[COVID-19] Yeni Koronavirüs Hakkında (Sürekli Güncel)

Bu konuyu okuyanlar

Tommy Vercetti

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,633
"Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması düşük ve orta riskli illerde tamamen kalkarken, yüksek ve çok yüksek riskli illerde bir müddet daha pazar günü devam edecek." denildi.
Onu gördüm. Yani istanbul’da cumartesi günleri yasak kalktı o zaman.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
TÜRKİYE COVID-19 HASTA TABLOSU 8 MART 2021.JPG

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Durumumuz hiç iyi değil, günlük vaka konusunda rekor geliştirdik.

06.04.2021.JPG

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Neden çoğu insan kendi sağlığını düşünmez, dikkat etmez umursamaz, kurallara uymaz.

ember_moon7

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,177
Neden çoğu insan kendi sağlığını düşünmez, dikkat etmez umursamaz, kurallara uymaz.
Abi bilmiyorum :/ Umursamaları gerekirken, hiç umursamıyorlar. Haber sitelerinde "corona gripten daha az öldürücü" gibi haberler yer alıyor :/

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Abi bilmiyorum :/ Umursamaları gerekirken, hiç umursamıyorlar. Haber sitelerinde "corona gripten daha az öldürücü" gibi haberler yer alıyor :/
Anlamak mümkün değil, adamın ayağına kadar aşı gelmiş, ben aşı olmam deyip işin içinden çıkıyor. Umarım şu andakinden daha kötüsünü yaşamayız.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Daha da artacak gibi duruyor, geçenlerde bir çok gazate 200bin küsür günlük vaka sayısı olduğunu yazıyordu.
Şu anki virüs varyantının tek iyi tarafı, öncesine göre daha az ağır geçiriliyor olması. Geçen 2020 Kasım sonu-Aralık ayı başlarında 30 bin küsur vaka, 6 bin civarı da hasta vardı.

ember_moon7

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,177
Şu anki virüs varyantının tek iyi tarafı, öncesine göre daha az ağır geçiriliyor olması. Geçen 2020 Kasım sonu-Aralık ayı başlarında 30 bin küsur vaka, 6 bin civarı da hasta vardı.
Öyle değil maalesef :/ Benim eniştem çok ağır geçiriyor. Geçen gün yoğun bakıma kaldırdılar maalesef :( Yani sandığın gibi hafif değil.

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
Sonuçta vaka sayısının artması ile birlikte ağır vakalar ve ölümlerde fazlası ile artıyor günden güne. Gün gelecek bu gidişle dönüşü olmayan yola gireceğiz gibi.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Öyle değil maalesef :/ Benim eniştem çok ağır geçiriyor. Geçen gün yoğun bakıma kaldırdılar maalesef :( Yani sandığın gibi hafif değil.
Çok geçmiş olsun. Allah acil şifalar versin. İnşallah en kısa zamanda eski sağlığına kavuşur.
Birey bazında evet çok tehlikeli virüs. Ben açıklanan (günlük hasta/ günlük vaka) üzerinden yorum yaptım.

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,592
Pazartesi günü okuldan dönüşte otobüsteydim. Bir kaç durak sonra bir baktım durakta 20-30 yaşlı. Bomboş otobüs dolmuştu gerçekten hadi başkalarını düşünmüyorlar insan kendini düşünür. En riskli sınıftasınız hala gezme peşindesiniz.

niyazi5859

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,098
Aslında bu corona nın çıkması kötü olmadı nedenini söyleyeyim insanları aklı başına geldi ibadetlerini hatırladılar bazıları ikincisi ise fabrikalar durdu hava ölüyordu daha az duman çıkmaya başladı

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,930
Aslında bu corona nın çıkması kötü olmadı nedenini söyleyeyim insanları aklı başına geldi ibadetlerini hatırladılar bazıları ikincisi ise fabrikalar durdu hava ölüyordu daha az duman çıkmaya başladı
İyimserlik seviyem istersen arınma gecesi de yapalım ?

mertbaba41

Doçent
Reaksiyon puanı
572
Çin Sinovac aşısının yüksek koruma oranına sahip olmadığını açıkladı

Çin Hastalık Kontrol Merkezi’nin başkanı Gao Fu, basın toplantısında yaptığı açıklamada kendi aşılarının yüksek koruma oranlarına sahip olmadığı açıkça belirtti. Gao Fu, batılı ülkelerin kullandığı aşı tekniğine de dikkat çekti.

