Chrome OS Haftaya Geliyor mu?

C D

Öğrenci
1 Mayıs 2009
31
0
0
arkadaşlar linuxlarda ne zaman sadece mause kullanılarak dosya ve işletim sistemi kurulursa o zaman iş görür ben bi program acıp onun ustunden 2 saat kod girerek başka bi hata veren program kurmak istemiyorum simgeye 2 kere tıkladıgımda herşey karşımda olacak oyle saçma sapan kodlarla ugraşmak istemiyorum demişsiniz wine bir emulator degildir diye...o zaman size sorum şu farklı bir sistemin çalıştırdıgı yazılımları kendi sisteminde çalıştıran programlara ne ad verilir? EMULATOR o yüzden mame32 emulatorunu kullanıyoruz bana mameyi linuxta açarmısınız yada HD mkv dosyalarımı ben orda kullanmak istiyorum ee nerde linuxun kullanım kolaylıgı...ben gördügüm bütün programları aynı anda kurmak istiyorum nerde yok bi exe dosyasına çift tıklayarak kurmak oda yok eee yok program konsolunu ac yok abuk sabuk kodları gir sonra bekle kurulmasını hata cıkarsın o hatayı çözmeye çalış 2 saat ondan sonra program kurulsun acılırken hata versin programı kaldırırken de bi o kadar ugraş kaldırmak için boş işler bunlar ama ben linuxu sadece internette dolaşmak ve resim müzik ve video izlemek için kullanabilirim başka bir işe yaramaz çünkü bu arada sürücü kurulumlarından ve yazılım desteklerinden bahsetmiyorum bile...

bir arkadaş bana cevap versin mümkünse msn alayımda bir linux nasıl kullanılır nedir bana anlatsın...msn alabilirsem sevinirim eonder87@hotmail.com benim msn adresim

bu arada google sadece internet kullanıcıları için cok saglam sistemler gerçekleştirebilir internet tarayıcı zaten geliyor yanında...Chrome

Size bunları kim anlatıyor bilmiyorum ama linux artık eskisi gibi değil. Pek çok linux sürümü paket yöneticisine sahip. Mesela, pardusta program kurmak için paket yöneticisine girip programı işaretlemek ve paketleri kur demek yeterli. Ne kod yazması. Haa, kaynaktan program mı kurmak istiyorsun. Ona da izin var. Ama zorunlu değil. (Bu arada pardus kaynaktan paket kurulumu konusunda hala zayıf. Birlikte gelen kütüphaneler eksik.) Ayrıca ne o driver sorunu. Ben hiç driver kurduğumu hatırlamıyorum, ki donanımlarım 7 senelik. Windowsta bunları bulmak için epey uğraşmam gerekirdi.

HapS

Profesör
23 Ocak 2008
3,350
63
228
son kullanıcının istediği paket yöneticisi macosx veya pcbsd pbi tarzı birşey internet olmadı mı paket yöneticisi ne kadar güzel olursa olsun bir işe yaramıyor.

shakal

Profesör
9 Mart 2009
1,770
29
228
haps seni anlamiyorum hem linuxsu taniyorsun hemde sevmiyorsun ,yni bu su demek sen windows tarafindan forumlara atilan bir virussun :)

olay cözülmüstür shiftdelete.net saldirilara magruz kaldi :)

C D

Öğrenci
1 Mayıs 2009
31
0
0
son kullanıcının istediği paket yöneticisi macosx veya pcbsd pbi tarzı birşey internet olmadı mı paket yöneticisi ne kadar güzel olursa olsun bir işe yaramıyor.
Windowsta internet olmadan program kurma şansın var mı? Programı nereden bulacaksın? Yok öyle artık eskisi gibi ayakkabı kutusunda office disketleri taşımak. :D:D:D Pek çok programı netten bulmak zorundasın.

shakal

Profesör
9 Mart 2009
1,770
29
228
Windowsta internet olmadan program kurma şansın var mı? Programı nereden bulacaksın? Yok öyle artık eskisi gibi ayakkabı kutusunda office disketleri taşımak. :D:D:D Pek çok programı netten bulmak zorundasın.
gercekci olmak gerekiyor kardes windowsda usb stick üzerine yüklersen kurarsin ama linuxda bu sikar ,neden mi bagimliklar gerekiyor ,windowsda öyle bir sey yok,paketin kendisi ya vardir ya yoktur ,gerci artik internet caginda yasiyoruz,artik birine mektup yollamak icin güvercin kullanan varmi icinizde

