Darbecilere Sorular

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

tugbagaleri

Profesör
Reaksiyon puanı
46
Darbecilere sorular

Darbe özleyenler ya da hazırlığı içinde olanlar varsa... Ki hiç ihtimal vermiyorum, Türkiye'de öyle kaka şeyler olmaz... Kendilerine çok samimi olarak bazı sorular sormak isterim:
"Ulusalcı" takılacağınıza göre, ithalatı kısıtlayacak mısınız? Beyaz Türkler köpek maması, Fransız şarabı, "parmezan" peyniri, soya sosu bulamayacaklar mı? "Beyazları" mutlu edemezseniz kime yaslanacaksınız?

Emperyalizmin uşakları Japon, İtalyan, Çin lokantaları kapatılacak mı? Hamburgerler denize mi dökülecek?
Yurtdışına çıkış hakkımızı kısıtlayacak mısınız? Eskisi gibi yılda bire, ekonomiyi batırırsanız iki yılda, üç yılda bire indirecek misiniz?

Kredi kartlarımız yurtdışında da geçerli olacak mı? Örneğin Amazon'dan kitap getirtebilecek miyiz?
Uzun sözün kısası, "kambiyo rejimini" eskiye döndürecek misiniz? Döviz işlemleri yasaklanacak mı? Vatandaş elindeki milyarlarca doları bir yerine mi sokacak?
Internet kapatılacak ya da YouTube, Google gibi "zararlı" siteler engellenecek mi? Dünyaya rezil olmak sizi üzmeyecek mi?

Benim emekçi halkımın internet gibi şeylerle ilgisi olmadığına, fakat yabancı sermaye kaçacağına ya da kovalanacağına, yerlisi de yetersiz kaldığına göre, halka ne yedirip ne içireceksiniz? Kömür falan dağıtmayı düşünür müsünüz?

Avrupa Birliği'yle ipleri bütünüyle koparacağınıza göre, "gümrük rejimi" de mi eskiye dönecektir?
Doların beş liraya, avronun on liraya fırlayacağı bir dönemde memur maaşları yeterli kalacak mıdır? Memurları mutlu edemezseniz kime yaslanacaksınız?

Amerikan ittifakından kopunca, yeni silah sistemlerini ve mühimmatı nereden tedarik edeceksiniz? Uçaklar Rusya'dan, toplar Çin'den mi gelecektir? Bunun faturası kaç milyar dolardır?
Rusya'yla, Hindistan'la, Çin'le, İran'la ittifak yapmak istiyorsunuz... Rusya'da bizimle ittifak yapmak isteyen var, faşist lider Jirinovski var da, öteki ülkelerde bizimle ittifak yapmak isteyen kimse var mı? Varsa biz niçin duymadık?

Şeriatçı İran'la ittifak yaptıktan sonra aynaya bakınca yüzünüz ne renk alacak?
"Çağlayangil'in altını oyan" CIA, şimdi Ankara'da boş mu duruyor sanıyorsunuz?
Son olarak da kendimle ilgili bir soru:
Bazı "mahfillerin" beni kara listeye aldıklarına, telefonlarımı dinlediklerine dair bazı duyumlar alıyorum.

Kimleri "şeyinden tavana asacağınızı" biliyorum da, beni ne yapacaksınız? Öldürecek misiniz, kodese mi tıkacaksınız, sürgüne mi göndereceksiniz?
Yoksa babalık edip Sabah Gazetesi'ni kapatmakla ve bana yazı yazdırmamakla mı yetineceksiniz? Allah razı olsun.

