Coca Cola'nın Özütü

Bu konuyu okuyanlar

Uso!

Doçent
Reaksiyon puanı
27
Bu yazı tesadüf mü ya. en azından bir harfi bile benzemeseydi tesadüf diyip geçecektim. Bence amerika ve israili tanımamışsınız.
[/B][/COLOR]
Madem İsrail, Amerika... Adamlar Arapça'yı nasıl bu kadar etkin biliyor da, üstüne ters çevirip ona göre bir font ayarlıyor, hem de seneler evvelinden. :D Demek ki İsrail'de biliyormuş; "Seneler sonra kesin savaş yaparız ya biz, en iyi Coca Cola'ya haber verelim, bize bir logo ayarlasın."

yahudilerin cola içmediğini biliyor musunuz
Hadi Yahudi olalım. :D

Bırakın bu işleri gerçekten ya. :) Okurken çok gülüyorum artık şunlara.Aklını kullanamayan insanlar yüzeye çıkıyor.Coca Cola'ya laf ediyorsunuz da, Cola Turka'nın fabrikasında mı çalıştınız sizler?

0mrdr5

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Hadi Yahudi olalım. :D

Bırakın bu işleri gerçekten ya. :) Okurken çok gülüyorum artık şunlara.Aklını kullanamayan insanlar yüzeye çıkıyor.Coca Cola'ya laf ediyorsunuz da, Cola Turka'nın fabrikasında mı çalıştınız sizler?

ben öyle bir şey demedim amerika ya gitsen anlardın ama kafan bunu almıyor da başka şeyler algılıyorsa ben ne yapayım:glare::glare:

hüseyin123

Profesör
Reaksiyon puanı
13
bu ne düşüncesizlik! bu ne sapkınlık! İSRAİL veAMERİKANIN mallarını almayın. ben elimden geldiğince bir birey olarak uzak duruyorum. uzun süredir kola içmiyorum zaten...

Reaksiyon puanı
66
Arkadaşım artık tartışmıyorum. içeçem deyin olup bitsin benim burdaki tartışmam caco colayı savunmanızdandır.
İçin arkadaşım ben uyardım. İnşallah gün gelir de anlarsınız.

Tüm kolalar için diyiyorum en azından bir bardak colanın verdiği zararı düşünerek içmeyin.
(onun yerine ayran içmenizi tavsiye ederim.)

http://forum.shiftdelete.net/gundem-dunya-turkiye/167659-1-bardak-kola-neler-yapiyor.html

---------- saat 11:57 eklendi ---------- önceki mesaj saat 11:53 eklenmişti ----------

ben öyle bir şey demedim amerika ya gitsen anlardın ama kafan bunu almıyor da başka şeyler algılıyorsa ben ne yapayım:glare::glare:
boşver kardeşim. Bir gün gelirde yolu oraya düşerse oranın kendi üretiği colaların neden içmediğini anlar. biz burda diyince yalancı oluyoruz.

caco cola yı savunanlar : Ateş olmayan yerden duman çıkmaz.

bu ne düşüncesizlik! bu ne sapkınlık! İSRAİL veAMERİKANIN mallarını almayın. ben elimden geldiğince bir birey olarak uzak duruyorum. uzun süredir kola içmiyorum zaten...
tebrik ediyorum seni gerçekten:)yanlız değilmişim:) bizim burda çoğu kişi içmiyor american ve sirail mallarından uzak duruyorlar ama bugun savunanları görünce şok oldum. demeki her yer bizim burası gibi değilmiş:)

M.Şamil CAN

Dekan
Reaksiyon puanı
105
Kimsenin İsraili veya Amerikayı savunduğu yok. Bende coco cola içmiyorum. Çok güzel olmasına karşın sırf israil malı diye bende içmiyorum. Burdaki savunanlar içindeki yok böcekmiş yok ters çevirince çıkanmış falan filan bunların doğru olmadığını savunanlar. Aradaki ince çizgiye dikkat lütfen.

goki

Asistan
Reaksiyon puanı
0
üzerinde ne yazdığı değil parasının nereye gittiği önemli.

uma350

Profesör
Reaksiyon puanı
70
Yaw arkadaş çok seviyorum ne yapayım.. :):)

ddogukan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
artık ters çevirmeden içelim. bu tür kuru kafalılıga gerek yok:d

Dj Rapix

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Fantada Coco colanın yan ürünü. Ben Sunny içiyorum çok hoşuma gidiyor. Fanta tabi hepsinden daha iyi ama malum israil ve abd.