HapS

Profesör
23 Ocak 2008
3,350
63
228

bak bundan haberim yoktu işte çok şaşırdım demek internet yoksa kimse sistemine cd arşivindeki servis pack i kuramıyor öylemi veya office paketini kuramıyor bunların kurulması için internet lazım he cd arşivindeki installer bi işe yaramıyor demek beni aydınlattığın için teşekkür ederim :)

C D

Öğrenci
1 Mayıs 2009
31
0
0
bak bundan haberim yoktu işte çok şaşırdım demek internet yoksa kimse sistemine cd arşivindeki servis pack i kuramıyor öylemi veya office paketini kuramıyor bunların kurulması için internet lazım he cd arşivindeki installer bi işe yaramıyor demek beni aydınlattığın için teşekkür ederim :)
RPM paketleri ve deb paketleri pek çok sürüme entegre. Sadece çift tıklamak gerekiyor. Ama programları bulmak için nete ihtiyaç var.
Kafayı kuma gömmek isterseniz siz bilirsiniz. Ama unutmayın, vücudunuzun gerisi dışarıda.

ALMİ

Profesör
9 Eylül 2009
3,354
60
0
arkadaşlar yaw Linux'te oyun oynayan bir ben mi varım
Daha az önce NFS shift oynadım
fifa, cs source, gta 4 ne ararsan var:D
Max Payne 3'ü de sabırsızlıkla bekliyorum
Bir Wine oynamak var bir de DX 10 la oynamak var :D
Bu arada tam bilmiyorum ama Wine la DX 10 görüntü alabiliyor muyuz?

Size bunları kim anlatıyor bilmiyorum ama linux artık eskisi gibi değil. Pek çok linux sürümü paket yöneticisine sahip. Mesela, pardusta program kurmak için paket yöneticisine girip programı işaretlemek ve paketleri kur demek yeterli. Ne kod yazması. Haa, kaynaktan program mı kurmak istiyorsun. Ona da izin var. Ama zorunlu değil. (Bu arada pardus kaynaktan paket kurulumu konusunda hala zayıf. Birlikte gelen kütüphaneler eksik.) Ayrıca ne o driver sorunu. Ben hiç driver kurduğumu hatırlamıyorum, ki donanımlarım 7 senelik. Windowsta bunları bulmak için epey uğraşmam gerekirdi.
İşte kendi söylüyorsun donanımlarım 7 senelik diye ama donanımın yeni olursa onda Linux Türevleri kurmazsın diye düşünüyorum.Microsoft u kimsecikler yenemez en azında 20-30 sene daha var o zamana kadar ben ölürüm zaten:D

Hade sana kolay gelsin Compact Disk:D

cevaps

Öğrenci
27 Şubat 2009
40
0
0

Yahu arkadaşım geç bunları allah aşkına... Rastgele bir linux forumuna gir hepsinde senin bu yazdıklarını aynen geveleyip duruyorlar. Bende linux'a heveslenip bir pc iki laptop'a kurdum evde, resmen kendimi bıçaklayasım geldi en sonunda. Yok birinin ethernet kartını tanımıyor, diğerinin ses kartı yok, diğerinin ekran kartı tanımıyor, ki laptop'lar bir senelik, pc parçalarıysa daha iki aylıktı. Yani ne yeni ne çok eski. Biri gitmiş windows'u tamamen boot'tan kaldırmış... Foruma yazınca da "yok o sana özel sorunlar, başkalarında öyle sorun olmuyor. tamamen son kullanıcıya yönelik artık linux, hiç bilmeyen bile kurabilir bıdı bıdı". E o bilmeyen benim işte, kurduk gördük? Ubuntu'nun son sürümünü cd ile kargolatmıştım onu kurmuştum hatta.

Geçen gün de son bi şans verip Pardus 2009 kuralım dedik, bilim teknik vermiş cd'sini. HDD'yi boyutlandıramadı format sırasında. yarım saat onunla uğraştım ettim en sonunda tekrar windows kurdum. Ne hikmetse windows kurarken en ufak hata almıyorum.

Şimdi pek hoş cümlelerle insanları gaza getiriyorsunuz, "oo hacı açık kaynak, her şeyi görüyosun. oo windowsda ne varsa bunda alası var. oo her oyunu çalıştırırsın. oo driver aramaya gerek yok kendi kuruyo" diye diye, sonra bizim gibi son kullanıcılar midyata pirince giderken eldeki bulgurdan oluyoruz. saatlerimiz gidiyor. resmen iki günümü yemişti o ubuntu macerası. bunu da bir linux forumuna yazdım, bu seferde başladılar "oo hacı sen pardus kur, o tam son kullanıcı, hata sendenmiş" dediler. ah o lafı diyen adam o sırada önümde olsa...