Engin Ardıç / Sabah

dr.kimble

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Engin Ardıç sersemin teki.
Hükümetin hertürlü saçmalığını satılık kalemiyle örtbas etmeye çalışan bir grup hainden biri.
Bunu yiyor musunuz ?

tugbagaleri

Profesör
Reaksiyon puanı
46
Sen darbeyi ve getirdiklerini sindiriyorusan ben bu yazıyı seve seve yerim (adam sürekli tehtit ediliyor bumudur satılmış kalem)

dr.kimble

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Darbeyi savunmuyorum. Zaten olmakta olan şey darbe değil. Hala anlayamadınız değil mi ? Sahip olduğumuz şeylerin elimizden birer birer gidişi, vatan topraklarının karış karış peşkeş çekilmesi yetmedi sanırım anlamanıza ? Bu vatanda özgürce yaşamanıza sebep olan adama , Atatürk'e edilen hakaretler, rejimin sinsice değiştirilmesi hala anlamanıza sebep olmadı demek ? İlginç. Kötü bir nesil yetiştirmeyi başardılar. Böl ve yönet, kimse de sesini çıkartmasın öyle mi ? Bu vatan bu kadar sahipsiz midir ?

wwhirlwind

Profesör
Reaksiyon puanı
2
atv-sabah grubunun satılmasından sonra bu tur yazılar olagan hale geldi vakit yenisafak zaman vblerinden cok da bi farkı kalmadı yukarıdaki sacma yazıya yorum yazmak yerine yada türk-kürt sunni-alevi turbanlı-turbansız gibi ayrımlar yapmak yerine size ekonomiden bahsediyim neden derseniz bu ulkeye seriat dahi gelse (Allah korusun) yine bi ulkemiz olur bayragımız filan olur dimi tabiki de olur ama bi ulkenin ic borcu dıs borcu ve cari acıgı rekor seviyelere gelmisse borsasının %70 den fazlası yabancıların elindeyse yabacılasma %40 ı gectiyse e buna hala devam ediliyorsa ne olur ? asıl bunları konusmamız gerekmez mi ? cari acıgın ne anlama geldigini bilenler cari acıgın bir ulkeyi yokedecegini de bilirler bilmeleri gerekir cari acık 40 milyar dolar olmus kimin umrunda ? yabacılasma yani ozellestirme adı altında yapılan satıslar %50 ye yaklasmıs bunun ne anlama geldigini biliyormusunuz ? hatırlayın zamanında abdullatif sener (akp nin 4 kurucu uyesinde biri) zamanında yabancılasma %10 larden uyarmıstı gidisatın iyi olmadıgı soylemisti ve yanılmıyorsam 2 ay kadar once tekrar soyledi bu devam ederse yabancılarsma %60 lara gelirse turkiye geri donulmez bir yola girer diye yine bunu da kim umursadı ? sozun kısası yolun sonunda ucurum warsa yola devam edilmez ...

AYT@C

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Gerçekleri Söyleyip Demokrasinn yanında olanlar sevilmez :)

Sevilmek için darbeci olmak lazım .! Yine tehditkar olacaksınız ama hükümeti tehdit edeceksiniz ki bir numarası olsun işin .! Ne bilim daha cok para kazanın .! daha cok para kazanınki yalan yanliş kitaplar yazon o zaman süper kalem ulusalcı kalem Türkiye asığı kalem olursunuz. ! bu ülked ne zaman ülkenin cumhurbaskanı ve basbakanı hakkında abuk subuk uydurma kitaplar yazarsanız o zaman değerli olursunuz . .!

adam doğrularu yaziyoryaa birileri rahatsız oluyor kısaca .! Neymiş sabah vakit gibi Yenişafak gibi olmusmus .! Güldürmeyim beni .. ! Vatanda satildi. ! Vatan Aydın dogan'ın olmadan oncede hükümete yükleniyordıu gene yükleniyor .! Gerci ben VATAN'IN kuruldugundada bağımsız oldugunu sanmiyorum ya neyse. ! Eğer Bu yazar satilmissa VATAN Gazetesinin Tuğçe BARAN dışındaki bütün yazarları satilmiştir. !

dr.kimble

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hangi gerçek ve hangi demokrasi ?
Tramvay olup yeri geldiğinde inilecek olan mı ? (bkz RTE)

Abuk subuk dediğiniz yazı ve kitapların birilerinin canını sıktığı tabiki ortada. Çünkü yalan değiller. Çünkü hala birkaç doğru adam cesurca yanlışsınız diyebiliyor. Doğrular acıtıyor tabii.

Tüm bunlar olurken ,ulus devletini korumaya çalışmanın , onurlu olmanın, sahip çıkmanın adı artık darbecilik.

