Coca Cola isim değiştirdi Koka Kola oldu!

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Yalnız adamlar çok sağlam reklam yapıyorlar. :mrgreen:

Mg.

Profesör
Reaksiyon puanı
24
İsim yazdılar
Türkçe yaptılar ismi
Acaba bir sonraki politika ne olacak

Theurer

Doçent
Reaksiyon puanı
2
satışları azaldı heralde bunların bin bir türlü numara işine girdiler

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Bunların satışını kim azaltacak yahu? Pepsi mi? :p

Koka Kola gibi kola yapan başka bir firma daha yok. :D

drjacob

Profesör
Reaksiyon puanı
704
Fitness yapıyorum içmem böyle şeyleri süt candır :)

pilger

Doçent
Reaksiyon puanı
11
Vallahi tadını gayet iyi buluyorum ,hoşuma gittiği içinde içiyorum . Zaten beyefendiler neredeyse alkolsüz içecekler piyasasının %95ine sahip cappy , fuse tea hepsi bu şirkete ait damla su da kendilerine ait kola içilmemiş olsa da illa ki damla su , cappy en kötü ihtimal çocukluğun efsanesi capri sun içilmiştir israil markası evime sokmam , elime almam filan diyenleri üzülerek ve özür dileyerek inandırıcı bulmuyorum.

nicktenban

Doçent
Reaksiyon puanı
4
"koka kola" asla reklamda bahsedildiği gibi, bizim için, hayranlık duydukları için yapmadılar bunu. Elin İsraillisi/Yahudisi kazançalarına kazanç katmak, büyümek , daha çok sömürmek , zehirlemek, hastalıklar bulaştırmak, vücudu dirençsiz kılmak, Müslüman ülkelere mermi yağdırmak ve kendileri kalkınmak için gayette güzel, bilinç altını etkileyici, tesirli bir reklam yaptılar.

Theurer

Doçent
Reaksiyon puanı
2
2 yıl olacak nerdeyse içmiyorum içmem :) maden suyu candır :)

Tükenir Kalem

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Le Cola ezik,Coca Cola süper--miş..Ben sırf denemek adına ikisini de 1 er dk arayla içtim,hiçbir farkı yok! O incecik farkı algılayabilenler de gurme herhalde,öyle ahım şahım pek farkı yok.

İkinci olarak yabancı üretim malların reklamlarındaki ortak noktadır,duygusallığa saldırmak.Altı üstü bir içecek olan kolayı isim-yerleştirme zamanındaki reklamda öyle bir yapmışlar ki,resmen aşk filmi olmuş,otur reklamı izle ağla.Adamların reklamla beyne girme yöntemleri süper,işin acayip tarafı ne olursa olsun,sonuçta bir içecek yani abartmanın duyguya saldırmanın ne anlamı var,tuzak işte.Reklama özenip aynı hareketi yapan gençleri görmekte üzücü...

Son olarak İsrail malı diye içmemeye gayret edenleri tebrik ve takdir ediyorum.Bu dünyada halk tabakasından insanların,günlük hayatında kullandığı şeyler içerisinde İsrail ve Amerika'ya mecbur olduğu şeylerin sayısı iki elin parmak sayısını geçmez.Özel eşyalar-yiyecekler vs. dışında herşeyin illaki bir alternafiti vardır,var.Ayrıca elimi verdim diye kolumu da vereyim mantığı da anlamsız,ne kadar az kullansak o kadar iyi.Özellikle gıda-vücut bakımı-temizlik ürünlerinde alternatifler bolca mevcut.

Koka kola olmuş,içindeki zıkkım değişmediyse adını ne koyarsan koy,o zıkkımdır :))

li10sKing

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Le Cola ezik,Coca Cola süper--miş..Ben sırf denemek adına ikisini de 1 er dk arayla içtim,hiçbir farkı yok! O incecik farkı algılayabilenler de gurme herhalde,öyle ahım şahım pek farkı yok.

İkinci olarak yabancı üretim malların reklamlarındaki ortak noktadır,duygusallığa saldırmak.Altı üstü bir içecek olan kolayı isim-yerleştirme zamanındaki reklamda öyle bir yapmışlar ki,resmen aşk filmi olmuş,otur reklamı izle ağla.Adamların reklamla beyne girme yöntemleri süper,işin acayip tarafı ne olursa olsun,sonuçta bir içecek yani abartmanın duyguya saldırmanın ne anlamı var,tuzak işte.Reklama özenip aynı hareketi yapan gençleri görmekte üzücü...

