Soru Çocuk Yapma Özgürlüğünü Kısıtlansın!

kemanist

Üyecik
Yasaklı
Eşitlik olsaydı insan oğlu olmazdı saten düşün herkes zengin kim çalışacak kimse çalışmaz ağaç kabuğu kemirerek ölürüz

Kimse çocuk yapmasın diyorsun nedwn nwyin ne olduğunu çocuk yetiştirmeyi bilen insan dünya nüfusunun %1 kadar resmen

Düzen için can ile oynanmaz
Allahın yarattığına karışmaktır bu
Zenginlik konusunda şöyle düşün dünyanın en zengin adamı bugün işini bıraksa sonrasında gelecek 10 kuşağına yetecek parası var ama hala çalışıyor. Neden çalışıyor çünkü bugün aylık 5.000 tl maaş alan insan bana göre zengin 5000 tl maaş alan insana göre 10000 tl maaş alan insan zengin bunun ucu bucağı yok ki. Dini açıdan bir şey diyemem.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kısıtlamak yerine eskisi gibi ahlaklı insanlar büyütülse daha iyi olur ama yinede olmaz.
Eskisi gibi derken ? hangi dönem ? İ

Zenginlik konusunda şöyle düşün dünyanın en zengin adamı bugün işini bıraksa sonrasında gelecek 10 kuşağına yetecek parası var ama hala çalışıyor. Neden çalışıyor çünkü bugün aylık 5.000 tl maaş alan insan bana göre zengin 5000 tl maaş alan insana göre 10000 tl maaş alan insan zengin bunun ucu bucağı yok ki. Dini açıdan bir şey diyemem.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Eskisi gibi derken ? hangi dönem ? İ
1900 lerdeki gibi yeni neslin en büyük sorunu İnternetle büyümesi ve İnternetdeki insanların saçma davranışlarını doğru bulması.

Avicebron

Asistan
Ehliyet almak için türlü test, sınav ve pratikten geçiyoruz. Çocuk meselesi daha bürokratik bir hale gelebilir. Eşinin hamilelik testini alarak ön nüfus kaydı yapılabilir. Bu kaydı yaptıranlar çocuk doğana kadar iki eş, belli kurslara ve derslere zorunlu olarak katılmaları sağlanır (para cezası gibi yaptırımlarla) böylece, çocuk gelişimi, erken dönem çocukluk, ergenlik ve çocuk psikolojisi konusunda iyi kötü bir kaç ay çift bilgilendirilmiş olur.
Çocuk doğduktan sonra; çocuğun ismi, cinsiyeti vs ile nufüs kaydı tamamlanır.

Sen de doğmasaydın, olur mu öyle şey diyenler oturun 1 saat ayırın araştırın. Bırakın çocuğa fiziksel şiddeti, çocuğu; kıyaslamak, şakasına yapamazsın demek, erken yaşta almaması gerekn sorumluluklar yüklemek veya yüklememek gibi çocuğun hayatını etkileyecek davranışlar mevcut. Bu forumda kazanılıp harcanacak para gibi bir araç ile edinilecek telefonlar için insanlar kafa patlatıyor. İnsan evladı insan.

Biz büyüdük nolduk diyorsanız eğer, oturun düşünün. Karamsar mısınız? Anksiyete yaşıyor musunuz? Öfke sorununuz var mı? Güven probleminiz var mı? v.s. v.s. Bu tür şeylerin temeli çocuklukta, çocuğun aile iletişimi sırasında çocuğa geçer.

Aynı zamanda maddi gücünün çocuğa yetip yetmeyeceği de önemli. Evet rıskını Allah verir ama 21 yy da iyi bir eğitim, gezmek görmek, çocuğun ileride başarılı, mutlu ve bu dünyaya ait bir birey yapabilecek misiniz?

MoMentS

Asistan
Katılıyorum. Araçların nasıl ehliyet zorunluluğu varsa çocuk yapmanında bir yetkisi olmalı. Her birine sınav yapılmalı. Geleceğin çok güzel bir kaderi olabilir.

Bazı arkadaşlar düşünmeden saçmalamışlar. Yada yaşı küçük bilmiyorlar.

Samet UCA

Profesör
Bazı psikolojik problemleri olan ve maddi durumu yetersiz olan insanların çocuk doğurması engellensin evet. Çocuguna iyi bir eğitim iyi bir hayat sunamayacaksan çocugun günahına girme. Sonra 15 yaşında depresyona girmiş suç makinası herifler çıkıyor piyasaya. Zaten nüfusunda bir önemi kalmadı. 10 tane doğurup isimlerini unutacağına 1 tane doğur ona odaklan!

Şimdi aklıma geldide bundan tam 1 hafta önce sahil yolunda orta şeritten, muhtemelen yaşı 3-4 olan bir çocugu kucaklayıp kurtardım. Annesi ise yaklaşık 1km ötede arkadaşlarıyla oturup muhabbet ediyor. Şimdi bu kadına bu hakkı vermeyeceksin. O kadar.