Ha durum böyle ise, siz bize darbeci diyecekseniz, ben de size ümmetçi diyeceğim. İşte istedikleri bu. Bizleri karşı karşıya getirmek, kamplaştırmak ve bölmek. Çünkü bölünce daha kolay yönetilirsiniz. Çok eski bir derstir tarihten alınacak (böl ve yönet).

Bir araya gelip , kötülüğe ve yanlışlığa itiraz etmek yerine onun suç ortağı olmak işinize geliyorsa ben bilemem. Kendi seçiminizdir.

AYT@C

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Ne Ümmetçiyim ne yobazım . .! Sonuna kadar Liberal'im . .!

Ben bilirim o doğru dediğiniz Yazarları Onun için mi MUSANIN COCUKLARI TAYYİP VE EMİNE kitabının yazarının foyası cıktı meydana .! cıkartın gözlüklerinizi bir kez olsun siyasi gorusunuzle değil tarafsız olarak bakın cevrilen oyunları anlayın. !
İNÖNÜ CUMHURİYETİNDE DEĞİL GERCEK ATATÜRK CUMHURİYETİNDE YAŞAMAK İSTİYORUM .! BUDA BNİM EN DOĞAL HAKKIM. !

tugbagaleri

Profesör
Reaksiyon puanı
46
Akp li değilim hatta siyasal olarak karşıyım ama bazıları sırf akp karşıtı olsunda ne olursa olsun mantıgıyla yaklaşarak zorla adamı Akp li yapacaklar Ayrıca burada söz konusu olan cumhuriyet tarihinin en onemli bir çetesine karşı herkesin tum siyasal görüşlerin tavrının aynı olması <bundan siyasi maddi beklentisi olmayanlar için> gerekirken olayı "şeriat geliyor" çevrilmesine vatan kurtarmak denmesi bana samimi gelmiyor

bu olay kapsamında alınan ifadelerde ve belgelerde bombalı eylemlerden yargıtay krokilerinden general suikastlarından yabancılara toprak ve gayrimekul satmaktan sahte eylemlılıkler yaparak oraya burayı bombalamaktan seçimle belirlenmiş bir siyasi iradeyi askeri güç kullanarak devirmekten bahsediliyor ulkeyi karıştırmak için cinayetler işleniyor biri yargıtay savcısını olduruyor bırı ermeni kimliğinden ortayı karıştırmak için ermeni bir gazteciyi laik yazarı olduruyor amaç aynı toplumu kamplara bolmek gerginlik yaratmak çünkü ancak kamplaşmış bir toplumda demokrasinin gereksiz oldugu soylenir....

Bumudur vatan severlik

joomlatr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
dr.kimble dedi ki:
Darbeyi savunmuyorum. Zaten olmakta olan şey darbe değil. Hala anlayamadınız değil mi ? Sahip olduğumuz şeylerin elimizden birer birer gidişi, vatan topraklarının karış karış peşkeş çekilmesi yetmedi sanırım anlamanıza ? Bu vatanda özgürce yaşamanıza sebep olan adama , Atatürk'e edilen hakaretler, rejimin sinsice değiştirilmesi hala anlamanıza sebep olmadı demek ? İlginç. Kötü bir nesil yetiştirmeyi başardılar. Böl ve yönet, kimse de sesini çıkartmasın öyle mi ? Bu vatan bu kadar sahipsiz midir ?

Zaten agzına sakız olmuş değermiş elimizdekilermiş. Ya sizler naptınız bundan öncekiler naptı? Bir araştırırmısın?

intibah

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Beterin beteri var. Elimizdekilerle yetinmesini bilmeliyiz. Şu an bundan daha iyisini bulmamız zor. Önemli olan yapıcı eleştiriler yapmak. Ama muhalefet yapıcı olmaktan çok yıkıcı olmayı seviyor.
28 şubatta irtica laiklik elden gidiyor denilerek yapılan 40 katrilyonluk hortumu unutmadık.
Bütün darbecilerin sahtekar düzenbaz Atatürkçü geçinenlerin hortumcu olduğunu bizzat gördük.
Bugün gençliğin bozulmasının sebebi medyadır bugüne kadar medyayı güçlendiren iktidarlardır. Onlarında kim olduğu malum.70 yıllık bataklığın bütün sorumluluğunu bu iktidara yükleyenlere ise kargalar bile gülüyor.
Muhalefette çözüm üretebilmelidir. Bugünkiler gibi çözümsüzlük değil...

