Coca Cola'nın Özütü

HapS

Profesör
Reaksiyon puanı
63
kolanın özütü boktan yapıyor olsa da kola güzel bir içecek

eray045

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
250
iddialar komedi..
bide araştırdık diyolar , sanki buraya yazanlar gitiler kola örneğini labratuar ortamında incelediler bu karara vardılar :D

içen içer , içmeyen içmez

Reaksiyon puanı
66

Vendetta_

Profesör
Reaksiyon puanı
75
beyler colayı alıp lab. da inceletsenize burda tartışcağınıza :D:D çok büyük parada değil 100$ bişi :D

SKYNET

Doçent
Reaksiyon puanı
13
kolanın özütü boktan yapıyor olsa da kola güzel bir içecek

:thumbup1:

Boktan yapıldığını bilmediğimizden içmeye devam ediyoruz. :D

Boktan yerlerden yapıldığını bildiğimiz kokoreçide yemeye devam :clap:

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
iddialar komedi..
bide araştırdık diyolar , sanki buraya yazanlar gitiler kola örneğini labratuar ortamında incelediler bu karara vardılar :D

içen içer , içmeyen içmez

Her zamanki gibi bir Türk halkı bilinçsizlik klasiği. Zira halk olarak o kadar salıvermişiz ki bazı şeyleri, artık bunun aksini iddia etmek bilginlikten sayılır oldu.

Evet kardeşim, kimya bölümü öğrencisi bir arkadaşım tarafından, kendi laboratuvarlarında yapılan analiz hakkında bilgi aldım. Bir arkadaşın da bitirme tezi olduğu için analizlemişler.

Böcek iddiası komik ama buna gösterilen tepkiler çok daha komik. :) Herkes "içen içer içmeyen içmez" diyor ama içenler fena savunma ihtiyacı hissediyorlar.

Uso!

Doçent
Reaksiyon puanı
27
bu önerin üstüne soda koymayı denedim ama hafif benzese de koladaki o tadı yakalayamadım :D
İçine bir kaç böcek atsaydın. :mrgreen::4::tt2: Gazoz aslında sanırım tam gider de o zaman da kendi üretimin olmaz. :D

Reaksiyon puanı
66
İşte içmeyen bilemiyor. Hala dediğimin arkasındayım. Günde 1 lt rahat tüketirim. Cola bir yaşam tarzıdır :thumbup:
arkadaşım tüket sana tüketme diyen yok. Senin sağlığın için diyiyoruz. hala yaşam tarzıdır diyiyorsun.
banane istersen 5lt tüket umrumda mı sanki? sadece uyarıyoz. her kelimemizi saldırı olarak algılamaya başladınız artık...

vegaturk

Profesör
Reaksiyon puanı
117
İşte içmeyen bilemiyor. Hala dediğimin arkasındayım. Günde 1 lt rahat tüketirim. Cola bir yaşam tarzıdır :thumbup:

İşyerimde 1 ev de 1 litre yani gün de 2 litre içerken bende böyle diyordum sonraları sağlık elden gitmeye başladı şuan ağzıma dahi sürmem artık kola bir eziyettir diyorum.

lBa1xkrV1fe7

Asistan
Reaksiyon puanı
8
evet çoğu kişi biliyor coca cola haramdır. orjinal rengi yeşildir coca cola nın:)
bir de aldığımız 2lt yada 2.5 lt coca cola şişesinin üzerinde yazılan şekili coca cola yazısını ters çevirdiğimizde,

la mekke
la muhammed

yani mekke ve muhammed yoktur diyiyor. (haşşa)

LÜTFEN İÇMEYELİM

adam cemaat terk bu ne yaw :D

Dj Rapix

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Konu sapmasın beyler arkadaşımız doğru söylüyor.kolanın zararı çok.Konuyu açtıkta bu kadar ilgi beklemiyordum :D

aperon

Doçent
Reaksiyon puanı
10
kaç gündür tutuyorum kendimi:)
acaba kolanın asıl zararı çok miktarda şeker ve tuz içermesinden ötürü olabilir mi?:)
-sakın alma böcek var içinde...
biride çıksın gerçekten reel mantıklı bi yaklaşımda bulunsun;
desinki kolada olan fazla miktarda olan şeker, tuz şunu şunu yapıyor...

