cayma hakkı

Bu konuyu okuyanlar

xCode

Asistan
Reaksiyon puanı
38
N11'den aldığım laptobu beğenmedim için iade etmek istedim satıcı iade talebini redetmiş, sebep olarakta ürünü kullanmam gösterilmiş. halbu ki kullanmadım bile.
Zaten sitede şöyle bir madde var

Alıcı, ürünü kullansa bile iade edebilir mi?
Ürünün ambalajının açılması, ürünün denenmesi, ürünün mutat kullanımı, yani ürünün alışılageldiği gibi kullanılması cayma hakkını ortadan kaldırmaz
Cayma Hakkı ve İade Süreç Bilgileri - n11.com

ki kullanmadım bile, kutuyu açtım laptobu çalıştırdım windows kurulumu yapılmamıştı yaptım ama beklediğim performansı alamadığımdan ve cihaz çok kalın olduğundan iade etmek istedim ve hemen kutusuna koyup iade işlemlerini başlattım.

N11 Online destek üzerinden görüştüğümde elektronik ürünler için cayma hakkı olmadıgını, ancak teknik servis raporu olursa iade alabileceklerini söylüyorlar.

Daha önce hepsiburada.com dan aldığım Bilgisayarı iade etmek isteyine hiçbir sıkıntı çıkmamıştı. Apple online storedan aldığım macbook pro'yuda iade etmek isteyince hiçbir sıkıntı çıkmamıştı.

Ne yapmam lazım şimdi? teknik servise gidecek bir durum yok ürün sağlam ama ben ürünü beğenmediğimden iade etmek istiyorum yasal olarakta böyle bir hakkım var cünkü ürünü görüpte alamıyorum