CHP'li Sav'dan Peygamberimize hakaret

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Elbruz46

Rektör
22 Şubat 2008
11,931
1,338
293
Sav'dan Peygamberimize hakaret
CHP Denizli İl Başkanı Ali Kavak'ın Peygamberimiz (S.A.V) için yaptığı saygısızlıktan sonra CHP Genel Sekreteri Önder Sav da peygamberimize alaycı üslupla saygısızlıkta bulundu. İşte CHP Genel Sekreteri Önder Sav'ın skandal sözleri

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın sağ kolu olarak bilinen ve son kongre ile parti içindeki konumunu daha da güçlendiren CHP Genel Sekreteri Önder Sav'ın Hac ve Peygamber Efendimiz (S.A.V) ile ilgili sözleri şaşkınlığa neden oldu.

Bir program için Ankara'nın Elmadağ ilçesine giden Önder Sav, İlçe belediye başkanını ziyaretinde yanlarına gelen CHP'li bir vatandaş Mustafa Ünal'ın hacca gitme arzusu ile de dalga geçti.

Yanına yaklaşarak, Hacca niyetlendiğini söyleyen Mustafa Ünal'a çok alaycı bir üslupla 'boşver Araplara para kaptırma' diyen Sav, bu üslubunu daha da saygısız boyuta taşıyor.

Buna karşılık yaşının 80'e geldiğini, bir ayağının çukurda olduğunu onun için hacca gitme niyetinde olduğunu Sav'a anlatmaya çalışan CHP'li Mustafa Ünal, Önder Sav'dan hiç beklemediği bir cevap alıyor.

Sav çok alaycı bir ifade ile "Bakarsın Muhammed seni bırakmaz. Sen yine şey yapma" sözleriyle Ünal'ın niyetiyle dalga geçti. Sav'ın sözleri karşısında şaşkına dönen CHP'li Mustafa Ünal, alaycı üsluba dayanamayarak oradan ayrıldı.
Kaynak

Big

Doçent
23 Şubat 2008
746
2
0
Neden bir seçim kazanamıyorlar`ın açıklamasını yapmış sorularımıza cevap olmuş.
Ama maalesef hala bu memleketi bu zihniyettekiler yönetiyor *

* =(İktidar olup Müktedir olamamak)

jacobuzz

Öğrenci
16 Mayıs 2008
6
0
0
utanmaz insanlar.Allah gereken cevabı verecek yakında.Kendi Resulune hakaret edenlerin hali belli.ismini bile almaya degmez insanı nasıl bir perişanlık bekliyor acaba.Allah bilir:)))))

PC MERAKLISI

Dekan
1 Şubat 2008
5,541
2
0
bide chp başa geçsin diye ugraşıyolar bunlar başa geçerse ülke BATAR sonrada kaçmaya çalışırlar ama nafile olur

akp kapansında görün siz felaketleri

nicbin

Öğrenci
3 Nisan 2008
2
0
0
"Gülerek günah işleyen ağlayarak Cehennem'e girer!"Hadis'i Şerif!!!

ee CeHaletParti'li önder sav!!İnşALLAH bu Hadis'i Şerif'e mazhar olursun!!

HapS

Profesör
23 Ocak 2008
3,350
63
228
adamın yaptığı terbiyesizlik fakat araplara para kaptırmama konusunda adam haklı resmen hacıları yontuyor araplar ayrıca araplar hac olayını turizm e çevirmiş durumdalar .

otek72

Öğrenci
14 Kasım 2007
78
0
0
bigbigbird dedi ki:
adamın yaptığı terbiyesizlik fakat araplara para kaptırmama konusunda adam haklı resmen hacıları yontuyor araplar ayrıca araplar hac olayını turizm e çevirmiş durumdalar .
Araplara para kaptırmama konusunda haklımı dedin peki yahudilere kaptırması dahamı iyi sence ayrıca bizlerde kültürel ve dini degerlerimizi turizme çevirmedikmi veya dünya ülkeleri farklımı davranıyor bırakın arkadaşım bu basma kalıp sözleri begenmediğiniz İran dünyanın efendisine kafa tutuyor ve tüm yönleriyle milli bir güç biz ne yapıyoruz aydın kafalı olarak yalakalık yalakalık yok başka bir şey

HapS

Profesör
23 Ocak 2008
3,350
63
228
inançlarınızı sömürtmeyin başka bişey demiyorum ayrıca saçmalamışsın otek72 :)

otek72

Öğrenci
14 Kasım 2007
78
0
0
bigbigbird dedi ki:
inançlarınızı sömürtmeyin başka bişey demiyorum ayrıca saçmalamışsın otek72 :)
sen saçmaladıgım kısmı belirtirsen cevap verecem ayrıca hac olayında inançları sömürtme dye bir durum olamaz şartları uyanlara farzdır hatırlatmaya gerek varmı bilmem farzı yerine getirmekte müslümanım diyen kişinin görevidir

Elbruz46

Rektör
22 Şubat 2008
11,931
1,338
293
bigbigbird dedi ki:

Hac maddi bir ibadettir yani para ile yapılır...
parayı bir kere gözden çıkaracaksın...
Araplar bu işi turizme çevirdi diye sana farz olan bir ibadeti yapmama gibi bir lüksün yok...
sen istedikten sonra hacca gittiğinde sadece gıda ve kalacak masrafını öder gelirsin... bu sana kalmış... araplara para kaptırma meselesine gelince biz o zaman hiç bir ülkeye tursit yollamayalım hüç bir ülkeye paramızı kaptırmayalım... Acaba hristiyanlar da Efes e gitmeyin Türklere para kazandırmayın diyor mu? bildiğiniz üzere Efes de onlar için bir hac ibadeti..
yani bizim ülkemize Turist gelsin ister dini açıdan ister eğlence açısından ama bizim ülkeden kimse dışarı çıkmasın...

velev ki kabe Türkiye de olsa...
eminim CHP hükümetleri ya da A. Sezer ideolojisi kabeyi hac ibadetine kapatır ve müze haline getirirdi... çünkü Türkiye nin içerisinde bu kadar kişinin alenen ihrama girmesi Tesettüre girmesi bir nevi simge sembol kıyafetlerle ibadet etmesi laikliği zedelerdi... Türkiye nin modern imajını zedelerdi...
değil mi? belki de yasalarla hüküm getirilirdi Kabe kamusal alandır... türban ve tesettürle girilemez... sarrık cüppe kullanılamaz diye... takım elbise ve baş açık şekide girilecek diye yönetmelik çıkarırdınız...
abartmıyorum...
bir dönem Ezan bu ülkede Türkçe okundu.. Ayasofya hala müze...

wbmstr

Asistan
5 Eylül 2006
435
3
18
bu adama çekip silahı ağzına dayasam tetiği çeksem hiç vijdan azabı duymam...ama mazallah sonra onun seviyesine düşmüş olurum...onun için deymez...

HapS

Profesör
23 Ocak 2008
3,350
63
228
ben diyorum ki kabeyi türkiyeye taşıyalım araplar buraya gelsin hem onların alım gücü daha yüksel hemde sıkılmış olmalılar ki hz. muhammedin doğduğu evi bile kendi kaderine bırakmış durumdalar ( küçük bir araştırmada konuyla ilgili birsürü haber bulunabilir)

Elbruz46

Rektör
22 Şubat 2008
11,931
1,338
293
bigbigbird dedi ki:
ben diyorum ki kabeyi türkiyeye taşıyalım araplar buraya gelsin hem onların alım gücü daha yüksel hemde sıkılmış olmalılar ki hz. muhammedin doğduğu evi bile kendi kaderine bırakmış durumdalar ( küçük bir araştırmada konuyla ilgili birsürü haber bulunabilir)
mantığa bak yaaa
Hz Muhammed in evi müslümanlar için değerlidir ama kutsal değildir... dini bir hükmü yoktur...
Kabe yi taşımak mı... bu cümlene yorum bile yapılmaz... ama taşınacak bir şey olsaydı inan Yavuz getirirdi onu bu ülkeye...
Zenginlik meselesine gelince İslam dininde kimin gideceği ne kadar malı mülkü olrsa gidebileceği belirtilmiş şartları din koyar senin mantığın değil...

HapS

Profesör
23 Ocak 2008
3,350
63
228
hz. muhammedin sakalınında dini bir hükmü yok :) ama korunuyor ayrıca fakir oraya gidip ne yapsın zaten parası yok parası olmayanı kim takar orda parası olan gelsin olmayan gelmesede olur :D bu ne iş ya

Elbruz46

Rektör
22 Şubat 2008
11,931
1,338
293
şimdi sana ne anlatsam boş illa cevap vereceksin ozaman şöyle cevap vereyim sayın SAV pardon bigbigbird

arabistanı yöneten aile suud ailesi... bu ailenin mezhebi vahhabilik... ve vahhabilik mezhebinde peygamberin emanetlerinin kullandığı eşyaların evlerinin vs vs hiç bir hükmü yoktur... peygamber sıradan bir insandır... bu gün Medine de Peygamber efendimiz in kabri başında dua edecek olursanız elinize cop yersiniz... onlara göre bu dinen uygun olan bir şey değildir... bizim toplumumuzda ise Peygameberin daha önceki peygamberlerin ve evliyaların kullandıkları eşyalar yaşadıkları yerler önemlidir... kıymetlidir... bu gün sen suud yönetimin neden diye sorgulayamazsın adamların dini inanışı gereği o öyledir... hatta onlara kalsaydı Medine deki Peygamber efendimizin kabri şerifi Mescidi Nebevi yi dahi yıkarlardı... zaten altına da otopark yaptılar... bu inanç meselesi... daha da fazal tartışmayacağım arapların uygulamalarını...

pafter

Doçent
25 Eylül 2007
628
4
0
Dine inancı olmayanın vijdanı olmaz, o partidende iktidar olursa halk yanar, chp bir kez daha cahaletini sergilemiş oldu, bumu insanların inannçlarına saygı! Bundan sonra bilinçlenelimde bu kafalar ülkenin iktidarına değil muhalefetine dahi gelmesinler.

Laiklik adı altında Demokratlık adı altında tüm değerleri kendilerine göre yontmayı marifet sanan bu görüşler çok fazla ileri gidemez.

HapS

Profesör
23 Ocak 2008
3,350
63
228
tamam işte kabe yi türkiyeye getirelim etrafında dönmek için hacılar türkiyeye gelsin bizim oteler dolsun taşsın :F ozaman chp de destek verir islamiyete ve hac görevini herkes yerine getirsin diye global kampanyalar bile yaparlar bakarsın pizza kulesinide söker getiririz sonra :)

GAMEHUNTER

Asistan
29 Nisan 2008
149
1
18
Önce internet haber sitesinde gördüm, sonra TV haberlerinde. Ama hiç şaşırmadım.

Hem dinle dalga geçiyor, hem Peygamberimiz (S.A.V.) güzel ismini pis ağzına alarak güya espri yapıyor hem de o yaşlı adamın eline dokunmamak için özen gösteriyor.

Yani bunlar hem dinden hem halktan tiskinti duyuyorlar.

fe.ba

Öğrenci
18 Mayıs 2008
4
0
0
CHP BU İŞTE!!!
Bu adamlar sandığa defalarca gömültü,görmüyorlarmı halk bunları istemiyor...Halkın gelenek,görenek,inanclarına karşı bir parti bu ülkede iktidar olurmu size soruyorum vatandaş?..Halen bunların peşinden giden bir avuc insan varya buna şaşıyorum.Kardeşim senin kıyafetine karşı,senin inanclarına karşı,senin kendin gibi düşünmene karşı.Sosyal demokrat partilerin yüz karası.Gör halkım Chp zihniyeti bu işte.Bu kadar halkına karşı bir partiyi ben istemiyorum ülkemde...

