Crysis 2 Hangi Platformda Daha İyi Görünüyor?

Bu konuyu okuyanlar

emre24

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Aydınlatma ışıklandırma konusunda pc daha iyi gözüküyor.

brokenxxl

Doçent
Reaksiyon puanı
5
özetle yakın grafiklerde xbox daha iyi pcde uzak grafiklerde ram avantajını kullanıp daha fazla detay oluşmuş

ama oynanış açısından aksiyon olduğu için uzak grafiklerin ince detayları pek önemli olmaz kanımca
mesela " uzak duvardaki sprey yazı" "teknenin camları gibi"

gölgelendirmede xbox player ve silah üzerinde daha fazla gölge oluşturabiliyor buda bir artı

crysis ilk çıktığında

cevat yerli röportajında oyunun platformlar için çıkmayacağını ram konusunda sıkıntı yaşadıkları için bölümlerin tekrar oluşturulmak zorunda kalınacağını söylemişti

o oyundan sonra 3. oyun ve platform görüldüğü üzere daha iyi bir grafik sağlıyor

demekki neymiş isteyince çalışınca oluyormuş:D

eskibirkullanici

Profesör
Reaksiyon puanı
8
youtube yorumlarında birisi şöyle demiş;
Pc tabi iyi olacak. Xbox, ekran kartlarından daha ucuz :D

Pc bence de daha iyi dokular daha detaylı

adrasa

Dekan
Reaksiyon puanı
37
ben şahsen xbox'a orjinal olarak alacağım, pc de full özellik oynayabilecek aşırı bi kitle yok özellikle ülkemizde :)

m!ndf!elds

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Full oynamaya gerek yok bence ortalama ayarlarda bile PC'nin daha güzel olucağı belli.Xbox'un silah ayrıntıları zaten herşeyi belli ediyor.

storm61

Profesör
Reaksiyon puanı
12
pc görüntüleri çok kötü olmasına rağmen xbox tan iyi
1920*1080 p de ful detayda böyle kötü görüntüler değil
çok daha canlı ver gerçekçi görüntüler ortaya çıkar.
en azından benim 5870 te demo crysis2 de gördüğüm kadarı ile

zebaniselo

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Cevat yerli açıklama yapmıştı.konsollar istediğimiz kalitede oyun yapmamızı engelliyor diye.en iyi oyun platformu pc diye.pc dünyası sürekli gelişiyor ama konsollar senelerce aynı kalıyor.adamın dediği doğru.

NightEternal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bende de 5870 var ama grafikleri beğenmedim demodan mı kaynaklanıyor anlamadım eğer grafikler ve ışıklandırmalar böyle ise yazık olmuş oyuna:(

shaky

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar merhaba..ben bu oyunu almak istiyorum tabii çokınca..benim pc celeron.2.66.mhz.. vista 32 bit..ekran kartı..atı shappıre.1gb 128 bit.. oyunu çalıştırırmı? yok çalıştırmaz diyorsanız hemen pc deyiştireceğim..ne diyorsunuz? iyi akşamlar...

zebaniselo

Doçent
Reaksiyon puanı
5
arkadaşlar merhaba..ben bu oyunu almak istiyorum tabii çokınca..benim pc celeron.2.66.mhz.. vista 32 bit..ekran kartı..atı shappıre.1gb 128 bit.. oyunu çalıştırırmı? yok çalıştırmaz diyorsanız hemen pc deyiştireceğim..ne diyorsunuz? iyi akşamlar...

tam sistemini yazmamışsın ama min oyun için.2gb ram,gt8600 veya hd 4700,çift çekirdek 3 sene önceki bir işlemci.sen tam modellerini falan yaz.ama gördüğüm kadarıyla büyük ihtimal pc yi yenileyecen.

shaky

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
tamam ozaman yeni bir sistem almam gerekecek ..teşekkür ederim...