Daha da iphone almam, ios kullanmam

hsynktn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
sevmediğin telefon için biraz fazla istiyorsun bence. sen yine de ikinci el ürünler bölümüne bi ilan koy belki satın alır birileri
yoo sizin sevdiğiniz övdüğünüz o muhteşem harika takla atan cihazın olurunu söylüyorum. araştırabilirsiniz. 0 4s 32 gb tr garantili 2300 lira civarı. saçmasapan garantili yerler satanlardan bulabilirsiniz daha ucuzunu. bunun oluru bu, muhteşem iphoneye pahalı demek zaten yazkşmaz, çok kınadım sizi

gungorm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yoo sizin sevdiğiniz övdüğünüz o muhteşem harika takla atan cihazın olurunu söylüyorum. araştırabilirsiniz. 0 4s 32 gb tr garantili 2300 lira civarı. saçmasapan garantili yerler satanlardan bulabilirsiniz daha ucuzunu. bunun oluru bu, muhteşem iphoneye pahalı demek zaten yazkşmaz, çok kınadım sizi
bu fiyata sevmediğin o üründen kolay kurtulamazsın benim söylediim de bu :)

ScienceNET

Asistan
Reaksiyon puanı
2
iPhone 5 çıkmışken, iPhone 4S 32GB için çok fazla istiyorsun. :D Ne zamandır kullanıyorsun? Jelatini hala üzerinde mi? Çiçik var mı çizik? :D 1 tane çizik bile çok pahalıya patlar haberin olsun. :D

ahmeta

Profesör
Reaksiyon puanı
36
Telefonunuzdan silinen müzik vs. nin sebebi arkadaşınızın bilgisayarına bağladığınız iTunes'un ayarlarından kaynaklanıyor bağlamadan önce ayarları kontrol etseydiniz verileriniz silinmezdi

VincentVega

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Memnun değilsen kullanma sat. Bu kadar basit. Uzatmanın anlamı yok.

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
Bu telefon sizi hayatınız dan bezdirmis görünen o hayrına bağış yapmak isterseniz bağış kabul edebilirim .

MrtAltg

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
12,074
neymiş bu iphone be kullanmasını bilene 2 cekirdekle 4 çekirdeği dövdürüyor bilmeyenede iki mb lık dosyayı attırmıyor cihaz sakıncalı bir bilene satmak lazım

3xpired

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Memnun değilsen kullanma sat. Bu kadar basit. Uzatmanın anlamı yok.

Zaten arkadaş da bunu yazmış ama diğerleri konuyu uzattıkça uzatmış. Adam satmamam için neden söyleyin dedi demediklerini bırakmadıklar vallahi. [MENTION=318898]hsynktn[/MENTION] hayırlı olsun iPhone'dan kurtulduğun için tebrik ediyorum seni. :)

MrtAltg

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
12,074
öyle bir cihazım olacak kurtulmak için bahane arıyacam ? alırsın s3 4 ayda fiyatı iner 3/1 oranında verdiğin parayla kalırsın aha 4 ay sonra s4 cıkıyormuş s3 de güncelleme alamıyacak cihazlar içine girer (ben samsung u örnek verdim gerisini siz anlayın )alırsın iphone 4 ay değil 1 yıl gecsede belki 5/1 oranında fiyatı düşer sıkıntıya sokmaz seni geri satarken al sana bahane satmaman için

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114
La sevmedin satıcan anladık ta. O fiyat ne öyle. Onu o paraya alıcak ..... bul helal olsun.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende klasık telefon kullanmayı sevıyordum kocam ellerımde var klasık telefonla 1 tane mesaj yazamazken ıphonela yazıyorum cok rahat, eş dostla goruntulu beleş sohbet edebılıyorum face twt sosyal medyada var şarjıda bu kadar ıslevıne rahmen gayet ıyı hangı notebook 1 gun gıdıyor sarjı güvenlık sana fazla gelmıs olabılır anlamayasan alan arkadas ıade et karsındakının kapasıtesını anlasın :))

gungorm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
La sevmedin satıcan anladık ta. O fiyat ne öyle. Onu o paraya alıcak ..... bul helal olsun.
ben de onu diyorum işte sevmediği telefona bu fiyatı istiyorsa sevdiği bi telefon olsa demek ki sıfırından fazla para isticek :)