Son olarak İsrail malı diye içmemeye gayret edenleri tebrik ve takdir ediyorum.Bu dünyada halk tabakasından insanların,günlük hayatında kullandığı şeyler içerisinde İsrail ve Amerika'ya mecbur olduğu şeylerin sayısı iki elin parmak sayısını geçmez.Özel eşyalar-yiyecekler vs. dışında herşeyin illaki bir alternafiti vardır,var.Ayrıca elimi verdim diye kolumu da vereyim mantığı da anlamsız,ne kadar az kullansak o kadar iyi.Özellikle gıda-vücut bakımı-temizlik ürünlerinde alternatifler bolca mevcut.

Koka kola olmuş,içindeki zıkkım değişmediyse adını ne koyarsan koy,o zıkkımdır :))

Şoktaki crown kolayı da tavsiye ederim..

pilger

Doçent
Reaksiyon puanı
11
Şoktaki crown kolayı da tavsiye ederim..

Hocam sanki crown biraz acımsı gibi ve asidi çok kolay kaçıyor gibime geldi eski evin hemen altında vardı şok oradan alıp içiyorduk ama bu saydığım nedenlerden dolayı bırakmıştık

li10sKing

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Hocam sanki crown biraz acımsı gibi ve asidi çok kolay kaçıyor gibime geldi eski evin hemen altında vardı şok oradan alıp içiyorduk ama bu saydığım nedenlerden dolayı bırakmıştık

Bana da asiti diger kolalara gore fazla geliyor tabi herkese gore degisir. :)

tuskilidi

Profesör
Reaksiyon puanı
17
Cola Turka da artık Kola Turka olarak değiştirir adını.

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Kola son 5 yildir icmiyorum alternatif mutlaka ice tea o da yoksa fanta oluyor kola kadar sacma bir icecek yok zaten de nese zaten bu sirket de abd israilin usagi bir sirket gerci ice tea fanta da bunlarin

friendly

Rektör
Reaksiyon puanı
671
Markette görsem taklit ürün diye almam.
Forever Coca Cola...!!

Şaka len şaka içmem zaten kola ürünlerini ayran içerim.. :p

Reaksiyon puanı
16,118
ben içiyorum pepsi de içerim yalnız koka kola'nın çakallığını fark etmemişsiniz 330ml kutuları 250ml ile değiştirip zam yaptı pepsi 330ml kutulara devam ediyor gördünüz mü? marketlere 250ml kutu bakkala carta curta 330ml kutu veriyor kimi 1,50TL kimi 2,00TL. den satıyor.

Kallican

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Spor yaptığım için bıraktığım içeçek ama canım çekmiyorda değil çekince zero içiyorum.

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114
Kola dediğin gibi lükse doğru gidiyor. En iyisi ayran alıp içmek. :p

Carmelo Anthoni

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Asitli degilmi alayin sevmiom Ayran iidir yalniz bu meret bi baska yazin mactan sonra soguk 1 bardak yeter

mila12

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
255
O değilde biri koka kola'ya ösym'nin sınav sonuç kağıdı göndermediğini söylemeli :D

Cx0DL7K.png

Tükenir Kalem

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Sıcak içersen midenin dışarı çıkma ihtimali var çünkü,birşeyin gerçek tadı oda sıcaklığındayken belli olur.Vücut sıcaklığı ile oda sıcaklığı arasındaki 10 derece fark tadını almak için ideal sıcaklıktır.Kola denen meretin tadı da oda sıcaklığında belli oluyor,soğuk yiyecek-içeceklerin tadı ise orjinalinden farklı olur.Mesela dondurma,bu nedenle bu meret iğrenç..

EnverYigit

Profesör
Reaksiyon puanı
11
adam gelmiş türkiye de fabrikalarını kurmuş kaç bin kişiye iş imkanı sunuyor.
ayrıca sitesini incelediğimde https://secure.coca-colaturkiye.com/hakkimizda/turkiyede-coca-cola büyük bir kısmının türklerin elinde olduğunu gördüm.
bence kola içme zevkidir coca cola diğerlerini içmem :)

Fabrikanın içine girmeden konuştuğunuz çok belli :) üniversitede sınıf olarak gittik fabrikaya üretim tamamen otomatik 2-3 tane tekniker var anca. Öyle düşünüldüğü gibi büyük bir iş kapısı değil.