LENOVO Z570 kapanma sorunu hakkında acil yardım lazım

Bu konuyu okuyanlar

GkhnErtrkn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle merhaba, Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Pc den iyi derecede anlıyorum fakat başıma hiç gelmeyen bir şey geldi. Bunun hakkında bilgisi olan elbet vardır.

Laptopımda oyun oynarken görüntü önce yavaşlıyor. Sonra yavaş yavaş donup (hoparlörden ince bir çıtır çıtır ses geliyor zaten donucağını buradan anlıyorum) siyah ekran gelip ardındanda 1-2 sn içinde pc kendini kapatıyor. (en yakın zamanda video yükleyeceğim)

Şimdi aklımın almadığı durum şu;

1- Soğutucum mükemmel çok çok iyi soğutuyor. Laptobun altı buz gibi oluyor. (comfydesk çift fan)
2- Laptop fanı sıcak üflemiyor yukarıda bahsettiğim olay esnasında hafif ılık oda normal yük altındayken.
3- Laptop iç fanı yeni temizledim.
4-Laptop kasası buz gibi ısınma sorunu yok. Sadece oyun esnasında biraz daha devirli dönüyor buda normal.
5- Tüm driverler güncel. Aklınıza gelen ne varsa hepsi güncel ekran kartı, chipset ses kartı wriless bluetooth, windows upgrade tam güncel. Bios dahil.
6- 3 kez formatlandı (orjinal recovery ile)

Bunlara rağmen bu pc neden kapanır ?

Benim düşüncem ekran kartı pert. yada bios güncellemesi pc ye yaramadı (lenovo sitesinden pc modeline göre indirmiştim. fakat 2 seçenek var z570 1024 ve düz z570 bu konudada yardım istiyorum acaba benmi yanlış kurdum fakat ikisininde boyutu aynı)

Ben bu sistemle call of duty serisi, medal of honor serisi, battlefield 3 serisini gta 4 gibi oyunları ful grafik oynuyordum bundan 3 ay önce. Tahminim bios yönünde fakat ekran kartıda artık yılmış olabilir :) Neyseki garantisi devam ediyor.Servis son çağre. Konuyu açmamdaki amaç malum servis işleyişi yavaş eğer benim yapabileceğim bir şey varsa ben yapayım (garanti kapsamına çıkmadan)

PC ÖZELLİKLERİ:

CPU

2nd Generation Intel® Core™ i7-2670QM (2.2GHz, 6MB Cache)

Operating System

Windows® 7 Home Premium 64 BİT

Memory

8GB (DDR3)

Graphics

Intel® hd graphics 3000 (integrated) + NVİDİA GT 540M

Display

15.6" backlit LED VibrantView HD display (16:9 widescreen)

750 gb hdd

GkhnErtrkn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

yakuBe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dostum merhaba.aynı bilgisayarın i5 ini kullanıyorm.kendım format attım.fakat driver'ları kurarken bi yerde yanlışlık yaptım sanırım.karşılaştıgın problemin aynısıyla karşılaşıyorum.yardımcı olabilir misin?

GkhnErtrkn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dostum merhaba.aynı bilgisayarın i5 ini kullanıyorm.kendım format attım.fakat driver'ları kurarken bi yerde yanlışlık yaptım sanırım.karşılaştıgın problemin aynısıyla karşılaşıyorum.yardımcı olabilir misin?

bios güncellemesi yaptıysan ondandır. i5 için ne yapılır bilmiyorum valla. lenovonun sitesinde driverlar mevcut

S

SDN Okuru

SDN Okuru
aynı bilgisayar bire bir aynı sorun var. recovery yapmadan önce hiç bir sorun yoktu. ama recovery yaptıktan sonra birebir bu sorunla karşılarşıyorum. biosu güncelledim ama sorun devam ediyor yardımcı olabilecek var mı ?

ali5353

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba recovery tuşu ile format attıktan sonra bu sorunla karşılaşmaya başladım. oyun oynarken aynı şekilde görüntü kasılıyor akıcı gitmiyor daha sonra ekran gidiyor. yaklasık 10 sn sonra da bilgisayar direk kapanıyor. söylendiği gibi biosu günvelledim ama sorun devam ediyor yardımcı olabilecek var mıdır ? format atmadan önce hiç bir sorun yoktu