Cpu sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Peter

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
88
windows XP logosunun altına windows 7 yazarak böyle yorumlar yapmayın.

ben celeron 466 MX işlemciye bile NOD 32 yüklüyorum ve gayet iyi performans veriyor.
avast mavast ta amatörlerin kullandığı programlar.
portable exe'lerini bile virüs sanıyor.

konuya gelince de;
öncelikle SP3'e geçmenin zamanı gelmiş. neden diretiyorsun ki???

sonra da kesinlikle bios ayarlarını ve işlemci ısını kontrol et. işlemci dediğin elektronik alet. zaman geçtikçe daha çok daha çok ısınmaya başlayabiliyor meret. iyi bi fan takviyesi gerekiyor olabilir.
avast tam bir acemi kullanıcı antivirusüdür sana katılıyorum sp3 e geçmenin zamanı gelmiş bunada katılıyorum ayrıca sen gerçekten bir pc uzmanısın bunu 1 kez daha anladım

K46

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Avast neden kötü bilinir bilin bakalım?
Şöyle özetleyim.
Avastın spyware ve kod algoritmasına göre henüz tanımlanmamış zararlı kod algılama mekanizması olmayan home sürümü süre kısıtlamasız bedava, diğerlerinin deneme sürümleri ise özellik kısıtlamasız ama 1-2 ayla sınırlı, millet napıyor peki?
Kaspersky, nod32 gibi antivirüslerin warezlerini kullanıyor full özellik, bunu home sürüm avastla kıyaslıyor, tabi sonuç olarak avast zayıf görünüyor.
Avastın pro sürümü ise sisteminizi diğer rakipleri gibi kasmamasına rağmen iyi iş çıkarıyor.
Ama bunu bilen biliyor tabi..
Kimseyle polemiğe girmeye niyetim yok, kimin ne konuda uzman olduğu da az çok belli oluyor zaten neyse, burada belgeli, mantıklı ve belli bir dayanağı olan iddialar ortaya atalım.
Mükerrer kaydolup aynı çizgide mesajlar yazarak yada başkalarına avukatlık yaparak birşey elde edemeyiz çünkü..
Yazacak çok şey var bu konuda aslında ama, aticiler nvidiaya kötü der, intelciler amdyi sevmez, kaspersky fanları avasta nod32ye karşı önyargılı vs. olduğundan konunun dallanıp budaklanmasını istemiyorum.
Antivirüs test raporları herşeyi ortaya koyuyor zaten.

En İyi Antivirüs Hangisi?

Liste Burada!

"Bu arada ortalamalara göz kararı baktığımızda %97'nin üzeri başarılı diyebiliyoruz. Buradaki tabloya bakarak bütün karşılaştırmayı görebilirsiniz."

Kaynak: http://shiftdelete.net/en-iyi-antivirus-hangisi-iste-o-liste_5812-s2.html

freewill

Dekan
Reaksiyon puanı
61
konu cpu sorunu olmaktan çıkmış en iyi antivirüs programları olmuş :D

PC MERAKLISI

Dekan
Reaksiyon puanı
2
daha önce bende denedim nod32 de de oluyo bazen

güvenli modd açıp silip kurtulmuştum

freewill

Dekan
Reaksiyon puanı
61
evet arkadaşlar benimde başıma geldi bu nod arkadaş nadirde olsa cpu nun canını sıkarıyor bknz. arkadaşım sanırım sürücülerden kaynaklanıyor ya da farklı bir sorun yüzünden diğer arkadaşımızda o yüzden kaldır demiştir kötü niyetle söylediğini sanmıyorum :D

xismailaydin

Profesör
Reaksiyon puanı
18
arkadaşım o bilgisayarı bana verin NOD32 kurup da işlemciyi hiç yormadan kullandırmazsam bu mesleği bırakacağım!!!

