Bu konuyu okuyanlar

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
@engerex ürünü yanlışlıkla aldığımı, iptal etmesini söyledim. ürün kodunu falan da gönderdim, artık insafına kalmış. omazsa @li10 satarım artık :)

tabi gelirlerse :p

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
Ürünleri ayrı ayrı göndermesinde fayda var. Hem kutu değeri yükselmesin hemde en azından gümrükten biri geçsin. :D

mila12

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
255
Çakma çakmadır sağlamı olmaz.
:D

Orada satılan ürünlerin çoğu çin değil kore malı. O yüzden demiştim. :)

Bu arada ürün alırken o ürünün Türkiye'de olmamasına özen gösterin. Çünkü size gelen ürünlerin gerçek fiyatınada baklılabiliyor. Gümrük memuru bu ürünün fiyatı örneğin 50 euro olamaz 100 euro dur der ise gümrük muafiyetinden yararlanamazsınız.

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
Dear toppalsolucan,

dear sir,
i see you have order 4 EF527BK hasbeen pay 1,and order a ef535bk pay.
You decide to buy what model?tell me,i go cancel other.

elaman şöyle bir mesaj attı. ne demek istiyor biri tercüme edebilir mi? galiba zaten 1 tane aldın diyor.

mila12

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
255
1 tane sipariş ettiniz diyor. Hangi modeli almak istiyorsanız bana söyleyin ve siparişinizi iptal edin diyor.

palam

Doçent
Reaksiyon puanı
4
der ki EF527BK modelinin ödemesini yapmışssın bir de ef535bk modeli istemişsin. hangisini istiyorsan onu göndereyim , diğerini iptal edeyim der.

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
[MENTION=23389]mila12[/MENTION] şöyle bir cevap göndermek istiyorum o halde. çeviri için yardım edermisin?

sadece ürün numarası
330635539468 olan
EF-527BK-1AVDF modelinin siyah renklisini istiyorum.

yanlışlıkla sipariş ettiğim Watch EF-535BK-1A
(330616924497)modelini istemiyorum

--- Mesaj Güncellendi ---

şu resmi göndersem anlarmı :)

PQLay.jpg

Sword.q

Müdavim
Reaksiyon puanı
25
i just WANT black one of the ef-527bk-1avdf the product number 330... .
i DON'T WANT ef-535bk-1a which i ordered by mistake product number 330...

mila12

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
255
Please EF-527BK-1AVDF product number cancel order. I would order the EF-535BK-1A product number

Bunu yazıp birde resmi eklersen sanırım anlaşılır :)

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
teşekkürler arkadaşlar, yazıyı ve resmi gönderdim. inşallah gönderir.

birde şöyle birşey var. satın alma geçmişimde 4 tane görünüyor. bunları da sipariş vermedim sanırım? nasıl silebilirim?

3b1tT.jpg

şowalye

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Çin alışveriş sitesinde alınanbir ürün güvenlimi bence hayır ya bozuk çıkarsa ne olacak onu değiştırene kada bir ürün parası masraf olur malesef ucuzluk bozukluktur
Kendi ülkemizde alışveriş yapalım ekonomi katkı sağlıyalım

mila12

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
255
Çin alışveriş sitesinde alınanbir ürün güvenlimi bence hayır ya bozuk çıkarsa ne olacak onu değiştırene kada bir ürün parası masraf olur malesef ucuzluk bozukluktur
Kendi ülkemizde alışveriş yapalım ekonomi katkı sağlıyalım

Fazla pahalı almıyaksın zati. Zati ucuz ürünler de de bozuk sende kalsın yenisini biz göndeririz diyorlar :)

Heyamula

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
en kralı .taobao.com ama üyelik çin dışına kapalı var mı yolunu bilen?

thefog67

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
slm bu formlarda sizde gördüm alıntıdır.(Slm ben de bi şarkı arıyorum şöyle tarif ediyim, kısa siyah saçlı bir kadın söylüyo klip bi tünelde geçiyo metro tüneli gibi, kamera sadece kadının yüzünü çekiyo kadın geri geri giderek ve bazen ileri yürüyerek şarkısını söylüyo ama kamera sadece yüzünü çekiyo. nakaratın sallayımda belki birisi anımsar, thank you olivat no i love you beta)bu şarkıyı bulabildinizmi ?

Konuyla alakazız ama formda size nasıl ulaşacağımı bilm yorum

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
Dört birinden almışsın, 1 birinden almışsın, birer tane ödemişsin. Sen napmışsın :D

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
slm bu formlarda sizde gördüm alıntıdır.(Slm ben de bi şarkı arıyorum şöyle tarif ediyim, kısa siyah saçlı bir kadın söylüyo klip bi tünelde geçiyo metro tüneli gibi, kamera sadece kadının yüzünü çekiyo kadın geri geri giderek ve bazen ileri yürüyerek şarkısını söylüyo ama kamera sadece yüzünü çekiyo. nakaratın sallayımda belki birisi anımsar, thank you olivat no i love you beta)bu şarkıyı bulabildinizmi ?

Konuyla alakazız ama formda size nasıl ulaşacağımı bilm yorum

o satırlar bana ait:) şarkıyı kendim bulmuştum. juliet avalon

ama burası hiç konusu değil.

Dört birinden almışsın, 1 birinden almışsın, birer tane ödemişsin. Sen napmışsın :D

ben ne yaptığımı biliyormuyum :)

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
ne kadar sahte ?

biliyorum da dozunu bilmiyorum :)

arkadaşlar şu şekilde 2 ayrı mesaj geldi. ne diyor, bir tanesini iptal etmemi mi istiyor?

