Milletle dayanışmaya girmek yerine bakanla dayanışmayı tercih ettiler. Şu anda bu ülkeyi yönetenlerin görevi bakanı korumak değil TL’yi korumak.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Gözleriniz de bir sorun olmalı o halde :) haber içeriğinde hiç birşey yok dediğiniz bazı içerikler.. yada işinize gelmiyor görmek bak bu olabilir işte ;)

* Paramızın değerinin nerelere düştüğünü görüyorsunuz. Dolar, Euro, altın başını aldı gidiyor. Şimdi bu iktidardan, Cumhurbaşkanı’ndan, Ekonomi Bakanı’ndan bir cevap, bir çözüm, bir açıklama duydunuz mu? Bu konuyla ilgili geçmişteki sözlerinin arkasında durabildiler mi? Hayır, duramazlar.

* Dolar cirit atıyor, Euro cirit atıyor, altın cirit atıyor ama ortada bir tek babayiğit yok ki bunu açıklayabilsin. Bütün medya kanallları, gazeteler, televizyonlar, sosyal medya trolleri var ama bir tek kişi çıkıp yangın yerine dönen ekonomiyle ilgili tek bir cümle kuramıyor. Ülke yanıyor bunlar Ekonomi Bakanı’nı kurtarmaya çalışıyor. Hepsi bakanın arkasındaymış, bakanı koruyacaklarmış. Milletle dayanışmaya girmek yerine bakanla dayanışmayı tercih ettiler. Şu anda bu ülkeyi yönetenlerin görevi bakanı korumak değil TL’yi korumak.

Harbi CHP'den iyi konuşuyor gene hee. Sana alternatif bir seçenek oyunu Davutoğluna verebilirsin o zaman :D

2 saat kadar Diyarbakır gibi Doğunun en büyük illerinden birinde kongre yapıyorlar tuttukları yer düğünsalonumudur nedir içeride 800-1000 kişi ya var ya yok. Yarısı güvenlik polis ve basın zaten.

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
Harbi CHP'den iyi konuşuyor gene hee. Sana alternatif bir seçenek oyunu Davutoğluna verebilirsin o zaman :D

2 saat kadar Diyarbakır gibi Doğunun en büyük illerinden birinde kongre yapıyorlar tuttukları yer düğünsalonumudur nedir içeride 500 kişi ya var ya yok. Yarısı güvenlik polis ve basın zaten.

Attığın videonun konuyla ne alakası var ki neden değiştiriyorsun konuyu.. kongreyi tuvalette de yaparlar düğün salonunda da banane.. :)

Sen adamın söylediklerine yorum yapsana seni ilgilendiren kısım kongreyi nerede yaptıkları ve içeride kaç kişi oldukları mı ?

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Sen adamın söylediklerine yorum yapsana seni ilgilendiren kısım kongreyi nerede yaptıkları ve içeride kaç kişi oldukları mı ?

Yukarda yaptım ya okumadın mı =?

Bir babayiğit yok açıklama yapan diyor madem çok iyi biliyor kendisi yapsın dedim ya. Yıllarca AKP içinde aktif göre yaptı bu eleştirileri yapsaymış ya o zamanda. Veya partiden ayrıldı o zamanda gram eleştiri yapmadı.
4 yıl sonra parti kurup babayiğit olası mı tutmuş =? Sırtında yumurta küfesi yok şuan istediği gibi konuşuyor ve sallıyor bekara karı boşamak kolay hesabı. Elinde yetki görev ve sorumluluk varken babayiğitlik yapacaktı madem çok biliyor.

Ben konuşursam insan içine çıkamazlar açıklamasının altını doldurmasını bekliyorum en başta. Ondan başka söylediği herşey ANLAMSIZ ve DEĞERSİZ benim gözümde...

Reaksiyon puanı
6,381
Bunlar sert bir eleştiri değil, daha çok kimine göre boş konuşmalar. Adamın ne dediğinden banane ama başlık abartı.

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,380
4 sene bekleyip ortada babayiğit yok diyen adam kendine de bunu demiş olmalı. Şimdi ilk önce İyi partinin oluşmasını görünce bunun rüzgarını arkasına alıp bende yaparım ederim diyecek ama seçim zamanı CHP İyi partiye verdiği milletvekili desteğini Davutoğluna da vermezse baraj altında kalır gider.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Geçenlerde CHP'ye yakın bir isim bile Halk TV'de Davutoğlu bu tarz siyaset ile başarılı olamaz diyordu.
Parti kuralı kaç ay oldu ama sadece Erdoğan'ı eleştiriyor. CHP'ye ve diğer partilerse sadece göz kırpıp güzelleme yapıyor. 1-2 sene öncesine kadar Ömrüm CHP zihniyeti ile mücadelede geçti diyen bir isimin bu gün tam tersi hareket etmesi bu partiyi belli bir isimlere kim ve nefret ile kurduğu ve makam koltuk için siyaset yaptığı şeklinde yorumlanıyor. ( Sonuçta suan CHP ile ittifak kurmadı CHP'nin hiç mi yanlışı yok söylemiyor eleştirmiyor. Veya CHP'li seçmeni kendisine davet etmiyor. )

Bu olaya karşılık Muharrem İnce örneği verildi. Hiç yoktan Muharrem İnce. Attığı tweet leri takip eden varsa hem AKP'yi hem kendi partisini eleştiriyor. Siyasetçi olacaksa bu tarz olunmalı. Benim hiç yanlışım yok ben AKP'den ayrılana kadar 15 yıl herşey çok güzeldü. Şimdi çok bozdular hiç bilmiyorlar yönetemiyorlar demek bana yanlış geliyor. Babayiğiy ise zamanında görevi yetkisi varken müdahele edecekti. Veya Cesursa Başbakanlık görevinden alındığı gibi sabahına parti kuracaktı...

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Çok pofuduk sevimli bir adam yahu. Hep sırıtıyor, tam dede olacak adam. Lakin, şu olaylar geçtiğinde durup üzülecek kendi haline yaptıklarına dediklerine...

Olmuyordu zaten başındayken de, niye zorluyor hala anlamış değilim, hala daha olmuyor.

M

Murat Burç

SDN Okuru
AKP'de iş yapıp da parti kuranların samimiyetine zerre inanmıyorum.
Madem Erdoğan'a tepkiliydiniz masaya yumruğunuzu vurup o masayı göçertecektiniz.

Türkiye'nin dış politikasının bozulduğu yıllarda davutoğlu dış işlerei bakanı. Ekonominin sıçışlara başladığı yıllarda babacan ekonomi bakanıydı.

Geçiniz.

Son düzenleyen moderatör: