Davutoğlu’ndan sert sözler: Oğlunu diğer vatan evlatlarından ayıran biri devlet adamı olamaz

Bu konuyu okuyanlar

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
AKP'den istifa ederek Gelecek Partisi'ni kuran eski başbakanlardan Ahmet Davutoğlu, partisinin İstanbul İl Başkanlığı'nın açılışını gerçekleştirdi. Açılışta konuşan Davutoğlu, "Kendi oğlunu diğer vatan evlatlarından ayıran biri devlet adamı olamaz" dedi.

davutoglu-dha1_10646724_16_9_1581860329-880x495.jpg

Gelecek Partisi’nin İstanbul İl Başkanlığı düzenlenen törenle açıldı. Küçükçekmece’deki açılışı Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu yaptı.

davutoglu-dha21_106467241_10646725.jpg

Gelecek Partisi’nin İstanbul İl Başkanlığı açıldı. (FOTO: DHA)
Açılış töreninde konuşan Davutoğlu, şunları söyledi:

*
Bu hafta özel bir hafta. Bu hafta cemre havaya düşüyor. Baharın habercisi cemrenin havaya düştüğü haftadayız. Sonra suya sonra toprağa düşecek. İşte nasıl cemre havaya düştüğünde baharın habercisiyse Gelecek Partisi de ülkemizin iklimine bir bahar habercisidir. Allah cemremizi, mekanımızı hayırlı eylesin.

‘YOLSUZLUK VAR’ DİYEN CEZALANDIRILIYOR

* Konuşanlar, suçlanıyor. ‘Yolsuzluk var’ diyen cezalandırılıyor. İsraf, lüks, şatafat, kibir, şeffaflıktan kopuş ve yolsuzluk ekonomi kaynaklarını tüketiyor. Kendi oğlunu diğer vatan evlatlarından ayıran biri devlet adamı olamaz.

İÇİNDEN ÇIKTIĞIMIZ PARTİLERİN DEVAMI DEĞİLİZ

* Nice hakaretlere rağmen ağzımızdan kem söz çıkmadı. Bundan sonra da çıkmayacak. Dilimiz bozulmayacak. Geçmişi reddetmeyiz ama nasıl Demokrat Parti içinden çıktığı partinin devamı değilse biz de içinden çıktığımız partilerin devamı değiliz. Yeni bir geleceğe yürüyen gelecek öncüleriyiz. Anlaştığımız şeyler ilkelerdir. şatafat, kibir, şeffaflıktan kopuş ve yolsuzluk ekonomi kaynaklarını tüketiyor. Kendi oğlunu diğer vatan evlatlarından ayıran biri devlet adamı olamaz.

İSTER FETÖ, İSTER PKK, İSTER PELİKAN OLSUN…

* Bu korku iklimini dağıtacağız. Hukuka güven kalmadı. Herkes yarınından endişe içinde. Bu ülkenin kaderini mahkum etmek isteyen ister FETÖ, ister PKK, ister Pelikan olsun onların karşısında çelik bir iradeyle duracağız. FETÖ darbesine karışanların kardeşleri iltifat görüyor, başkaları uzak akrabalarından dolayı KHK ile işten atılıyorsa burada adaletten bahsedemeyiz.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Adama sormazlar mı o devlet adamı olmaz dediğin kişinin yanında neden yıllarca çalıştın o zaman diye ? Bilal Erdoğan askerliğini bedelli yapması madem bu kadar kötü idi neden o zamanlar söylememiş. Bir dahakine hatırlatın bedelli askerlik meclisten çıkarken Cumhurbaşkanının bakanların milletvekiklerinin çocukları yaralanamaz diye bir madde getirsinler madem bu kadar dert olduysa. Herkes gibi o dönemki ücreti neyse verip 29 gün bedelli askerlik yapamaz Cumhurbaşkanının oğlu.
1581872570551.png

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Yıllarca birlikte çalıştıktan sonra mi gelmiş aklına gerçekten. Bala bulanıyorken parmak iyi, sonrasında mı kötü ? Bu adamın yanındaki bunca adam illa ki olay çıkardı şimdiye. Lakin şu da bir gerçek, bu adam tek adam deyiminde ki gibi gerçekten tek adam. Parti içerisindeki kişiler sayesinde oy almıyor, bu adam olduğu için Akp kazanıyor.