kendi bilgisayarından başka bilgisayar kullandın mı diyen arkadaş da KOCAELİ'ye gelip buradaki internet cafeleri, hastaneleri, fabrikaları, özel okulları, ofisleri gezsin ve benim topladığım sistemler ile kurduğum Windows'ları görsün. sadece sattığım bilgisayar sayısı cafeler hariç 600 - 700 civarı. öyle ki işsiz kaldığımda bile sadece servislere giderek iyi para kazanıyorum. tabii eğer 6 ay geçmişse. ilk 6 ay servis olursa ücretsiz. hiç olmadı ama olursa...

sattığım bilgisayarlarda da o kadar iddialıyım ki maaşım 700 ytl iken 2000 ytl'ye sattığım bilgisayarda en ufak bir sıkıntıda geri almayı kabul edebiliyorum.

sistem uyumları sorununa gelince de kurduğum sistemlerin uyumu konusunda o kadar çok araştırma yapıyorum ve tecrübem var ki en az iki yıldır uyum problemi bile yaşamadım. yani mesleğe ilk girdiğimde kendim konfigüre etmediğim bilgisayarlarda yaşayabiliyordum uyumsuzluk.

donanım-donanım uyumunu mükkemel bir şekilde sağlayabiliyorum ve buna dayanarak çözdüğüm sorunların içinde donanım-yazılım problemlerini de affetmiyorum hiç. çözemediğim, halledemediğim olmadı. donanımında uyum problemi yoksa kesinlikle diğerleri problem değil. yazılım-yazılım problemi ise amatörlerin işleri ağzıma almak istemiyorum.

son yaptığım işlerden biri de Ubuntu Linux sistemlerle işyeri altyapısı kurmak. kaç kişi Linux'a güvenebiliyor bu konuda? Allah'a şükür hiç sıkıntı yaşamadım. Son LTS sürüm Hardy Heron'u kullandım ve her yıl LTS güncelleme sözü verdim.

kendi bilgisayarıma gelince de kendi yaptığım Windows XP Sp3 X86, Windows Vista Ultimate X64, Ubuntu 8,4 Hardy Heron, OpenSuse 11'i aynı anda kullanıyorum.
ve Vista ilk çıktığı günden beri yok program kurulmadı, yok öyle oldu sorunları olanlar tavsiye üzerine kesinlikle gelip beni buluyor. Türkçe Vista Türkiye'ye girdikten iki gün sonra saat gecenin 02:00'ı gibiyken biz kurup test ediyorduk. o zaman bayim olan MetroElektronik sağolsun hemen göndermişti bana Vista DVD'sini.

çalıştığım yerde bana bu işi öğreten abi ile gözümüz kapalı bilgisayar toplamaya çalışıyorduk. sonra ATI ekran kartlarını sadece dokunarak marka-model olarak ayırd edebiliyordum. tabii bunlar şimdi çıkan modeller için değil. Son 6 aydır Askeri Haberleşme ve Elektronik Sanayi'de(AHES) çalışıyorum. Yine bilgisayar satıyorum ama öyle ürünleri getirip onlarla yatma imkanım olmuyor :D
bu firmada da kablosuz kamera, uzaktan yönetim ve uzaktan kumanda(bilgisayar için) işleri ile ilgileniyordum. 2 Ocak 2009 itibariyle şirketin İHA, GPS ve JavaBox bölümleri askeriyeye devroldu. Wireless, kamera ve kumanda işleri de durduruldu. şu an işsizim ama işi bilmeyip de bilgisayar sektöründen para yiyen o kadar çok kişi var ki. şimdilik kendi sektörümde çalışamıyorum. bir su tesisatçısının yanında çıraklık yapıyorum. bildiğin inşaat işi. hayat insanı heryere sürükleyebiliyor. kibir, gurur boş şeyler. bunu söylüyorum ki benim öyle havalı, kendini öven biri olduğumu düşünme. lise 2'den beri de aileme ben bakıyorum. öyle işte... daha ne diyeyim ki???

bu arada iddiamı tekrarlıyorum, getirin o bilgisayarı NOD32'yi kurulu iken işlemci yükünü filan normale bindireyim. sıkıntılarını çözeyim. :D

hadi kendinize iyi davranın . . .