recepyuksel

Asistan
Reaksiyon puanı
0
dr.kimble dedi ki:

Böyle Konuşarak sen sahip çıktığınımı sanıyorsun..
Zaten sizin sahip çıkmanız orda burada atıp tutmanız. Fiilen bişi yok. Isinis gücünüz atıp tutmak, Yapılanları inkar etmek. Hep kötüye yormak. Bir tek bu hükümet sattı memleketi diğerler hep katıyordu bir tek bunlar sattı. :)

barttao

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bu adam ne zaman doğru bişey yazcak gazeteci sanıyoduk ama hoşafcı oldu cıktı

intibah

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Engin Ardıç bu hükümetten önce de doğru bildiğini çekinmeden söyleyen bir yazardı. Bu yüzden kovulmadığı gazete kalmadı. Beyler işinize gelen tarafı değilde biraz bardağın dolu tarafını görün...

masterdevil

Doçent
Reaksiyon puanı
2
dr.kimble dedi ki:
Hükümetin hertürlü saçmalığını satılık kalemiyle örtbas etmeye çalışan bir grup hainden biri.
Bunu yiyor musunuz ?
Arkadasim adam yazmis ama emin ol senin yazin onunkinden cok daha dogru !!! kesinlikle arastirin bu yaziyi yazan kim ?

tugbagaleri

Profesör
Reaksiyon puanı
46
masterdevil dedi ki:
dr.kimble dedi ki:
Bunu yiyor musunuz ?
Arkadasim adam yazmis ama emin ol senin yazin onunkinden cok daha dogru !!! kesinlikle arastirin bu yaziyi yazan kim ?
Çamur at izi kalsın... Adam okadar gerçekci yazmışki verecek cevap yok satılmış hain demek etkileyici vede zahmetsiz birde eskimiş bir sataşma taktiği tabi karşı fikrini çamur atmadan soyleme becerisi yoksa daha nediye biliriz Demokrasiyi gereksiz bir yönetim gibi göstermekten zevk alınması demokrasi güzel acıklamarına sureklı (ama) getirilmesi.... bu gibi zihniyetin elinde olsa ulkede yarıdan fazlası vatan hayını bir kısmını kominst , irticacı, cumhuriyet düşmanı, (kısaca kendilerinde farklı herhangibir düşünceyi soyliyenler diyelim) v.s herkezi toplarlar... ulkede vatandaş kalmaz ozamanda kendilerini hakkında karalama yaparlar kesin nerede kalmıştık .... satılmış cumhiriyet düşmanı engin asacaksın abi bu adamı atatürk düşmanı bu adam vay adi....

intibah

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Darbecilerin hosrtumcuların kullandığı çok etkili bir taktik, ben Atatürkçüyüm laikçiyim sen gerici yobazsın huuooop hortumlaa nasıl olsa bu vatanı en çok seven benim, aaa benim hortumumu yazmış satılık kalem seni nasıl yazarsın benim namussuzluğumu...durum vaziyet bu....yazık bu millete...

eozulu

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Adam kimin kalemi olursa olsun doğru yazmamış mı adamı hükümetin yardakçısı diye suçlayanlar artık benim gözümde ülkesini düşünen değil at gözlüğü takmış sebebini kendisi bile bilmediği bir muhalefet peşindedir?