Düzenlenen basın toplantısında konuşan Gao Fu, “Aşılama süreci için farklı teknik hatlardan farklı aşılar kullanıp kullanmayacağımız artık resmi olarak değerlendirilmektedir” sözlerine yer verdi. Yetkili isim, bunun dışında stratejide yapılacak olası değişimler hakkında bir şey söylemezken BioNTech-Pfizer ve Moderna aşılarında kullanılan mRNA tekniğine dikkat çekti.

Çin, aşı geliştirme sürecinin ilk etaplarında batılı ülkelerin yeni bir teknik olan mRNA’ya gösterdiği ilgiyi göstermedi ve geleneksel yöntemlerden faydalandı. Ülkemizde kullanılan Sinovac üretimi CoronaVac aşısı, eski bir aşı üretim tekniği olan inaktif virüs yöntemiyle üretildi. Bu aşıda enfekte etme özelliğini yitirmiş virüs hastaya enjekte ediliyor ve hastanın bağışıklık kazanması hedefleniyor.

Gao Fu’nun son açıklamasında hakkında “Herkes, mRNA aşılarının insanlığa sağlayabileceği faydaları göz önünde bulundurmalıdır. Hâlihazırda birkaç çeşit aşıya sahibiz diye bunu göz ardı etmemeliyiz ve dikkatle takip etmeliyiz.” ifadelerini kullandığı mRNA aşılarıysa laboratuvarda üretilen genetik kodun kısmen vücuda enjekte edilmesi yoluyla bağışıklık kazandırıyor.

Kaynak:webtekno
babam çin aşısı oldu inş bişey olmaz

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,930
Çin Sinovac aşısının yüksek koruma oranına sahip olmadığını açıkladı

Çin Hastalık Kontrol Merkezi’nin başkanı Gao Fu, basın toplantısında yaptığı açıklamada kendi aşılarının yüksek koruma oranlarına sahip olmadığı açıkça belirtti. Gao Fu, batılı ülkelerin kullandığı aşı tekniğine de dikkat çekti.

Düzenlenen basın toplantısında konuşan Gao Fu, “Aşılama süreci için farklı teknik hatlardan farklı aşılar kullanıp kullanmayacağımız artık resmi olarak değerlendirilmektedir” sözlerine yer verdi. Yetkili isim, bunun dışında stratejide yapılacak olası değişimler hakkında bir şey söylemezken BioNTech-Pfizer ve Moderna aşılarında kullanılan mRNA tekniğine dikkat çekti.

Çin, aşı geliştirme sürecinin ilk etaplarında batılı ülkelerin yeni bir teknik olan mRNA’ya gösterdiği ilgiyi göstermedi ve geleneksel yöntemlerden faydalandı. Ülkemizde kullanılan Sinovac üretimi CoronaVac aşısı, eski bir aşı üretim tekniği olan inaktif virüs yöntemiyle üretildi. Bu aşıda enfekte etme özelliğini yitirmiş virüs hastaya enjekte ediliyor ve hastanın bağışıklık kazanması hedefleniyor.

Gao Fu’nun son açıklamasında hakkında “Herkes, mRNA aşılarının insanlığa sağlayabileceği faydaları göz önünde bulundurmalıdır. Hâlihazırda birkaç çeşit aşıya sahibiz diye bunu göz ardı etmemeliyiz ve dikkatle takip etmeliyiz.” ifadelerini kullandığı mRNA aşılarıysa laboratuvarda üretilen genetik kodun kısmen vücuda enjekte edilmesi yoluyla bağışıklık kazandırıyor.

Kaynak:webtekno
babam çin aşısı oldu inş bişey olmaz
demek ki çinliler aşıyı bizim için yapmış bizde oran çok yüksek değil miydi antikor üretiminde