K46

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşım mesleğini bırakmana filan gerek yok, topladığın sistemlere de sözümüz yok zaten, aşağıdaki mesajda da belirttiğim gibi tartışmak ta değil amacım, ama nod32 3.küsür sürümlerin birinde bu donma sorunu sıkça karşılaşılan bir durumdu, ha güncellemelerle filan sonradan çözmüşlerdir şimdiye kadar belkide, yani olay sen çözersin ben çözerim sorunu değil, nod32nin bahsettiğim sürümünde bulunan bir bugdu, araştırmalarım sonucu bu sorunla karşılaşan başkaları da olduğunu, sorunun sistemdeki uyumsuzluktan değil, nod32deki bugdan olduğunu anlayınca avast kurdum düzeldi, nod32yi kaldırmayı tavsiye eden arkadaşımız da muhtemelen bahsettiğim sürümde sıkıntı yaşamış bu yüzden dile getirmiştir bu öneriyi..

K46

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Windows7 resmi logosunu düzenlemeyle ilgili olabilirmi?
Neymiş? Resmi logoymuş :)

oasis61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşım mesleğini bırakmana filan gerek yok, topladığın sistemlere de sözümüz yok zaten, aşağıdaki mesajda da belirttiğim gibi tartışmak ta değil amacım, ama nod32 3.küsür sürümlerin birinde bu donma sorunu sıkça karşılaşılan bir durumdu, ha güncellemelerle filan sonradan çözmüşlerdir şimdiye kadar belkide, yani olay sen çözersin ben çözerim sorunu değil, nod32nin bahsettiğim sürümünde bulunan bir bugdu, araştırmalarım sonucu bu sorunla karşılaşan başkaları da olduğunu, sorunun sistemdeki uyumsuzluktan değil, nod32deki bugdan olduğunu anlayınca avast kurdum düzeldi, nod32yi kaldırmayı tavsiye eden arkadaşımız da muhtemelen bahsettiğim sürümde sıkıntı yaşamış bu yüzden dile getirmiştir bu öneriyi..
aynı sorun bendede var.gizli dosyaları göster seçeneği işe yaramıyor. avast kullanıyorum ve çözmedi.sorunun çözümünü yazablrmisiniz.

sci3

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Konu özüne döner inşallah ..
Tartışmayı bırakıp cpu sorununa çözüm üretmek için yazacak olan arkadaşlar lütfedip yazarsa seviniriz..

Qbilay

Asistan
Reaksiyon puanı
7
aynı sorun bendede var.gizli dosyaları göster seçeneği işe yaramıyor. avast kullanıyorum ve çözmedi.sorunun çözümünü yazablrmisiniz.

Mrb.

Muhtemelen daha once kullanmis oldugun usb bellek veya harici disk ten bulasan virusten dolayi bu sorunu yasiyorsun. Bu adresten veya bu indirecegin programi calistirman muhtemelen sorunu duzeltecektir. Bu islemleri yaparken kullanmis oldugun usb bellek veya harici diskinide takarsan varsa o suruculerdeki virusleri de temizlemis olursun.

talha38

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar sorunumu bir şekilde çözdüm. Hepinize ilginiz için teşekkür ederim. İyi çalışmalar dilerim.

Bu forum sitesinin en sevdiğim tarafı herhangi bir konuya çabuk çözüm bulunması.

karanfil_alper

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İşlemcinin % 100 çalışmasının nedeni fan kesinlikle olamaz....Arka planda çalışan bişey kasıyor işlemciyi... HDD nizi komple biçimlendirerek temiz bir XP kurun sorununuz hal olur fakat sistemi kurduktan sonra anti virüs programı kurmadan kesinlikle flash disk filan takmayınız...

Son mesajlar