Davutoğlu ne kadar samimi ise bu açılan başlık ve sahibi yaptığı tek yönlü siyaset sebebi ile o kadar samimi.

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,373
Hadi ses çıkarmadı Davutoğlu ve sustu diyelim.Kazandığı para sıcak geldiği makama olan sevdasından dolayı mı sustu acaba? Şimdi ise makam ve para hırsı ile mi ses çıkarıyor buna? Oy kazanırım barajı geçerim milletvekili olur vatandaşın vergisinden geçinirim derdinde mi? Neden bu kadar beklemiş fırsat mı kolluyordu AKP oyları azalsın diye? Sorular,sorular ve daha niceleri.İşte siyasetin ne kadar kirli,pis olduğunun kanıtı.Hepsi birbirinden farksız hepsi aynı kefede.Birbirlerine laf atıp ortalığı karıştırarak vatandaşın vergisi ile geçiniyorlar.Acaba arka planda muhallif ve iktidar vekili yanyana gelip yemek yerken nasıl da vatandaşı uyuttuk birbirimize laf atıp,onlardan gelen vergiyle nasılda karnımızı doyuruyoruz diye dalga mı geçiyorlardır milletle?

Metin_Aslantürk

Müdavim
Reaksiyon puanı
660
AKP'den istifa ederek Gelecek Partisi'ni kuran eski başbakanlardan Ahmet Davutoğlu, partisinin İstanbul İl Başkanlığı'nın açılışını gerçekleştirdi. Açılışta konuşan Davutoğlu, "Kendi oğlunu diğer vatan evlatlarından ayıran biri devlet adamı olamaz" dedi.

davutoglu-dha1_10646724_16_9_1581860329-880x495.jpg

Gelecek Partisi’nin İstanbul İl Başkanlığı düzenlenen törenle açıldı. Küçükçekmece’deki açılışı Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu yaptı.

davutoglu-dha21_106467241_10646725.jpg

Gelecek Partisi’nin İstanbul İl Başkanlığı açıldı. (FOTO: DHA)
Açılış töreninde konuşan Davutoğlu, şunları söyledi:

*
Bu hafta özel bir hafta. Bu hafta cemre havaya düşüyor. Baharın habercisi cemrenin havaya düştüğü haftadayız. Sonra suya sonra toprağa düşecek. İşte nasıl cemre havaya düştüğünde baharın habercisiyse Gelecek Partisi de ülkemizin iklimine bir bahar habercisidir. Allah cemremizi, mekanımızı hayırlı eylesin.

‘YOLSUZLUK VAR’ DİYEN CEZALANDIRILIYOR

* Konuşanlar, suçlanıyor. ‘Yolsuzluk var’ diyen cezalandırılıyor. İsraf, lüks, şatafat, kibir, şeffaflıktan kopuş ve yolsuzluk ekonomi kaynaklarını tüketiyor. Kendi oğlunu diğer vatan evlatlarından ayıran biri devlet adamı olamaz.

İÇİNDEN ÇIKTIĞIMIZ PARTİLERİN DEVAMI DEĞİLİZ

* Nice hakaretlere rağmen ağzımızdan kem söz çıkmadı. Bundan sonra da çıkmayacak. Dilimiz bozulmayacak. Geçmişi reddetmeyiz ama nasıl Demokrat Parti içinden çıktığı partinin devamı değilse biz de içinden çıktığımız partilerin devamı değiliz. Yeni bir geleceğe yürüyen gelecek öncüleriyiz. Anlaştığımız şeyler ilkelerdir. şatafat, kibir, şeffaflıktan kopuş ve yolsuzluk ekonomi kaynaklarını tüketiyor. Kendi oğlunu diğer vatan evlatlarından ayıran biri devlet adamı olamaz.

İSTER FETÖ, İSTER PKK, İSTER PELİKAN OLSUN…

* Bu korku iklimini dağıtacağız. Hukuka güven kalmadı. Herkes yarınından endişe içinde. Bu ülkenin kaderini mahkum etmek isteyen ister FETÖ, ister PKK, ister Pelikan olsun onların karşısında çelik bir iradeyle duracağız. FETÖ darbesine karışanların kardeşleri iltifat görüyor, başkaları uzak akrabalarından dolayı KHK ile işten atılıyorsa burada adaletten bahsedemeyiz.

gerçekleri konuşanlardan biri işte bir delikanlı daha...bunu yazabilmek bütün mesele bu....

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
gerçekleri konuşanlardan biri işte bir delikanlı daha...bunu yazabilmek bütün mesele bu....
18 Yıldır AKP'nin iktidarda kalmasının ana nedeni işte bu sığı muhalefet.
18 yıldır durup durup Bilal Erdoğan Neden bedelli yaptı. Yok Erdoğan'ın oğlunun neden gemileri var. Yok Erdoğan'ın diploması nerde. Binali YIldırımın oğlu nasıl bu kadar zengin oldu. Bıkmadınız mı bu 3 -4 saçma sapan konudan burdan ekmek çıkmıyor işte 18 yıl oldu kaç seçim kaç referandum geçti ısıtıp ısıtıp atıyorlar ortaya.
Bilal Erdoğan bedelli askerlik yapamazmış diye madde varmışta yasa dışı mı yapmış 29 askerliği ? Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına göre Gemi alamazmışta gizlice mi almış ? Veya Erdoğan'ın diploması yokmuş madem nasıl bunca sene siyasette bulunmuş rütbeli olarak askerlik yapmış onca sene belediye başkanlığı Milletvekilliği Başbakanlık Cumhurbaşkanlığı yapmış. Siyaset yapılacaksa görevde olan üstünden belgeki bilgili muhalefet yapılmalı bence. ( Yalanı iftirayı salla kaç muhalefeti yemiyor işte 18 yıldır söylediği sözü ispatlamalı muhalefet yoksa yalancı çoban gibi ilerde doğruda söylese kıymeti olmuyor sözlerinin. )

Metin_Aslantürk

Müdavim
Reaksiyon puanı
660
18 Yıldır AKP'nin iktidarda kalmasının ana nedeni işte bu sığı muhalefet.
18 yıldır durup durup Bilal Erdoğan Neden bedelli yaptı. Yok Erdoğan'ın oğlunun neden gemileri var. Yok Erdoğan'ın diploması nerde. Binali YIldırımın oğlu nasıl bu kadar zengin oldu. Bıkmadınız mı bu 3 -4 saçma sapan konudan burdan ekmek çıkmıyor işte 18 yıl oldu kaç seçim kaç referandum geçti ısıtıp ısıtıp atıyorlar ortaya.
Bilal Erdoğan bedelli askerlik yapamazmış diye madde varmışta yasa dışı mı yapmış 29 askerliği ? Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına göre Gemi alamazmışta gizlice mi almış ? Veya Erdoğan'ın diploması yokmuş madem nasıl bunca sene siyasette bulunmuş rütbeli olarak askerlik yapmış onca sene belediye başkanlığı Milletvekilliği Başbakanlık Cumhurbaşkanlığı yapmış. Siyaset yapılacaksa görevde olan üstünden belgeki bilgili muhalefet yapılmalı bence. ( Yalanı iftirayı salla kaç muhalefeti yemiyor işte 18 yıldır söylediği sözü ispatlamalı muhalefet yoksa yalancı çoban gibi ilerde doğruda söylese kıymeti olmuyor sözlerinin. )
hayat mücadelesi nedir bilirmisin survivor yarışmasında 18 yaşında kızını kanserden kaybeden 50 yaşındaki ceyhun uzun u bilirmisin...bütün türkiye hüngür hüngür ağladı...insanlar nasıl yaşıyor bilirmisin..halk nasıl taşıyor bilirmisin...buraya nasıl gelindi..birileri gelip memleketi araplara satsın diye değil ecdadımızın kemikleri sızlıyor...ecdadımızın kemiklerini sızlattınız....türk askeri suriyede türksüz türkiye için mi şehit oluyor sizin amacınız Türksüz türkiye sen truva atının hikayesini bilirmisin sana truva atının hikayesini iyice bir oku truva atının hikayesi...