Yani demek istediğim,fantada bu dediğimiz böcek,mean kökü olayı falan yok demi ? Az önce içtim çünkü fanta D:

0mrdr5

Profesör
Reaksiyon puanı
11
fanta=coca cola company barkodunun üstünde yazar

yerli malı uludağ alabilirsin:)

---------- saat 12:11 eklendi ---------- önceki mesaj saat 12:10 eklenmişti ----------

Yani demek istediğim,fantada bu dediğimiz böcek,mean kökü olayı falan yok demi ? Az önce içtim çünkü fanta D:

henüz bir şey yok ama yakında çıkar merak etme:D

Reaksiyon puanı
66
kola içmeyin ayran için kola gerçekten çok zararlı ayran ise çok yararlı:D:Dşiir gibi oldu:D:mrgreen:

Reaksiyon puanı
66
süt ve süt ürünlerinin hepsini severim:)sütüde seviyorum ama nedense içmiyorum:)neden içmediğimide blmiyorum:D

M.Şamil CAN

Dekan
Reaksiyon puanı
105

Ya o bakımdan soruyorsan hiç biri yok ne colada ne fantada böcek filan hikaye. Bir kişide çıkıp belge gösteremez.

Vendetta_

Profesör
Reaksiyon puanı
75
evet çoğu kişi biliyor coca cola haramdır. orjinal rengi yeşildir coca cola nın:)
bir de aldığımız 2lt yada 2.5 lt coca cola şişesinin üzerinde yazılan şekili coca cola yazısını ters çevirdiğimizde,

la mekke
la muhammed

yani mekke ve muhammed yoktur diyiyor. (haşşa)

LÜTFEN İÇMEYELİM
hani coca la mekke olur da (az da olsa el yazısıyla küçültürler) la muhammed nasıl oluyo ya :D el yazısı o kadar mı küçüldü :D

şişeyi düz tutup oturunca da ....
neyse devamını getirmiyorum (yazıldığı gibi okunuyo dicektim :w00t:)

israil yapımı içmeyin diyin eyv. böyle saçma şeyler söylemeyin böcekten yapılsa cocacola çalışanları gider fotoğraflar şikayet ederler bu işi dünyanın parasını kazanırlar amerikada
sırf içinden ufak bir parça çıktı diye milyonları götürüyo dava açanlar azcık mantıklı olun

Reaksiyon puanı
66
mw2 de amerikan malı :clap:
nasıl espiri bu be:D:mrgreen: şuan bu yazığı yazdığın bilgisayarda american malı:D

şaka maka ama şimdi şöyle bir durum var.
mecburi bir şey ise kullanmak zorundasın yani çoğu müslüman kullanıyor artık bir zorunluluk haline glmiş bilgisayar telefon vb teknolojik aletler.:)
boykot tan kastım mesela bir markete gidiyorsan siyah bir kola alacan pepsi orada dururken sen gidip caco cola alıyorsan işte o zaman hata yaptın demektir:):D

Tartışma ortamı yaratma:devil:

KAZUYA

Doçent
Reaksiyon puanı
20
Farzedelim oturup kendimize bir liste cikardik. israil mallarini boykot edecegiz.
internette arastirdik butun unlu ve buyuk markalarin yaridan fazlasi israil (yahudi) urunleri.
peki yediginiz domates in biberin patlican sahurda yediginiz pide nin icindeki susam yag ne urunu saniyorsunuz? bunlar ne olacak? helal diye aldiginiz ulker urunleri helal dediginiz yimpas aytac urunlerinin icindeki E5229 E1223 gibi kimyasal koruyuculari kim uretiyor? cok severek bindiginiz arabalarinizin parcalari? doktorun recetede yazip satin aldiginiz ilaclarin cogu ne urunu?
Referandum u karistirmayalim cok dogru ama karistirmadan edemiyorum. evet oyu verdiginiz basbakanimiz buyuk israil projesinin esbaskani degilmi?
Dusundukce bu cahillik insani cildirtiyor arkadas..!
hepiniz google fan i degilmisiniz? peki google kimin? yahudinin degilmi. siz israil urunlerini evinize sokmayalim diyorsunuz ama google in her yazilimina kisisel bilgilerinizi veriyorsunuz
Facebook a ne demeli butun fotograflariniz iliski durumunuz gerekirse adres ve telefonunuz hepsini orada paylasmiyormusunuz? mark zuckerberg in yahudi oldugunu bilmiyormusunuz?
Basta da soyledigim gibi bu bos isleri birakin boykot yapmak cozum degil..
Ben yurt disinda yasiyorum hersene Turkiye ye geliyorum.Bu sene geldigimde sasirdim.insanlar oyle lux icinde yasiyorlarki dunyanin hic bir ulkesinde bu dengesizlik yok.
Uretim olmadan tuketim cilginligi icendeyiz.israil i boykot etmek yerine onlarin urettiklerinin alternatiflerini yapmaliyizki boykottan daha etkili bir cevap olsun.

M.Şamil CAN

Dekan
Reaksiyon puanı
105
Valla domates biber patlican salatalık bizim bahçeden :D Ama diğerlerine katılıyorum.

Reaksiyon puanı
66
hani coca la mekke olur da (az da olsa el yazısıyla küçültürler) la muhammed nasıl oluyo ya :D el yazısı o kadar mı küçüldü :D

şişeyi düz tutup oturunca da ....
neyse devamını getirmiyorum (yazıldığı gibi okunuyo dicektim :w00t:)

israil yapımı içmeyin diyin eyv. böyle saçma şeyler söylemeyin böcekten yapılsa cocacola çalışanları gider fotoğraflar şikayet ederler bu işi dünyanın parasını kazanırlar amerikada
sırf içinden ufak bir parça çıktı diye milyonları götürüyo dava açanlar azcık mantıklı olun

bazı dillerde öyle mesela ingilizcede "zoo" kelimesi 3 harflik ama türkçede karşılığı "hayvanat bahçesi" tam 15 kelimelik:)

demeki arapçada da la mekke la muhammed o kadar:)
braz basit soru oldu beklemiyordum böyle bir soru açıkçası:)

polemiğe çekmeyin beni:D:D

Vendetta_

Profesör
Reaksiyon puanı
75
bazı dillerde öyle mesela ingilizcede "zoo" kelimesi 3 harflik ama türkçede karşılığı "hayvanat bahçesi" tam 15 kelimelik:)

demeki arapçada da la mekke la muhammed o kadar:)
braz basit soru oldu beklemiyordum böyle bir soru açıkçası:)

polemiğe çekmeyin beni:D:D
ya neyse haklısınız diyim geçim daha ne dicemki
içmeyin nan zaten israil malı :D
böcekleri de koymuşlar zaten içine ıyy iğrenç :mrgreen:

braveheart.fb

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Coca cola'nın böcek vb. şeylerden yapılıyor olası onun zararlı olduğunu göstermez. Zira kumlandığımız ilaçların pek çoğu böcek vb. şetlerden yapılmakta. “Böcekten yapılmışsa zararlıdır” demek bilimsel bir düşünce değil. Ancak kullanılan böceğin insan için zararlı olup olmadığına bakılır, bilimsel araştırmalar yapılır. Eğer kullanılan böcek insan sağlığını bozucu ise “zararlıdır” diyebiliriz.

Kaldı ki aldığımız ilaç vb. pek çok üründe vücut için kısmide olsa zararlı maddeler var. Bence Coca Cola'nın sağlığa zararlı olduğunu söylemek pekte dürüştçe bir fikir değil. Zira piyasa da onlarca sağlığa zararlı ürün bulunmakta. Sanırım özelikle bunun üstünde durulmasının özel nedeni “düşmanı” temsil ediyor olmasıdır.