Dear toppalsolucan,

and cancel other no have pay item.please to confirm,thanks

Hi toppalsolucan,

koeitan recently opened a cancel transaction case for an item you recently purchased: New Casio Edifice Chronograph Mens Watch EF-535BK-1A.

Reason for cancel transaction request: The seller says that you have purchased the item in error.

Click the "Respond now" button to accept or decline this cancellation.

If you don't take action by Dec-18-2011, the seller will be able to cancel the purchase without your consent.

mila12

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
255
Respond now butonuna tıklayarak iptal edin diyor.

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
IfGHh.jpg

Şu an isteiğim dışındakileri iptal ettim galiba. satın alma geçmişim resimdeki gibidir. bir anormallik görüyormusunuz ?

son gelen mesaj. "([email protected]) ödemeniz için tam para iadesi yaptı."

para paypal hesabıma geri iade edildi şeklinde görünüyor. benim paypal hesabıma sanal kredi kartım tanımlı. bu para paypal da mı kalıcak böyle, yoksa sanal kart üzerinden bir şekilde gerçek kredi kartı hesabıma geçer mi ?

sanırım forumumuz bu konulara çok uzak ya da bilen kişiler bugün forumda yoklar. ben son durumumla ilgili sağda solda yaptığım araştırmada şöyle bir bilgi edindim. herhangi bir durumda paypal hesabına geri iade edilen para, gerçek kredi kartına yatıyormuş. bu bilginin doğrulunu bekleyip görmem ile birlikte bilgi olsun diye buraya da yazayım dedim.

arsenik

Müdavim
Reaksiyon puanı
242
@topalsolucan paypal hesabına yatan parayı para çekin kısmından kredi kartına çekebilirsin beklemene gerek yok 7 iş günü içinde yatırırlar.

Kredi kartına çekimlerde 7,5 lira kesiyor diye biliyorum banka hesabına çekim ücretsiz.

mila12

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
255
IfGHh.jpg

Şu an isteiğim dışındakileri iptal ettim galiba. satın alma geçmişim resimdeki gibidir. bir anormallik görüyormusunuz ?

son gelen mesaj. "([email protected]) ödemeniz için tam para iadesi yaptı."

para paypal hesabıma geri iade edildi şeklinde görünüyor. benim paypal hesabıma sanal kredi kartım tanımlı. bu para paypal da mı kalıcak böyle, yoksa sanal kart üzerinden bir şekilde gerçek kredi kartı hesabıma geçer mi ?

sanırım forumumuz bu konulara çok uzak ya da bilen kişiler bugün forumda yoklar. ben son durumumla ilgili sağda solda yaptığım araştırmada şöyle bir bilgi edindim. herhangi bir durumda paypal hesabına geri iade edilen para, gerçek kredi kartına yatıyormuş. bu bilginin doğrulunu bekleyip görmem ile birlikte bilgi olsun diye buraya da yazayım dedim.

Paranız sanal karta iade ediliyor. Ama birkaç gün içerisinde iade ediliyor

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
[MENTION=75364]dgncn[/MENTION] ama benim paypal bakiyem sıfır görünüyor?

a5R9j.jpg

arsenik

Müdavim
Reaksiyon puanı
242
O zaman 1-2 gün içinde ödeme geri gelir.

sofu44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
@dgncn ama benim paypal bakiyem sıfır görünüyor?

a5R9j.jpg
paypal bu konularda çok titiz merak etme eğer paranı vatandaş göndermezse paypal itiraz kaydı açarsın sorunu paypal halleder benimde başıma geldi o yüzden biliyorum
birde sanal kredi kartına geri iade ediliyormu bilmiyorum ama geri kredi kartına alıp komisyon ödeyeceğine bence paypalda dursun başka bir alışverişte kullanırsın.Tabi akıl vermek bize düşmez sen bilirsin.

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
Estafurulullah. Zaten eğer dediğin gibi bir komisyon alma aktarimda olursa hiç yapmam. Kalsın paypalda.

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
şu mesajda tam olarak ne söylüyor? artık adresimi anladığını söyleyin...

ok,i Understand your address,I use Turkish translation software is to have two address.Our postal can sent an address. i will send this address.thanks

arsenik

Müdavim
Reaksiyon puanı
242
şu mesajda tam olarak ne söylüyor? artık adresimi anladığını söyleyin...

ok,i Understand your address,I use Turkish translation software is to have two address.Our postal can sent an address. i will send this address.thanks
Tamam adresinizi anladım Türkçe çeviri programı kullandım (iki adrese sahipsiniz mi demiş ne demiş :D) bizim posta bir adrese gönderilebilir.Bu adresinize göndereceğim.Teşekkürler. Demiş. :D

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
önceki mesajda demiştiki paypal ve ebay ın da iki farklı adres var, hangisine göndereyim. ben de ebay da olan iş adresimi tekrar mailde yazıp, buna gönder dedim.

bunun üzerine bu mesajı yazmış. daha ne kadar açıklayıcı yazılır ki bir adres. posta kodu, mahalle, sokak, numara her şey var.

ayrıdca aynı mesajda şöyle birşey daha yazmış. bunlara ne yazabilirmki?

Destination Country: Turkey(???)
Shipping Method: HKBRAM(??????(??))

türkçe çeviri programını benim adresimi çevirmek için mi kullanmış, vay dangalak. yildiz posta caddesi, vefabayiri sokak'ı türkçe çeviriyle nasıl çevirmiş :D

arsenik

Müdavim
Reaksiyon puanı
242
Adam hangi ülkeye göndereceğini bilmiyor tabi Allah bilir google translate'de dili algıla kısmından adresi aratmıştır :D o shipping method ,gönderme metodu oluyor nasıl göndereyim kargoyla falanmı demiş ona göre cevap vereceksin :D