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,714
Sözcü Gazetesi'nin S'inden yalan haber ya da karalamak için olduğu açıktır. :)

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
hayat mücadelesi nedir bilirmisin survivor yarışmasında 18 yaşında kızını kanserden kaybeden 50 yaşındaki ceyhun uzun u bilirmisin...bütün türkiye hüngür hüngür ağladı...insanlar nasıl yaşıyor bilirmisin..halk nasıl taşıyor bilirmisin...buraya nasıl gelindi..birileri gelip memleketi araplara satsın diye değil ecdadımızın kemikleri sızlıyor...ecdadımızın kemiklerini sızlattınız....türk askeri suriyede türksüz türkiye için mi şehit oluyor sizin amacınız Türksüz türkiye sen truva atının hikayesini bilirmisin sana truva atının hikayesini iyice bir oku truva atının hikayesi...
Her cevabında saçmalamakta çığır açıyon hee. Az tane tane ve anlamlı cümleler kur.
Özüne dönmüşün gene Arap - Arap diye. 85 Milyonluk Türkiye Cumhuriyeti 3-4 milyon sığınmacı Suriyeli ile Arap olursa ne yaparız nereye kaçarız dimi Koca Türkiye'yi ele geçirir ya bizi kovarsalar ülkeden nasıl kaçacaz ? Suriyeliler 7-8 yıldır Türkiye'de en son hangisine selam verdin ? Veya hangi Arap ile aynı masada oturup yemek yedin. Veya ağızından en son Arapça çıkan kelime nedir ? Tutturmuşun bir Araplaşıyozda Araplaşıyoz sen Araplaşmak istemedikten sonra kimse sana birşey yapamaz merak etme sen.

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,373

Zamanında Sözcünün yaptığı haberler bunlar.Ahmet Davutoğlu iktidara oy verenler için delikanlı ,adam gibi adamdı şimdi muhalefet için delikanlı,adam gibi adam oldu.Siyasetin ne kadar kirli olduğunun kanıtı bu işte.Bize partiler veya başkanları değil sadece iş yapacak adamlar lazım.

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Ceyhun UZUN adlı şahısla ne alakası var konunun ? ( kızına rahmet diliyorum). Halkın ne yaşadığına nereden girdin ? Abicim senin devletinde yaşayan milletin tamamı satıyor bu adamda gayet satıyor olabilemez mi ? :)) Git bakalım denize kıyısı olan tatil semtlerine. Müstakil ev ıvır zıvır tamamı yabancıların. Turizm sektörü ağlıyor yabancı gelsin diye öte yandan. Ecdadın kemikleri sızlıyor evet, eskiden devlete baş kaldıranları yok eden bir parti, şimdi aynı başkaldıranların içerisinde fink attığı bir parti.

Gidin izmir, antalya kıyılarına. Bakın bakalım bu bölgelerde seçimde kimlere oy vermişler. Birde gidin bakalım aynı yerdeki evlere. Yerli mi ? Yabancı mı ?
Arabıda aynı, arap olmayanı da. Tüm güzel yatlar, katlar, triplex villalar denize sıfır yabancılara satılmış biz tarafından. Ee tatil yapacak yer kalmamış devlette ne olacak ? Doğal olarak senin o ecdadın kemiklerini sızlatmadığını düşündüğün kişiler de, ecdadının denize döktüğü kişilerin tatil koylarında kafa dinliyor ( yunanistan). Bunları yazarken elin titremesi lazım. Devlet olarak devleti satıyoruz.

Metin_Aslantürk

Müdavim
Reaksiyon puanı
660
Seçimi kazanmak için aponun mektubundan medet umanlar sizce vatansevermi...apo ile gerdeğe girenler.....