Witcher

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Hiç alınma gücenme olmasın ama o cihaz bende olsa onu öttürürüm. Kendi ağzınla söylemişsin kullanmasını bilmiyorsun.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kullanmayi bilmiyorsunuz tas atip duruyorsunuz. webte cok hizli sekilde gezerim seri sekilde q klavye yazarim ki androidde bu daha zor. her turlu oyun oynarim android gibi cihaz ayirt etmez ne bulursa yukle oyna.
itunes yerine cok daha kullanisli ve basit programlar var itools mesela surukle birak resim ekle mp3 ekle program yukle. rehberini yedekle 1 mb lik program ile.
ayrica 25pp desktop yazilimi. ile ucretli uygulamalari jb gerekmeden telefona yuklersin. ayrica iphone daki oyun uygulama. vs hersey. ulan balon patlatma bile android oyunlarindan daha kaliteli.

kisacasi siz iphone kulnamayan kisiler. android kullanin.

Android'de daha mı zor? Hiç güleceğim yoktu ya, o daha zor dediğin OS'ta yüzlerce klavye programı var, hangi klavyeden bahsediyorsun sen? Sırf çamur atmak için yazdığın belli burada. Saydığın her şeyin ayırt edici bir özellik olmadığını da belirteyim. Android cihaz mı ayırt ediyor? 250 liralık telefonla karşılaştırıyorsan orası ayrı. Tabi verdin parasını bir kere kendini tatmin ediyorsun, hiçbir şey anlamadığın ne kadar da belli. :lol:

Utku92

Dekan
Reaksiyon puanı
3,839
Hayır telefon hakkında fazlasıyla bilgi sahibi olursun sonra eleştirini yaparsın sevmek zorunda değilsin birçok yöntem var jailbreak,25pp,kuaiyong bunları kullandınız mı iTools ile müzik atmayı denediniz mi yazılıma yavaş demişsiniz ki telefon 4s shsh kaydını alıp geri dönüş yaparsınız hızlanır. Anlayamıyorum yani memnun değilseniz satıp note 2 alın ekranı küçükse. Apple ı Avrupa da bilen biliyor. iPhone, iPod touch, iMac, mac book bu ürünlerin hepsi kalitelidir marka tutkunu da değilim biraz dürüst olalım doğru konuşalım.

Reaksiyon puanı
188
iTunes şart değil, iTools ile ya da iFunbox ile JB yapmadan cihazın sınırlarını biraz daha genişletebilirsiniz...

İOS

Asistan
Reaksiyon puanı
0
:))) konuyu ben zaten iphoneye para verip alanlar neden mutlular acaba diye açmıştım, tel bana hediye geldi

2008 cebit bilişim fuarında bende iPod Touch kazanmıştım.
bana göre iPhone 3G betasıdır kendisi işletim sistemi olarak hediye gelmiş iPhone kullan bence para verip bir cihaz almam şahsen

hsynktn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
telefon gercekten kaliteli allah var yalan degil. Evet kasma yapiyor arada, bu benim icin sorun olan birsey degil, diger telefonlarla kiyaslamak icin soyledim, kusursuz degil yani. 25pp kullandim, cince sokmek zorunda kaldim biraz, itools olmasaydi teli zaten satardim kullanmazdim simdiye kadar. Sizinde saydiginiz gibi basit bir medya kullanmak icin bile sayilabilecek o kadar program var, sorunda burada basliyor zaten, ne geregi var! Her gittigim yerde bilgisayara program mi atip duracagim bazi yerlerde nette yok, ne olur ne olmaz diye usbye program doldurup onlari mi goturecegim... Diger tellere bakinca dedigim gibi icindeki filmi izlemek icin telefonunu televizyona baglayan mi ararsiniz, telefonuna harici disk baglayip kullanan mi ararsiniz. Iphone nin artik bu tur engellemeleri kendi medyasini kullanmak gibi bir zorunluluk getirmesini bitirene kadar kullanmayacagim. Telefon benim yani appleye ait degil, ve buyuk paralar verilip aliniyor, insanlar istedigini istedigi gibi yapabilmeli biraz