Eğer düşmana karşı safınızı -karınca misali- belli etmek istiyorsanız bunu Coca Cola'nı “zararlı” kimliği üzerinden değil de “düşmana karşı bir tavır, kardeşe karşı kardeşçe bir mesaj” üzerinden yapmak daha mantıklı. Eğer “Coca Cola zarlı, bu yüzden içmiyorum” diyorsanız bu mesajda daha çok “kendinizi” merkez almışsınız demektir. Ama “Coca Cola kardeşlerime yöneltilen silahların finansmanını sağlıyor, bu yüzden içmiyorum” derseniz bu ” insanlığı-kardeşliği” merkez aldığını gösterir. Bence Müslüman’ın tavrı da bu olmalıdır.

Reaksiyon puanı
66
ya neyse haklısınız diyim geçim daha ne dicemki
içmeyin nan zaten israil malı :D
böcekleri de koymuşlar zaten içine ıyy iğrenç :mrgreen:

haa şöyle yola gel:D:D

benle tartışmaya girmeyin bakın vendetta yı yola getirdim sizi de yola getiririm ha:D

The Dark Knight

Profesör
Reaksiyon puanı
77
Cola böcekten yapılsa bile ki yapılmıyor esas kaynağı kokain ile aynıdır. İnanmayanlar coca yazıp araştırsın. Bizdeki haş haş gibi bir bitkidir. Bu dünyada ne kadar çok ilacın ve kozmatik ürününün böceklerden üretildiğini biliyor musunuz?

Kalpkrizi geçirseniz yapılan iğne mesela, örümceklerden elde edilir. Coca Cola, 1800'lere dayanan bir marka. 1800'lü yıllarda elin kovboylarının oturup arapça öğreneceğini daha sonrada dünyaya yayılacak olan bir markanın üzerine Allah yok Muhammed yok yazacağını mı düşünüyorsunuz? Bu şu anlama geliyor, inanan inanmayan herkes müslümanlarla uğraşmak için yaşıyor. Her an şu müslümanlara bir terslik yapsam da canlarını sıksam diyor.

Kola içilmeyeceksa sağlık için içilmemeli. Coca Cola için böyle şey yapanlar, Mekke Cola, Zem Zem Kola'yı niye üretti acaba?

Vendetta_

Profesör
Reaksiyon puanı
75
Cola böcekten yapılsa bile ki yapılmıyor esas kaynağı kokain ile aynıdır. İnanmayanlar coca yazıp araştırsın. Bizdeki haş haş gibi bir bitkidir. Bu dünyada ne kadar çok ilacın ve kozmatik ürününün böceklerden üretildiğini biliyor musunuz?

Kalpkrizi geçirseniz yapılan iğne mesela, örümceklerden elde edilir. Coca Cola, 1800'lere dayanan bir marka. 1800'lü yıllarda elin kovboylarının oturup arapça öğreneceğini daha sonrada dünyaya yayılacak olan bir markanın üzerine Allah yok Muhammed yok yazacağını mı düşünüyorsunuz? Bu şu anlama geliyor, inanan inanmayan herkes müslümanlarla uğraşmak için yaşıyor. Her an şu müslümanlara bir terslik yapsam da canlarını sıksam diyor.

Kola içilmeyeceksa sağlık için içilmemeli. Coca Cola için böyle şey yapanlar, Mekke Cola, Zem Zem Kola'yı niye üretti acaba?

ya abi tutup bu konu hakkında bu kadar uzun yazar mı bi insan:D valla sağlam klavye varmış sende ne diyim :D

emre305

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
şu israil mantığınızı bir türlü anlayamıyorum önünüze gelen mala israil üretimli diyorsunuz oysa ki coca colanın israille bi alakası yok zamanında israil colayı almadan önce dinlerine uygun mu diye kontrol ettirmiş sonra kullanmaya başlamışlar yakında etiye ülkere de israil malı derseniz hiç şaşırmam :D

Vendetta_

Profesör
Reaksiyon puanı
75
şu israil mantığınızı bir türlü anlayamıyorum önünüze gelen mala israil üretimli diyorsunuz oysa ki coca colanın israille bi alakası yok zamanında israil colayı almadan önce dinlerine uygun mu diye kontrol ettirmiş sonra kullanmaya başlamışlar yakında etiye ülkere de israil malı derseniz hiç şaşırmam :D
forumdan atın şunu israil malı(?) :mrgreen: