Anket CHP seçmenine soruyorum! Kılıçdaroğlu mu İnce mi?

Kılıçdaroğlu mu İnce mi?

• Kemal Kılıçdaroğlu

• Muharrem İnce

• CHP'li değilim

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

Bu konuyu okuyanlar

damzchevk

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,013
Eyy CHP seçmeni, seçimde hangi muhalif adayı destekleyeceksiniz? Başlıkta ve ankette gördüğünüz gibi cevapları bekliyorum!

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Bu seçimde adaylar RTE ve KK olursa KK'ya
Bu seçimde adaylar RTE ve KK ve Mİ olursa seçim güvenliğini de düşünerek gene KK'ya oy atacağım.

Seçmen olarak da CHP seçmeni değil Millet İttifakı seçmeniyim.

Reaksiyon puanı
953
Kesinlikle oyum Muharrem İnce ye eskiden seçenek şansımız yoktu ama artık var.
Bugün aklı değil Erdoğan karşıtlığı diye birini seçenler ileride vicdanları ile nasıl hesaplaşacak acaba.
Çünkü başarısız olmaları durumunda tekrar Erdoğan'ı kendi elleriyle geri getirecekler.

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Seçim ikinci tura kalırsa da bu durumda Erdoğan karşısında kim varsa oyum onundur.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Kesinlikle oyum Muharrem İnce ye eskiden seçenek şansımız yoktu ama artık var.
Bugün aklı değil Erdoğan karşıtlığı diye birini seçenler ileride vicdanları ile nasıl hesaplaşacak acaba.
Çünkü başarısız olmaları durumunda tekrar Erdoğan'ı kendi elleriyle geri getirecekler.

Şaka maka Muharrem İnce'yi kafalayabilirler.

Haberler dolaşıyor Muharrem İnce ile görüşme ayarlamışlar. Gel zaten barajı geçemiyecen oyları bölme bizi destekle diyeceklerdir. Bunun üstüne Muharrem İnce'ye de meclis başkanlığı veya ne bileyim vekillik veya ileride CHP genel başkanlığı flan vaad edip yanlarına çekebilirler. Gerçekli olursa Muharrem İnce onun içinde çok iyi olur ama sözlerini yemesi lazım. Siyaseten dönmesi lazım. Bunu yapabilir mi yapamaz mı görecez.

Not: Eğer Muharrem İnce'de Millet İttifakına katılırsa AKP'nin kazanma ihtimali tek hanelere düşer. Muharrem İnce'nin aday olması minimum yüzde 2-3 oyu bölüyor çünkü şuan ve barajı geçemediği için AKP'ye yarıyordu Meclis aritmatiğinde. O oyda muhalefete katılırsa anayasayı değiştirecek çoğunluğu bile alabilirler.

Reaksiyon puanı
953
Şaka maka Muharrem İnce'yi kafalayabilirler.

Haberler dolaşıyor Muharrem İnce ile görüşme ayarlamışlar. Gel zaten barajı geçemiyecen oyları bölme bizi destekle diyeceklerdir. Bunun üstüne Muharrem İnce'ye de meclis başkanlığı veya ne bileyim vekillik veya ileride CHP genel başkanlığı flan vaad edip yanlarına çekebilirler. Gerçekli olursa Muharrem İnce onun içinde çok iyi olur ama sözlerini yemesi lazım. Siyaseten dönmesi lazım. Bunu yapabilir mi yapamaz mı görecez.

Not: Eğer Muharrem İnce'de Millet İttifakına katılırsa AKP'nin kazanma ihtimali tek hanelere düşer. Muharrem İnce'nin aday olması minimum yüzde 2-3 oyu bölüyor çünkü şuan ve barajı geçemediği için AKP'ye yarıyordu Meclis aritmatiğinde. O oyda muhalefete katılırsa anayasayı değiştirecek çoğunluğu bile alabilirler.
Bence katılmaz benim ilkelerim var diyordu herkes de zaten onu bu yüzden seviyor.
Eğer katılırsa o zaman bu ülke adına bütün umutlarımı yitirmiş olacağım.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Bence katılmaz benim ilkelerim var diyordu herkes de zaten onu bu yüzden seviyor.
Eğer katılırsa o zaman bu ülke adına bütün umutlarımı yitirmiş olacağım.

İyi güzel hoş konuşuyor Muharrem İnce ama çıktığı yolun siyaseten bir gideceği yer yok. Sonu çıkmaz sokak. Cumhurbaşkanı adayı olursa hem binlerce TL masraf edecek kendini yoracak paralayacak hemde hiç bir başarı elde edemeyip siyaseten silinecek... Meclisede giremiyecek.

Ama öbür Türlü Meclise girecek veya belki CHP'ye geri dönecek. Ve hatta CHP genel başkanlığına oynayacak tekrar bir çok ihtimal var ileriye dönük.

