Cep Telefonu Hırsızlığına Özel Çözüm

alabula

Profesör
Reaksiyon puanı
40
Telefonunuz çalındığında keşke dememek için ülkemizdeki bir dernek tarafından geliştirilen bu yazılıma bir göz atmanızda fayda var.

Bilişim Güvenliği ve Bilişim Suçlarına Karşı Mücadele Derneği, cep telefonu çalınma vakalarına önlem olarak özel bir yazılım geliştirmiş durumda. Ücretsiz olarak sunulan bu uygulama ile telefonunuzun çalınması durumunda, ihtiyacınız olabilecek tüm bilgilere ulaşmış oluyorsunuz. Çeşitli mobil güvenlik yazılımlarında da sunulduğu şekliyle işleyen bu özellik, sim kart ile telefonun eşleştirilmesi mantığına dayanıyor.

phone_sec_haber21268604379.png

Eşleştirme sonrasında, cihaza tanıtılmış numaradan farklı bir sim kart yerleştirilmesi durumunda, arkaplanda çalışan programımız devreye girerek, yeni kullanıcıdan habersiz bir şekilde, daha önceden kayıtlı telefon numaralarına bilgi mesajı gönderiyor. Bilgi mesajını alan kişiler, telefonun IMEI numarası, sim kart seri numarası, operatör adı gibi bilgilere sahip olmuş oluyor. Bu bilgiler de savcılığa suç duyurusunda bulunabilmek için zaten yeterli.

phone_sec_haber11268604358.png

Türkçe ve İngilizce olarak kullanıcılara sunulan yazılımın iki farklı dil desteği bulunuyor. Türkçe dil seçeneği ile kullanılan telefonlarda otomatik olarak Türkçe seçili geliyor. Android Market üzerinden "PhoneSecurity" adı ile indirilebilen program, tüm Android sürümlerinde sorunsuz bir şekle kullanılabiliyor. Henüz oldukça yeni olan yazılım, şimdiden oldukça iyi bir indirilme rakamına da ulaşmayı başarmış durumda.

:: Bu tür yazılımları kullanıyor musunuz? Fikir ve önerilerinizi SDN Forumlarında paylaşın.

Yazan: Ahmet Gözütok
SDN - http://shiftdelete.net

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Samsung'un kendi içinde olan programını kullanıyorum

Neotiger

Profesör
Reaksiyon puanı
41
Şeyy :D İndirme Linki Eklesek Hani.. :D

ANNE

Profesör
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
75
Açıklama yazı içeriğinde mevcut.

Android Market üzerinden arayacağımızı söylemişsin. Orayı biraz inceledim. Bulamadım. Zahmet olmazsa linki eklerseniz iyi olur. Ya da neden eklemediğinize dair açıklama yapsanız. Google'da ordan oraya atlıyorum. Buna gerek yok.

İki tane link buldum. Birisinde üye olmam gerekiyormuş, şimdi denerim. Diğeri fransızca..

Link 1

Link 2

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Yazılım tanıtımı için "programı kurdum ama çalıştıramıyorum" gibi bir ekran görüntüsü iyi bir tercih gibi durmuyor editör kardeşim. :D

ANNE

Profesör
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
75
Hangi programı kullanıyorsunuz.
B7320 omnia pro içinde de mevcutmudur acaba ?
Haber için teşekkürler. Bende link bulamadım. Eklenirse sevinirim.

Applicationları Android Marketten indireceksiniz. Android market telefonunuzda yoksa; telinize format atın. yenisini kurduğunuzda Market gelecektir.

Aşağıdaki linkte barkodda mevcuttur.

Link

Lateralis

Asistan
Reaksiyon puanı
1
bende bu programi kullaniyorum . daha telefonum calinmadi calininca anlicam ise yarayip yaramadigini..

Ayni hata sorununu bendede oldu sonra ogrendimki hata degilmis programi yukledikten ve kurduktan sonra telefonu kapatip acmak (restart) gerekiyormus boylelikle resimdeki menu karsimiza cikiyor.SMS gonderilecek no yu yazip sync ediyoruz hepsi bu..Phonesecurity telefonumdaki App. listesinde goremiyorum herhalde hirsizlar bulmasin diye ancak Uninstall programlarinda gorulebiliyor ve uninstall yapilabiliyor.

guvenlik icin benim kullandigim ucretsizhizmet veren www.mylookout.com tavsiye ederim calinan telefonun nerde oldugunu GPS ve google map kullanarak yaklasik 100m hata payi ile size gosteriyor.Programi Android marketten ucretsiz indirebilirsiniz.