Cari açıktan bahsediyorsunuz. İthalat bu kadar ihracat bu kadar. Yeme kardeşim burger kingden hamburgerini, milkadan çikolatanı, danoneden yoğurdunu, yapma kardeşim carrefourdan alışverişini, dolge gabanadan , dieselden alışverişini. Bak ozaman ithalat oluyormu memlekette.
Herşeyi hükümete atıyorsunuz hiç kendinizi sorgulamıyorsunuz.cebinizde en kral milyarlık yabancı telefonlar(zamanında aselsan üretti telefon hiç biriniz şans verdimi daha iyi olabilir mi diye) içinde vodafone hatlar İthalat fiyatları yükseliyorsa hükümet ne yapsın gümrük anlaşmasını bozsun ithalat vergileri artsın ithalat zorlaşsın. Olmaz işte ihracaat ne olacak? avrupadaki adam gümrük vergisi verecekmi sanıyorsun.
kendimiz yapalım kendimiz yiyelim de olmuyor. Eee hükümet ne yapsın? siz söyleyin onu yapsın.

Ben seviyormuyum sanıyorsunuz şehitlere kelle abdullah götolana sn diyen başbakanı. her tarafı satacam diyen maliye bakanını. ama daha iyisi gelene kadar en iyisi bunlar.

ETerNiTYy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ulusal çıkarları korumak istemek ne zamandan beri suç oldu.. Olayın aslı yoksa ww1 den sonra rahat sömürmek için parçalanan imparatorluklardan oluşan ulus devletleri sömüremediği için mi?....
Emperyalistler ulusların kendi çıkarlarını savunmasının bu kadar karşısında ve içeriden bu kadar tahrik ediyor.
Ulusal çıkarları düşünmek, ülkenin ona buna satılmamasına karşı olmak suç ise ben de suçluyum.
Bu ülkede darbeye sebep olanda, yapanda emperyalist oyuna getirilmiştir. Gözlerinizi açın artık.
Yunanistanın natoya kabulünü red ettik diye sağı, solu, askeriyeyi de gazlayan cia ve işbirlikçi türk ajanları olmadı mı? darbeden sonra veto kaldırılmadı mı?

dr.kimble

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
tugbagaleri dedi ki:
masterdevil dedi ki:
dr.kimble dedi ki:
Bunu yiyor musunuz ?
Çamur at izi kalsın... Adam okadar gerçekci yazmışki verecek cevap yok satılmış hain demek etkileyici vede zahmetsiz birde eskimiş bir sataşma taktiği tabi karşı fikrini çamur atmadan soyleme becerisi yoksa daha nediye biliriz Demokrasiyi gereksiz bir yönetim gibi göstermekten zevk alınması demokrasi güzel acıklamarına sureklı (ama) getirilmesi.... bu gibi zihniyetin elinde olsa ulkede yarıdan fazlası vatan hayını bir kısmını kominst , irticacı, cumhuriyet düşmanı, (kısaca kendilerinde farklı herhangibir düşünceyi soyliyenler diyelim) v.s herkezi toplarlar... ulkede vatandaş kalmaz ozamanda kendilerini hakkında karalama yaparlar kesin nerede kalmıştık .... satılmış cumhiriyet düşmanı engin asacaksın abi bu adamı atatürk düşmanı bu adam vay adi....

Kayıpsın zihinsel olarak. Üstelik imlan da bozuk.
Kendi kirli aklına uyan yazıları kopyalayıp yapıştırarak ancak kendin gibi olanları etkilersin.

tugbagaleri

Profesör
Reaksiyon puanı
46
İmla hatası yapıyorsun derken bile kendi yazdıklarını görmüyorsun heralde bu kör bakış açısı hayatının butun yonlerıne işlemiş ayrıca buyazdıklarımla kendin gibi olanları etkiliyebilirsin demissin haklısın çünki senin zihniyetinde seningibi olanlar ve diğerleri vardır.

Sen çamur atarak ve beslenemeye devam et bu eniyi oldugunuz iş.İnsanlarına demokrasiyi(adı bile korkutucu değilmi) fazla gören ,zihniyetin ancak Aysun Karaca gibilerin çevresinde kabul edilir.nede olsa aylak takımının çıkarları söz konusu varsın buda sana kirli gelsin "ne kadar kötü kokarsak okadar iyi " temiz kardeşim....

amesfa

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
150
Tartışma ortamına kaptırmayın kendinizi lütfen.

dr.kimble

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
joomlatr dedi ki:
dr.kimble dedi ki:

Zaten agzına sakız olmuş değermiş elimizdekilermiş. Ya sizler naptınız bundan öncekiler naptı? Bir araştırırmısın?