Not: İYİ parti masadan kalksa ve İnce ile yol yürüse siyaseten çok farklı bir Türkiye olabilirdi. Lakin şuan ki durumda en mantıklısı onun için İttifaka katılmak. Üstüne ittifaka katılmaz ve anti CHP propagandasına devam ederse üstüne CHP seçimi kaybeder veya kılpayı onun yüzünden mecliste ki çoğunluğu kaybederse muhaliflerin bütün kini nefreti ona yönelecektir. Senin yüzünden oldu bitirdin bizi diye...

Reaksiyon puanı
953
İyi güzel hoş konuşuyor Muharrem İnce ama çıktığı yolun siyaseten bir gideceği yer yok. Sonu çıkmaz sokak. Cumhurbaşkanı adayı olursa hem binlerce TL masraf edecek kendini yoracak paralayacak hemde hiç bir başarı elde edemeyip siyaseten silinecek... Meclisede giremiyecek.

Ama öbür Türlü Meclise girecek veya belki CHP'ye geri dönecek. Ve hatta CHP genel başkanlığına oynayacak tekrar bir çok ihtimal var ileriye dönük.

Not: İYİ parti masadan kalksa ve İnce ile yol yürüse siyaseten çok farklı bir Türkiye olabilirdi. Lakin şuan ki durumda en mantıklısı onun için İttifaka katılmak. Üstüne ittifaka katılmaz ve anti CHP propagandasına devam ederse üstüne CHP seçimi kaybeder veya kılpayı onun yüzünden mecliste ki çoğunluğu kaybederse muhaliflerin bütün kini nefreti ona yönelecektir. Senin yüzünden oldu bitirdin bizi diye...
Her ne olursa olsun ben chpnin kaybetmesini istiyorum neye mal olursa olsun umrumda değil.
Çünkü anlamadıkları şey şu halkın iradesini yoksaymak.
Sen kim oluyorsun da dayatma yapabiliyorsun kim oluyorsun da halkın istediğini değil kendi istediğini yapıyorsun.
Üstelik sen tek adam rejimini eleştiren biri olarak bunu yapıyorsun.
Ülkemizde iktidar sorunu yok muhalefet sorunu var bu sorun düzelmedikçe ülke düzelmeyecek.
Ve sanırım bunu anlamaları için yine kaybetmeleri gerekiyor.
Eğer kazanırlarsa iktidarla aynı zihniyet kazanmış olacak ve ileride yine kaybeden millet olacak.
Önemli olan zihniyet değişmesi yoksa isimlerin değişmesi benim için bir anlam ifade etmiyor.
Meral Akşener masadan kalkınca bunlar milleti temsil eden bir masa olmaktan çıkmıştır demişti ve gayet de haklıydı.
Maalesef insanımız bazı şeyleri çok çabuk unutuyor.
Bugün bu ülkede bişi olduğu zaman kimse istifa etmedi diye şikayet etmesini biliyoruz demi ama Kılıçdaroğlu farklı mı kaç seçimdir kaybediyor kimse onu istemiyor kendi seçmeni bile hâlâ istifa etmiyor demek zihniyet aynı ee niye zihniyeti aynı olanı seçelim.
Ayrıca neymiş biz adayımızı açıklamıyoruz sebep ne adayımız yıpranmasın hadi ordan böyle mi siyaset yapacaksın bu kadar korkak mısın adam gibi çıkacaksın anlatacaksın planlarını projelerini ikna edeceksin milleti öyle gizlemeyeceksin.Milletten bu kadar korkarak siyaset yapılamaz.
Bu millet zaten dayatmalardan bıkmadı mı tam tersini yapmaları gerekiyordu.
Buna rağmen seçilirlerse ülke hiçbir zaman düzlüğe çıkmaz çünkü o zaman diyecekler ki haa demek seçim böyle kazanılıyor.Böylece şimdiki iktidardan farkları kalmayacak.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Ülkemizde iktidar sorunu yok muhalefet sorunu var bu sorun düzelmedikçe ülke düzelmeyecek.

Bu arada dün Meral Akşener ben Cumhurbaşkanı yardımcısı olacam vekilliğe aday olmayacam dedi. Bilindi üzere diğer partilerin geneş başkanlarıda vekil olmayıp Cumhurbaşaknı yardımcısı olacak deniyor.

Eğer böyle bir şey olursa ve seçimi kazanamazsa muhalefet :D Hiç biri meclise giremiyor. Ülkede muhalefet baştan sona yenilenmek değişmek zorunda kalıyor... İnşAllah Muharem İnce buna imkan sağlar ve bunun için AKP'ye çalışır o zaman ne diyeyim siz öyle istiyorsanız.

Düşünsenize KK seçimi kazanamadı :D Ve mecliste Ne Meral AKşener var ne Davutoğlu var Ne Babacan var neden Temel Karamollaoğlu var neden Gültekin Uysal var... Tertemiz ve yep yeni bir meclis. Ülkede siyaset ve muhalefet baştan oluşturulacak...

