Güncel [COVID-19] Yeni Koronavirüs Hakkında (Sürekli Güncel)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar Konu (Kayıtlı: 0, Misafir: 1)

BJKolik

Tek Yol BEŞİKTAŞ
Yönetici
Moderatör
1590169928219.png
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ha gayret Türkiye buda geçecek inşallah.

kilicbaligi

Profesör
Onursal Üye
Dünün verileri,
birkaç saate kalmaz bugününkü de açıklanır.

23-may-covid-19-2020.JPG

Kod:
https://twitter.com/drfahrettinkoca/status/1264235573893570563

The Commander

Profesör
15 bin test sayısında düşüş ancak neredeyse aynı vaka sayısı. Bu işin kolay bitmeyeceğini zaten biliyoruz ve veriler bu kanıyı destekliyor. Özellikle Haziran ayına girildikten sonra yaz boyu insanları evde tutmak daha zor olacağı için işin ucunun nereye gideceğini pek kestiremiyorum. Hayırlısı olsun, güzeli olsun ülkemiz için.

Vefat sayısı hızlı bir düşüşten sonra yatay bir seyire geçti. Vaka sayısındaki düşüş sevindirici, fakat bayram sonrasının ne getireceğini pek kestiremiyorum. Umarım millet kurallara riayet ederek dışarıya çıkar. Aksi halde bizi ikinci bir dalga felaketi karşılayabilir.

kilicbaligi

Profesör
Onursal Üye
Vefat sayısı hızlı bir düşüşten sonra yatay bir seyire geçti. Vaka sayısındaki düşüş sevindirici, fakat bayram sonrasının ne getireceğini pek kestiremiyorum. Umarım millet kurallara riayet ederek dışarıya çıkar. Aksi halde bizi ikinci bir dalga felaketi karşılayabilir.
Forumda açmış olduğunuz Güneş'in büyük solar minimum fazına girdiği haberi vardı, bu aslında tedirgin edici bir gelişme. İkinci dalga olur mu olmaz mı, olursa ne derece etkili olur vb. konular bir kenara, bence normalleşme süreci çok uzayacak, ta ki bu salgının aşısı bulunana dek.

Singapur'da yapılan bir araştırmada yeni tip koronavirüs (Covid-19)'ün 11. günün ardından bulaşıcı olmadığı yönünde bir haber vardı; bu, iyi bir gelişme, hayırlısı bakalım. :)

kilicbaligi

Profesör
Onursal Üye
Kod:
https://twitter.com/drfahrettinkoca/status/1266404000515207175
Ben esasen Haziranın ilk haftasını merak ediyorum. 🤔🙄

Son mesajlar