tarumoloji

Profesör
Reaksiyon puanı
44
Bir iki bardak kola içmekle bir şey olmaz, tadı güzel bir içecek cipsle falan iyi gidiyor. Yanlış anlamayın ama efendim kola parası İsraile gidiyormuş. Sinemaya gidersin filmin yapımcısı İsraillidir aaa bak paran yine İsraile gitti farkında bile değilsin. Adamların parayı ele geçirmişler bir kolaya mı kaldılar ondan önce neler neler var büyük çapta para döndürdükleri. Yediğiniz ekmeğin ununu yapmak için ürettiğiniz buğdayın tohumu bile İsrailden geliyor.

olympuskiller

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Bir iki bardak kola içmekle bir şey olmaz, tadı güzel bir içecek cipsle falan iyi gidiyor. Yanlış anlamayın ama efendim kola parası İsraile gidiyormuş. Sinemaya gidersin filmin yapımcısı İsraillidir aaa bak paran yine İsraile gitti farkında bile değilsin. Adamların parayı ele geçirmişler bir kolaya mı kaldılar ondan önce neler neler var büyük çapta para döndürdükleri. Yediğiniz ekmeğin ununu yapmak için ürettiğiniz buğdayın tohumu bile İsrailden geliyor.

altına imzamı atmakla beraber yılların eskitemediği mail konusunun burda da şöhretinden bir şey kaybetmediğini görmek daha uzun yıllar bu tür şeylerin tartışılacağı anlamına geliyor sanırım .

yildiz61

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Arkadaslar cahilligime verin
Koladan ölen varmi? Yada soyle sorayim hastaneye kaldirilipta kola seni bu hale soktu diye bir rapor varmi yada universitelerde arastirmalarda boyle bir sonuc cikiyormu
Ayrica Su mekke yok diye bir yazi var bunun gercek oldugunu birisi bilimsel olarakta ilimsel olarakta ispatliyabiliyormu?
Diyanete bu soruldumu boyle birsey gercekmi asli varmi yokmu?

sdelta

Profesör
Reaksiyon puanı
140
Meyan kökü ile su karıştırıp da kola diye içen tanıyorum, heralde çok benziyor :D

Reaksiyon puanı
66
Yav diye var yani kelime. :D "Ya" olmasın o. :D

hayır canım "ya" değildir. Yav dır o:)Bu arada onun orjinali yahu dur. ama dilimizde zamanla yav olarak değişmiştir. bazıları yumuşatmak için sondaki harfi w olarak kullanır:)

al kanıtı:)

Uso!

Doçent
Reaksiyon puanı
27
Peki bildiğim ve arayarak da bulduğum kadarıyla, yazımda tek bir ağız esas alınarak kullanılır. :)
Her ülkede böyle lehçe, ağız (şive) bulunabilir. Fakat o ülkede belli bir yazı dili vardır. Yazı dili için ağızlardan birisi esas alınır. Mesela Türkiye’de İstanbul ağzı yazı dilimizin temelini oluşturmuştur.

Neyse... Dersimiz Türkçe değil, ama öğrenmekte fayda var.:turned:

Reaksiyon puanı
66
Ama benim bildiğim kadarıyla istanbul ağzıylada yaw değildir. yav dır:)

yaw kullanılmasının sebebi söylemesinde rahatlık çektiğimiz içindir.

ramboberk

Profesör
Reaksiyon puanı
74
Peki bu ne

177d822d.jpg

Cloakengaged

Dekan
Reaksiyon puanı
145
Arkadaslar cahilligime verin
Koladan ölen varmi? Yada soyle sorayim hastaneye kaldirilipta kola seni bu hale soktu diye bir rapor varmi yada universitelerde arastirmalarda boyle bir sonuc cikiyormu
Ayrica Su mekke yok diye bir yazi var bunun gercek oldugunu birisi bilimsel olarakta ilimsel olarakta ispatliyabiliyormu?
Diyanete bu soruldumu boyle birsey gercekmi asli varmi yokmu?

Koladan ölen olmamışdır da. Aşırı kola içdiği için midesinde sorunlar oluşan olmuş olabilir. Asit nedeniyle.
Konunun aslı yok bana göre. Bir tek sanal alemde var böyle yaygaralar gerçekte ne gördüm ne duydum..

m_e_d

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
bunu bilmiyordum ama zaten uzun süredirli içmiyorum