Leon Dayı

Profesör
Reaksiyon puanı
1,598
Eyy CHP seçmeni, seçimde hangi muhalif adayı destekleyeceksiniz? Başlıkta ve ankette gördüğünüz gibi cevapları bekliyorum!
Tabi ki Kemal Kılıçdaroğlu. Allah'ım gençlerin demokrat dedesinin ayağına taş değdirenlerden korusun.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Tabi ki Kemal Kılıçdaroğlu. Allah'ım gençlerin demokrat dedesinin ayağına taş değdirenlerden korusun.

Reis sen iyimisin ? Oldu olacak 12 yılda 10 seçim kaybeden 75 yaşındaki Liderlik vasfı olmayan adamdan ilah çıkarın :D Bu ne böyle ...

O kadar iyi adaylar alternatifler varken gene yaptı yağacağını son güne kendini dayattı 2 yıldır aday yıpranır diye açıklatmadı ayak oyunları ile diğer partileri kandırıp kendisi apar topar aday oldu diye bu kadar da savunulmaz yani...

Alparslan 1905

Doçent
Reaksiyon puanı
1,589
Reis sen iyimisin ? Oldu olacak 12 yılda 10 seçim kaybeden 75 yaşındaki Liderlik vasfı olmayan adamdan ilah çıkarın :D Bu ne böyle ...

O kadar iyi adaylar alternatifler varken gene yaptı yağacağını son güne kendini dayattı 2 yıldır aday yıpranır diye açıklatmadı ayak oyunları ile diğer partileri kandırıp kendisi apar topar aday oldu diye bu kadar da savunulmaz yani...
Kraldan fazla kralcı oluyorlar hocam normal.

Janberk

Asistan
Reaksiyon puanı
232
Hayal görmeye gerek yok. KK'ya oy verip ilk turda işi bitirmemiz gerekiyor.
Tahmin ediyorum ki Mİ'de bu şekilde düşünecek ve bakanlık garantisi aldıktan sonra Millet ittifakını destekleyecektir.

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,234
2018 faciasından sonra İnce diyenin aklına şaşarım.

Kılıçdaroğlu ?

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
2018 faciasından sonra İnce diyenin aklına şaşarım.

Kılıçdaroğlu ?

1678492701245.png

10 gün iyi dayandın :)

Bu arada Muharrem İnce'ye bunu diyen birinin 12 yılda 10 seçim kaybetmiş KK'yi savunmasıda muhalefetin özeti olabilir...

Alparslan 1905

Doçent
Reaksiyon puanı
1,589
Hayal görmeye gerek yok. KK'ya oy verip ilk turda işi bitirmemiz gerekiyor.
Tahmin ediyorum ki Mİ'de bu şekilde düşünecek ve bakanlık garantisi aldıktan sonra Millet ittifakını destekleyecektir.
Zaten HDP gibi terör partisi de yanınızda şimdi. Muhalefetin iş tuttuğu kişilerden aslında kim oldukları ve niyetleri ortaya çıkıyor.

KK'ye güvenmekle hata ettiniz.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Hüda parda aynı soydan geliyor ??

Her zaman ki gibi bilmeden konuşuyorsun.

HDP ile HÜDAPAR'ın ne alakası var ?

Bu meşhur şuan Selahattin Demirtaş'ında içeride olmasına neden olan sokak olaylarında öldürülenler genelde Hüdaparlılardı. Veya terör örgütü sık sık Hüdapar'lı yöneticileri öldürür o tarafta. HÜDAPAR da bir kürt milliyetçisi partisidir. ama daha çok muhafazakardır. Ve PKK yandaşı değildir.
1678549891300.png

Alparslan 1905

Doçent
Reaksiyon puanı
1,589
Çok komikmiş cidden. (!)
Seçimden sonra da gülerler size böyle.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Her zaman ki gibi bilmeden konuşuyorsun.

HDP ile HÜDAPAR'ın ne alakası var ?

Bu meşhur şuan Selahattin Demirtaş'ında içeride olmasına neden olan sokak olaylarında öldürülenler genelde Hüdaparlılardı. Veya terör örgütü sık sık Hüdapar'lı yöneticileri öldürür o tarafta. HÜDAPAR da bir kürt milliyetçisi partisidir. ama daha çok muhafazakardır. Ve PKK yandaşı değildir.
Ekli dosyayı görüntüle 180173
Fazla Tele1 izlemişler sanırım hocam. Algılara inanıyorlar.

Son düzenleme:

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,930
Ben takım tutar gibi parti tutmam artık değişiklik olması gerektiğini düşünüyorum. İnce bana çok tehlikeli geliyor.

Alparslan 1905

Doçent
Reaksiyon puanı
1,589
Kılıçdaroğlu, "Eğer iyi bir yönetim, halkına hesap veren bir yönetim saydam bir yönetim olduğu takdirde pek çok kuruluştan yardım da alabiliriz. Pek çok kuruluştan düşündüğümüzden çok daha uygun koşullarda kredi de alabiliriz" dedi.

Konuşma çok açık. Amaçları çok belli.