CitizenBank ile yurtdışına telefon satmak!!!!

Bu konuyu okuyanlar

husingwa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bu bir dolandırıcılıktır. Olayı anlatıyorum. Sadece sahibindene cep telefonu ilan verenlere ulaşıyolar ve whatsapptan mesaj atıp telefonu satın almak istediklerini kendi ülkelerinde pahalı olduğunu bu yüzden sizden almak istediklerini söylüyolar. Ben iPhone X kullanıcısıyım. Cihaza 2000$ teklif ettiler kargo masrafları içinde. Doğal olarak kabul ettim ama detaylı bi araştırmaya başlayınca işin aslını öğrendim. Citizenbank’tan size mail geliyor ve spam kutusuna düşüyor direk. Zaten gerçek bankalardan gelen mailler spam kutusuna düşmez. Sonra mailde paranın citizenbank’ta yatırılmaya hazır bekletildiğine dair bir mail yolluyolar size ve mailde telefonu kargoladığınıza dair DHL yada PTT kargo dekontu istiyolar. Aynı sahibinden yada buna benzer sitelerin alışverişlerde parayı ilk önce kendi ellerinde tutup alışveriş tamamlandığında parayı hak sahibine teslim ettiği gibi bir sistem. Citizenbank normalde de böyle bi sistemle çalışan banka ve o yüzden genelde bi çoğu kişi buna inanıyor ve cihazı gönderiyor. Ben cihazımı göndermedim çok şükür ve benim bilgi aldığım kişi bugün sadece araştırma yapıp benimle iletişime geçen 12. Kişi sensin dedi bana. İletişime geçen 2 kişi var genelde. Biri erkek diğeri kadın ve cihazı ganaya göndermenizi istiyolar. Bana erkek olan denk gelde siyah beyaz gözlüklü bi fotoğrafı var. Ultra profesyonel çalışıyolar Lütfen ama lütfen dikkatli olun bu konuda. Hatta shiftdelete.net ekibi bu konu hakkında güzel bi içerik yada video yapıp bu konuda herkesi bilgilendirirse harika olur. Umarım 1 kişi de olsa bu konuda yardımım dokunur. Kimsenin canı yanmasın..

Ekli dosyalar

• 62EC83D6-8146-4D13-82E1-8EBFF3DD7A32.png
    62EC83D6-8146-4D13-82E1-8EBFF3DD7A32.png
    266.7 KB · Görüntüleme: 975

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
Teşekkürler bilgilendirme için. Vergiler ülkesinde bile 1500dolarlık telefon hiçbir ülkede 2000 dolardan fazlaya satılmaz zaten.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,300
Bilgi için teşekkürler