Bu memlekete daha evvel gelenleri sayalım, yani satan tayfayı ;
1. Turgut Özal ve sayın ailesi
2. Tansu Çiller ve sayın eşi, çoluğu çombalağı
3. Elden ayaktan düş(ürül)müş Sn. Ecevit ve Sn. Bahçeli ile birlikte Mesut Yılmaz efendi.
4. Tüm bunlardan evvel sağlam bir askeri cunta.
5. Süleyman Demirel ve Yahya demirel dahil sülük kılıklı ailesi
6. MC hükümetleri (1. ve 2. - Erbakan bey ağır sanayi hamlesi yapıyodu o ara,
sonra sucuk hırsızı oldu, o ayrı bir macera)
Ve 70'ler, vatan haini Menderesin asıldığı 60'lar.

Bu arada tek onurlu duruşun yapıldığı kıbrıs barış harekatı (1974)

İşte genç cumhuriyetimizin sizin aklınızın alabileceği kadarıyla özeti. Unuttuklarım için affedin.

Bana kimse kalkıp da AKEPE'yi sevmem oy da vermem ama demokrasi getirdi filan diye sallamayın. Sakın bu hataya düşmeyin , yoksa konuştuğunuz kelimelerin anlamını bilmediğiniz sonucuna varırım. Ben değil, aklı başında herkes bu sonuca varır.

Sol, Türkiye'de iktidar olamamıştır, olamazda. Çünkü yobazlık almış başını yürümüş. Sizin gibi genç insanları bile kandırmış. Hani nerde fikri hür , vicdanı hür nesiller ? Enayilik etmeyin. Taraf tutacaksanız, yazmadan evvel bilgi sahibi olun. Körükörüne savunma yapmayın. Hatta siz gidin bir numara büyüğünüz kim varsa o gelsin konuşsun !

dr.kimble

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
tugbagaleri dedi ki:
İmla hatası yapıyorsun derken bile kendi yazdıklarını görmüyorsun heralde bu kör bakış açısı hayatının butun yonlerıne işlemiş ayrıca buyazdıklarımla kendin gibi olanları etkiliyebilirsin demissin haklısın çünki senin zihniyetinde seningibi olanlar ve diğerleri vardır.

Sen çamur atarak ve beslenemeye devam et bu eniyi oldugunuz iş.İnsanlarına demokrasiyi(adı bile korkutucu değilmi) fazla gören ,zihniyetin ancak Aysun Karaca gibilerin çevresinde kabul edilir.nede olsa aylak takımının çıkarları söz konusu varsın buda sana kirli gelsin "ne kadar kötü kokarsak okadar iyi " temiz kardeşim....

Aysun Karaca ? O da kim :) Kayacı demek istediniz sanırım. Bayan imla hatası.

intibah

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Bu ülkenin başına gelen en büyük bela soldur. %20'nin üstüne son ecevit ve baykal facialarından sonra çıkamayacaktır kıyamete kadar unutun...
Atatürk resimlerini Türk parasından kaldıran İsmet İnönü'yü unutmadık.
İlginçtir ülkeyi satanlar arasında siyasetcileri anladıkta Solcuların çok sevdiği İlhan Selçuk'un da Chp'nin zorda kaldığında savunduğu sesini çıkarmadığı cuntayı eklemişsin buna çok güldüm :)
Chp artık Atatürkçü değildir, sahte Atatürkçüdür.
Halktan bulamadığı desteği 3-5 atanmıştan , çetelerden ve darbecilerdne beklemektedir.
Sol mu, demokratik sol mu geçiniz bi kalem...

AYT@C

Doçent
Reaksiyon puanı
0
DR.Kimble sen kimsinki MENDERES'İ vatan haini ilan ediyorsun ? Ne Yaptıda vatan haini oldu söle bakayım ?

amesfa

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
150
Konu dağıldı tartışma başladı...

KİLİT

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...