Cem

Profesör
23 Ağustos 2006
1,028
0
0
bigbigbird dedi ki:
tamam işte kabe yi türkiyeye getirelim etrafında dönmek için hacılar türkiyeye gelsin bizim oteler dolsun taşsın :F ozaman chp de destek verir islamiyete ve hac görevini herkes yerine getirsin diye global kampanyalar bile yaparlar bakarsın pizza kulesinide söker getiririz sonra :)
ya kuş kafalı laflar sarf etmeyi bırak,
ne o öyle ikide bir onu getirelim bunu getirelim falan! piza kulesi, otel kampanyası gibi safsatalarla Mekke gibi dünyanın en şerefli şehrini saçmalıklarına alet etme...
bi de komikmiş gibi kuş gibi gülme sonunda saçmalıklarının. ,

minik kuş, uzaklara uçmak istemiyorsan bu tip mesajlara devam etmemeni salık veririm.

umudayolculuk

Asistan
17 Ocak 2007
248
0
0
Vaybe neredeyse adamı idam edeceksiniz ben CHP li deyilim yanlız adam haklı. Hacca verdikleri parayı ihtiyacı olanlara dagıtsıznlar bu sayede fakir fukara sebeblenir hem de araplara para kaptırmamış olunur. Birde nedense bu gibi konularda cok hassasızda acaba içinizden kaç kişi Kuran da ne yazıyomuş diye acıp okudu yanlzı arapcasını deyil Türkçe mealini neticede anlamını bilmedigin bir dili okusan ne ögrenebilirsinki.

Cem

Profesör
23 Ağustos 2006
1,028
0
0
umudayolculuk dedi ki:
Vaybe neredeyse adamı idam edeceksiniz ben CHP li deyilim yanlız adam haklı. Hacca verdikleri parayı ihtiyacı olanlara dagıtsıznlar bu sayede fakir fukara sebeblenir hem de araplara para kaptırmamış olunur. Birde nedense bu gibi konularda cok hassasızda acaba içinizden kaç kişi Kuran da ne yazıyomuş diye acıp okudu yanlzı arapcasını deyil Türkçe mealini neticede anlamını bilmedigin bir dili okusan ne ögrenebilirsinki.
Bu gibi konularda hassasız. Ayrıca Kur'an-ı Kerim'i haftada birgün mutlaka, hergün elimden geldiğince okuyorum. Türkçe mealiyle birlikte ezberlemeye gayret gösteriyorum. Arapça öğrenmek için fırsat kolluyorum ve arapça kelimeler üzerine çalışıyorum. Benim gibi yapan tonla insan var. Burada da vardır. Bunu kaç kişinin yaptığı beni ilgilendiriyor ama senin baktığın gibi değil. Yani daha çok kişinin bunu yapması için uğraş veriyorum ama onlara senin yaptığın gibi "kaçınız okudunuz, kaçınız anladı" gibi iğnelemek için değil neden yapmaları gerektiğini anlatarak yapmalarına teşvik ederek uğraşıyorum.
Ve bunun için Sav gibi savsız bi adamın böyle bir isteği olan birisine saldırmasını beklemiyorum. Hacca verilen parayı sorgulayana dek oturup hortumcuların, dolandırıcıların, vergi yüzsüzlerinin, zekatını vermeyenlerin peşine düşseniz inanın o soruyu soran kişiyi de sevindirebilirsiniz. Ayrıca Savsızıntavrı çok çok çirkin. amcasının oğlundan bahseder gibi Alemlere Rahmet olarak gönderilmiş Resuli Ekrem'den bahsediyor. Araplara laf sokma bahanesiyle müslümanlara saldırıyor. Bunlar sahalarımızda görmek istemediğimiz ama alışageldiğimiz hareketler umudayolculuk. Bu konuda daha hassas ve daha ferasetli bakmanı tavsiye ederim. Eminim daha geniş açılı bakarsan daha sağlıklı sonuçlar elde edebilirsin Sav'ın yaklaşımıyla ilgili.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...