Çoklu Resim Boyutlandırma

Bu konuyu okuyanlar

Alengirli

Dekan
Reaksiyon puanı
23
Fotoğraf ya da resimlerinizi tek tek boyutlandırmakla vakit kaybetmek istemiyorsanız, çoklu resim boyutlandırma hakkında bilmeniz gerekenler bu videoda.

Özellikle düğün, toplantı, parti gibi etkinlikler sonrası en can sıkıcı iş, Facebook'a yüklemek için fazla büyük olan fotoğrafları tek tek yeniden boyutlandırıp ufaltmaktır. Eğer bu iş sürekli size kalıyorsa, bilin ki önemli ölçüde vakit tasarrufu sağlamak için ihtiyacınız olan tek program IrfanView.
bulkresize1252895673.jpg
Yazılımın en faydalı özelliklerinden biri olan Batch Convertion/Rename menüsünde yer alan Bulk Resize sayesinde istediğiniz kadar çok fotoğrafı birkaç tıklamayla istediğiniz boyuta getirebileceksiniz.
:: IrfanView'un bu özelliğini kullanıyor musunuz?
Yazan: Erhan Kahraman
SDN - http://shiftdelete.net

ZorhaK

Rektör
Reaksiyon puanı
259
Anlatımdaki irfanviev ingilizce bendeki Türkçe..ayrıca resimli anlatım olsa daha iyi olurdu ..

Anlatım için teşekkürler.

muko

Profesör
Reaksiyon puanı
12
Photoshop programınız varsa ekstra bir programa gerek yok

muko

Profesör
Reaksiyon puanı
12
Sadece Photoshop,IrfanView değil bir çok alternatif programlar var Önemli olan kullanışlı olsun :rolleyes:
evet dediğin doğru ama resim editlemede en çok kullanılan program photoshop olduğu için bu yorumu yaptım :)
photoshopu olan kişiler fazladan program yüklemesinler diye :)

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
Photoshop kullanıyordum. Bu programın böyle bir özelliği olduğunu bilmiyordum. Teşekkürler.

ktohan

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Emek için teşekkürler bilmeyenler için mükemmel.Ben de kullanıyordum zaten...

ikxan

Doçent
Reaksiyon puanı
1
En basiti image resizer powertoy clone for windows kullanmak. Sağ tuş menüsünden işlemleri gerçekleştiriyor.

FileDownload.aspx

FileDownload.aspx

Windows Vista ve Windows 7 sürümlerinin 32 ve 64 bit versiyonlarını destekliyor.

http://imageresizer.codeplex.com/

AntiParantez

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
huyum kurusun. Photoshop'tan vazgeçmem :) o benim ilk göz ağrım. her işimi görüyor.

vegaturk

Profesör
Reaksiyon puanı
117
Şaka gibi ya photoshop programı varken irfanview ,haydarview osmanview gibi programlara ihtiyaç yoktur bir action yaparsın file+automate+batch a girersin actionunu secersin sonra kendiliğinden yapar phtoshop bölümü açıldı açılalı bölüm baya kirlenmeye başladı duvarkağıdı paylaşandan başka program paylaşanmı istersin ne istersen var photoshoptan anlayan bir mod atasınlar buraya

ayteking

Asistan
Reaksiyon puanı
10
ayrıcaFastStone Photo Resizer 2.9 Freeware yazılımı da bu işi yapar...

Son mesajlar