Soru cpu sıcaklığı normalmi?

ibrahim96220

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
arkdaşlar core temp den ölçtüğüme göre cpu 1 cpu 2 cpu 3 ve cpu 4 sıcaklıkları gayet normal ve kasayı daha yeni temizledim.
Tj. maks ve aıda 64 deki düz cpu nun bu kadar sıcak olmasını anlayamadım, kasayı temizlerken bir sorunmu oldu acaba?

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    16.3 KB · Görüntüleme: 19
  • 1.PNG
    1.PNG
    7.2 KB · Görüntüleme: 22

WindStone

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
2,644
arkdaşlar core temp den ölçtüğüme göre cpu 1 cpu 2 cpu 3 ve cpu 4 sıcaklıkları gayet normal ve kasayı daha yeni temizledim.
Tj. maks ve aıda 64 deki düz cpu nun bu kadar sıcak olmasını anlayamadım, kasayı temizlerken bir sorunmu oldu acaba?
Hiç normal değil bu sıcaklıklarda çalışması sağlıklı da değil. Termal macunu var değil mi ? fan takılı mı çalışıyor mu kontrol edin. Eğer ikisinde de sıkıntı yoksa sıcaklığı düzgün okuyamıyor olabilir.

ibrahim96220

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Hiç normal değil bu sıcaklıklarda çalışması sağlıklı da değil. Termal macunu var değil mi ? fan takılı mı çalışıyor mu kontrol edin. Eğer ikisinde de sıkıntı yoksa sıcaklığı düzgün okuyamıyor olabilir.
Sorun yon arkadaşlarıma danıştım ve bu halde sistemi yüke bindirdik, kasa bayadır bende ve sistem ısındığında kendine otomatik shutdown verdiğin biliyorum. Sistemi yüke soktum ve kapanma olmadı ayrıca MSI afterburner sıcaklığın 50 derece de olduğunu gösteriyor. Ya sistemin sıcaklık ölçen sensörü bozuldu yada programdan kaynaklı.