Çin, İsyandan Korkup İnterneti Yasaklıyor

freewill

Dekan
Reaksiyon puanı
61
çinde bir isyan çıktığını düşünemiyorum :D

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Valla Çinde bu isyan olursa vay dünyanın haline

turgutreisfb

Profesör
Reaksiyon puanı
37
adamlar toplu halde zıplayınca deprem yapıyorlar birde isyan çıktımı dünyayı yörüngesinden oynatırlar animallah :D

Pupilla

Dekan
Reaksiyon puanı
138
milletin internetini kesmek zaten başlı başına bir isyan sebebi:D

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
Türk kardeşlerimiz inşallah Çin zulmünden kurtulur ve bağımsızlaşır.

MtHan

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Bizimkiler ne zaman isyan edecek acaba :)

Reaksiyon puanı
0
Bizimkiler net gider diye isyan yapmaz :)

:D:Dben bıkere yapmıstım ttnet ınternet sureklı gıdıodu gittim şube müdürünün yanına bastım fırcayı(tabı fırca değilde o kadar yemez 'abı bızım sureklı ıntenet gıdıoda yardım edermısınız acaba?:Dvallahı bak bu ttnet ulkeyı ısyana teşvik edıyor

xmonte

Asistan
Reaksiyon puanı
3
İsyan çıkarsa Çin hükümeti sanmıyorum ki hoş görülü veya anlayışla davranlansın. Katliamın kralını yapar diye düşünüyorum belki abartıyorum ama öyle düşünüyorum. Pek acıma duygusu yok adamlarda. İnsan hakları veya hayvan hakları Çin de pek geçerli haklar değil. Olurda isyan çıkarsa umarım soydaşlarımız ve din kardeşlerimize birşey olmaz.
Allah yardımcıları olsun

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
aslında çin'de en az afrika ülkeleri kadar karışık bir coğrafya ve milletler topluluğu. o bir milyarlık nüfusun 23 milyonu sincan uygur bölgesinde, 22 milyonu iç moğolistan bölgesinde yaşıyor. ayrıca bu bölgelerden çinin iç bölgelerine çok büyük göç olduğu da biliniyor.

fakat çin'in güvenlik kuvvetleri oldukça güçlü ve eminim ki gösteriler başlamadan afrikadan bile daha acımasız ve planlı bir şekilde bastırılacaktır. dolayısıyla çin'de şu an için bir ayaklanma olmaz diye düşünüyorum. olsa bile en fazla uygur ve tibet bölgelerinde kısa süreli olaylar olur. olayların çin'in geneline yayılabilmesi için dış destekler ve tetikleyici toplumsal olaylar gerekli.