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Seçimi kazanmak için aponun mektubundan medet umanlar sizce vatansevermi...apo ile gerdeğe girenler.....
Gene saçma sapan konuşuyon. Adama sormazlarmı sen neden HDP ile kol kola geziyon o zaman ? onların tiyatrolarına gidiyon görevden alınan beledileri koşa koşa ziyaret ediyon. Her hafta Selahattin Demirtaş'a özgürlük diye bağırıyon demezler mi.
Al sana Apo'nun mektubunun orjinal halini atayıp oku bakalım AKP için bir şey yazıyor mu mektupta oylarınızı ona verin mi diyor. Tarafsızca karar verin diyor . Başkasının aklı ile değil kendi görüşünüzle oy kullanın diyor.
Ama o günlerdeki HDP'nin açıklamalarına bak PKK'nın sözde dağ ve yönetim kadrolarının açıklamalarına bak sürekli CHP'ye oy verin diyenler kimlerdi ? Büyükşehirlerde aday göstermeyip ittifak yapanlar kimlerdi bilmeden saçma sapan konuşuyon. Şuan bile HDP ile sürekli Foto verip yanyana gezenler kimler ? HDP binası önündeki anneleri görmeyenler ama terorist cenazesi gördümü gidenler kimler.
1582120781789.png

Metin_Aslantürk

Müdavim
Reaksiyon puanı
660
Apo ile gerdeğe girenler derken ak partiye oy veren kardeşlerimizin kesinlikle kastetmedim...ak partiyi kastetmedim....gene olayı partizanlığa getirdiniz.....artık pes ediyorum....cancağızlarım....nedesem boş....

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
nasıl çıkacaktık ki bunlar farmaton yada supradin yetmez solgar bile etkilemez...enerji açığı devam eder...
Şu Türkçe yazmayıda ahh bir öğrenebilsen. Lafa geldimi ARAP'ta Arap dersin Türklük elden gidiyor dersin. Daha öz Türkçeni konuşup yazamıyon şuraya anlamlı iki cümlen gelmiyor arka arkaya.

Metin_Aslantürk

Müdavim
Reaksiyon puanı
660
olsun çarpışıp geri düşseler de yeter belki "ne yapıyoruz" biz derler.
ben suç ve ceza kitabını okusunlar diyecem ama diyorum ki ben haksısım..ben haksızım...idam edin beni diyorum...anladım başka türlü olmuyor..asın beni...ben masum değilim....onlar haklı....
Mesaj otomatik birleştirildi:

ben suç ve ceza kitabını okusunlar diyecem ama diyorum ki ben haksısım..ben haksızım...idam edin beni diyorum...anladım başka türlü olmuyor..asın beni...ben masum değilim....onlar haklı....başka türlü olmuyor....ben fikir olarak kaybeden taraftarıyım...başka türlü olmuyor....ulan biz hep mi kaybedeceğiz....

Son düzenleme:

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,373
Ben size kesin bilgi vereyim. Dershanelerin kapatılması sürecinde büyük bir ekonomik kayıp yaşayacağını anlayan FETÖ ses kayıtları ve para dolu ayakkabı kutuları ile AKPyi yıpratmaya çalıştı.Sonrasında sonuç alamayınca belediye seçimlerinde yukarıdan ABİlerden emir geldi.Belediye seçimlerinde bir önceki seçimde en çok oy alan 2. partiye oy verilecek dendi.Bu çoğu şehirde CHP MHP ve doğuda da aynı mı bilgim yok ama HDP değilse yine CHP ya da MHP olabilir.Ben Bursa için konuşuyorum bu durumu.Bank Asya sürecinde başka bankadan faizli kredi çekip yatırmak caizdir diye yukarıdan emir geldi.Şimdi gel gelelim işin özüne.Siyaset kirli işlerin döndüğü bir ortam.O ortamdakiler makamlarını ve vatandaşın vergisinden kazandıkları parayı düşünürler.Bugün el ele kol kola gezenler düşman,düşman olanlar ise dost olurlar.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ha demiyorum ki ses kayıtları gerçektir para kutuları kurmacadır ya da değildir diye.Çünkü ispatlayamadığım duruma gerçek ya da değil diyemem.

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147

yahu birşey diyorsun tam de o zaman mübarek. kimmiş aponun mektubundan oy toplamaya çalışan ? kimmiş bu zatla ilişkiye giren ?