Dediğim şu ki, her şeyi güllük gülistanlık göstermeyi bırakın. Daha gerçekçi konuşun da bu işletim sistemini kurduktan sonra altından kalkamayacak 'gerçek' son kullanıcılar bu işe girişmesin. Biraz daha bilgisi olanlar kursun da sonra windows'a nasıl geçicem diye sürünmesinler...

ALMİ

Profesör
9 Eylül 2009
3,354
60
0
Yahu arkadaşım geç bunları allah aşkına... Rastgele bir linux forumuna gir hepsinde senin bu yazdıklarını aynen geveleyip duruyorlar. Bende linux'a heveslenip bir pc iki laptop'a kurdum evde, resmen kendimi bıçaklayasım geldi en sonunda. Yok birinin ethernet kartını tanımıyor, diğerinin ses kartı yok, diğerinin ekran kartı tanımıyor, ki laptop'lar bir senelik, pc parçalarıysa daha iki aylıktı. Yani ne yeni ne çok eski. Biri gitmiş windows'u tamamen boot'tan kaldırmış... Foruma yazınca da "yok o sana özel sorunlar, başkalarında öyle sorun olmuyor. tamamen son kullanıcıya yönelik artık linux, hiç bilmeyen bile kurabilir bıdı bıdı". E o bilmeyen benim işte, kurduk gördük? Ubuntu'nun son sürümünü cd ile kargolatmıştım onu kurmuştum hatta.

Geçen gün de son bi şans verip Pardus 2009 kuralım dedik, bilim teknik vermiş cd'sini. HDD'yi boyutlandıramadı format sırasında. yarım saat onunla uğraştım ettim en sonunda tekrar windows kurdum. Ne hikmetse windows kurarken en ufak hata almıyorum.

Şimdi pek hoş cümlelerle insanları gaza getiriyorsunuz, "oo hacı açık kaynak, her şeyi görüyosun. oo windowsda ne varsa bunda alası var. oo her oyunu çalıştırırsın. oo driver aramaya gerek yok kendi kuruyo" diye diye, sonra bizim gibi son kullanıcılar midyata pirince giderken eldeki bulgurdan oluyoruz. saatlerimiz gidiyor. resmen iki günümü yemişti o ubuntu macerası. bunu da bir linux forumuna yazdım, bu seferde başladılar "oo hacı sen pardus kur, o tam son kullanıcı, hata sendenmiş" dediler. ah o lafı diyen adam o sırada önümde olsa...

Dediğim şu ki, her şeyi güllük gülistanlık göstermeyi bırakın. Daha gerçekçi konuşun da bu işletim sistemini kurduktan sonra altından kalkamayacak 'gerçek' son kullanıcılar bu işe girişmesin. Biraz daha bilgisi olanlar kursun da sonra windows'a nasıl geçicem diye sürünmesinler...
Linux problemi yeni donanımlar zaten:D Fazla hızlı geliyor yeni donanımlar Linux a:D

Utanmasa işlemciyide tanımayacak ama öyle bir şansı yok:D

ultrAslan91

Doçent
19 Eylül 2009
604
5
0

Herşeyi çok iyi anlatmışsın. Bende geçen gün deneme amaçlı ubuntu'yu kurdum. Hiçbir şekilde ekran kartımı tanıtamadım. Sadece 3 saat tahammül edebildim. Bir hevesle yükledim ama sonuç hüsran maalesef. Şimdi Linux kullanan arkadaşlar kızacaklar eminim. Onun için hiç tartışmaya girmek istemiyorum. Herkes ne istiyorsa onu kullanır. Ben Windows 7 ile çok mutluyum...

HapS

Profesör
23 Ocak 2008
3,350
63
228
RPM paketleri ve deb paketleri pek çok sürüme entegre. Sadece çift tıklamak gerekiyor. Ama programları bulmak için nete ihtiyaç var.
Kafayı kuma gömmek isterseniz siz bilirsiniz. Ama unutmayın, vücudunuzun gerisi dışarıda.

senin bağımlılık denilen şeyden haberin yok heralde ? sen bir gnoem kullanıcısının skype i çift tıklayıp yüklerken extradan kurduğu kütüphaneleri görmedin heralde bu en basit avam örnek sen hiç paket yöneticisinden bir program seçipte sadece ve tek onu kurduğunu gördün mü ? yanında illa bağımlı olduğu paketler vardır neyse bıktım artık bunları her user a tek tek anlatmaya birde demezmisiniz kafanızı kuma gömün felan hepten insan bi antipati duyuyor sizin gibi userlara takılın kafanıza göre yukarıda bir örnek vermiştim bişeylerden haberin vardır diye ama onlardan da bi haberin yok neyse