Cep Telefonu Nasıl Router Görevi Görür?

Bu konuyu okuyanlar

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Bir çoğumuz evde bir uçtan bir uca bazen internet erişim sorunu yaşayabiliyoruz.

Burada amaç Modem A noktasında, biz C noktasında iken araya B noktasına bir anahtar koyarak mesafeyi arttırmak.

1610659742547.png

İş yerimde bu sorunu Keenetic lite router ile çözmüşken evde daha masrafsız bir yol denedim ve sizinle paylaşmak istedim.

Malum herkesin elinde bir cep telefonu var. Bu cep telefonu aynı zamanda router görevi görebiliyor.

Yapmamız gereken sadece cep telefonumuzdan mobil veriyi kapatıp wi-fi bağlansıtı sağlamak ki wi-fi bağlantımız varken normalde veri paylaşımı yapma imkanı cep telefonları tarafından sağlanmıyor. Tamda bu noktada;

1610659323896.png

Çıkış bağlantınızı wi-fi yerine bluetooth olarak sağlıyorsunuz.

Alternatif olarak kablolu bağlantı ile de paylaşabilirsiniz.

Bilgisayarınız üzerinden cep telefonunuza bağlantı yaparak internetinizi kullanmaya başlayabilirsiniz.

1610659785043.png

Bağlantımda normalde kullandığım internet 0CA4 NetMASTER fakat veriyi cep telefonu üzerinden alıyorum.

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Güzel rehber. Acaba bu teknik aldığı sinyali tekrar güçlendirip mi dağıtıyor orası önemli. Mesela xaominin öyle bir cihazı var prize takıyorsun kablo filan yok. Modeme wifi ile bağlıyorsun aldığı sinyali tekrar güçlendirip dağıtıyor.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,763
@_Zaur_, illegal işler yapma, wifi şifresi kırmak gibi. Eğer yapacaksan daha büyük işler yap. ? Her neyse. Güzel bir rehber olmuş.
büyük işler mi? İ-Ban numarası at 5 milyar dolar atayım. Ama güvenlik garantisi veremem.

Para hesaba yattığı anda Camdan polis içeri dalıp kafana Siyah çuval geçirecek.

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Maalesef cep telefonu güçlendirmek yerine düşürüyor. Normalde aldığım hızın çok daha altında hız aldığımı hız testinde gördüm fakat oyun deneyimi yaşarken kısa dönemli sıçramalar harici pingimin düşük olduğunu gözlemledim.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,763
Zaur'dan yarın Kali linux WiFi şifre kırma rehberi gelmez ise iyi bence. :D
Kali'de programların arayüzünü hazırlamamışlar adamlar. Herşey terminalden Harf seçmekle yönetiliyor.

Bu arada benim telefonda Öyle paylaşım ayarı Yok dicektim ki buldum yahu.
Ne güzel ya USB ile de internet paylaşım yapılıyormuş vay canına

Silinen bir hesap

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
Kali'de programların arayüzünü hazırlamamışlar adamlar. Herşey terminalden Harf seçmekle yönetiliyor.

Bu arada benim telefonda Öyle paylaşım ayarı Yok dicektim ki buldum yahu.
Ne güzel ya USB ile de internet paylaşım yapılıyormuş vay canına
O internete bağlanmak dışında başka hiç bir işe yaramıyor ben söyleyeyim, eski bilgisayarımda wifi adaptörü olmadığından dolayı öyle kullanıyordum,nefret ettirdi beni o özellik.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,763
O internete bağlanmak dışında başka hiç bir işe yaramıyor ben söyleyeyim, eski bilgisayarımda wifi adaptörü olmadığından dolayı öyle kullanıyordum,nefret ettirdi beni o özellik.
Çok iyi özellik değil mi? Bence çok iyi.
İlk pcye format atınca Wifi sıkıntısı yaşarsan Telefonu bağla driver filan indir sorunu çöz.

Silinen bir hesap

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
Çok iyi özellik değil mi? Bence çok iyi.
İlk pcye format atınca Wifi sıkıntısı yaşarsan Telefonu bağla driver filan indir sorunu çöz.
O kısımlar için iyi hatta bu gün Linux Mint'te WiFi sürücülerini internete bağlanamadığı için yükleyemeyen birinin işini bu yöntem ile hallettik ama uzun süreli kullanımlar için insanı deli ettiriyor bu özellik.