Utku92

Dekan
Reaksiyon puanı
3,839
Turkcell kullanıyorsanız net genellikle olur 3G ayarını belki kapatmış olabilirsiniz. iphonunuzu ek aparat yardımı ile televizyona bağlayabilirsiniz ben kendim iPod touch bağladım gerçi korsandı kablo cydiadan program yükleyerek hallettim gayette güzel çalışıyor. iFile programı yükleyip hard disk içindeki filmleri izleyebilirsiniz girişe takılan ek aparat ile, olmaz derseniz wifi destekli hard disk alırsınız. Yeni çıkan medya oynatıcılara güncelleme geldi hard disk desteği yani hard diskden film izleyebileceksiniz. Evet Türkiye'de telefona büyük paralar verilerek alınıyor kullanıp kullanmamanız da sizin probleminiz ayrıca isteyen istediğini yapıyor ben zevkine atari oyunları attım mesela en basit örneği bir ara win 95 yüklemiştim. Herşey bilene güzeldir biraz haberdar olsaydınız ön yargınızdanda kurtulmuş olurdunuz.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Eşim ip5 ben note2 kullanıyorum. ikisinide Diğerini Mecburen olmak üzere bolca kullandım.. bir wats up a bile para vermek geçtim basit bir programa bile 2-3 kullanımdan sonrası para istemesi bence çok paragözlük... note 2 ile karşılatırınca çok fazla - yönü var.. mesela hayatım ne güzel müzik bulmuşsun banada yüklermisin bluetooh yok wireless dosya aktarımı yok nfc yok.. bilgisayara bağımlısın.. çözüm yolu drop box a at o oradan çeksin... vıdı vıdı vıdı içine video atmak istersin dönüştürmek için 1 saat bekler.. şarj durumlarıda bir note 2 den kötü...evet masaya koyduğunda k,bar durabilir ama bu kadar para verip hep belli bir şeylere bağlı kalmak insanı boğuyor.. aralarındaki fiyat farkı ise muazzam ... Ha şöyşe derseniz ip5 in takdir edilecek bir yanı yok mu evet var müzik :) işte o konuda gerşekten süper :) gerisi yalan dolan o paranın zerresini hak etmiyor birde onu ip fanı olan eşime anlatsam...

freewill

Dekan
Reaksiyon puanı
61
1- whatsapp android de de ücretli
2- Pil tamamen boşaldığında tam 1 saat 30 dakika tam şarz oluyor :) note de 3,5 saat civarı :)
3- şarz durumu kullanımda neredeyse fark yok note 2 ile ben yoğun kullanımda günü rahat çıkarıyorum note 2 de kullandım ve o konuda hiç sıkıntı yaşamadım. yani aksine ip5 hızlı şarz olabilme yeteği ile bariz önde :)
4- kaç cihaz da nfc var da aktif olarak kullanılıyor bu teknoloji s3 ü 1.5 ay kullandım 1 kere deneme amaçlı kullandım :)
5- bluetooth ile 1 şarkıyı 2 dk de atmaktansa itools ile 20 sn de atmayı tercih ederim :)
6- Video konusunda çevirme işlemine gerek yok zibilyon tane yazılım var onlardan birini kurarsanız istediğiniz formatta izlersiniz media içeriklerinizi :)
7- Benim gibi müzik düşkünü iseniz zaten 2 cihaz arasında muazzam fark var.
8- note 2 düşük ışıklı ortam da berbat sonuçlar verirken ip5 sıkıntı yaşamıyorum :)
9- yazılım stabilitesi olarak zaten konuşmaya gerek yok gerek mağazadaki uyguluma çeşitliliği gerekse uygulama kalitesi bakımından zaten lider durumda :) en basitinden facebook gibi basit bir yazılımın her 2 platforumdaki performanslarına baktığınız da farkı rahatça anlayacaksınız.
10- yaz günü o kadar büyük bir cihazı taşımak sıkıntı yaratabilir :)

De1uxee

Asistan
Reaksiyon puanı
0
facebook uygulaması deme halen sorunlu :D

seckyn

Profesör
Reaksiyon puanı
18
whatsapp androidde ücretlimi:blink: