casper oyun acarken kapanıyor!!!!!

Bu konuyu okuyanlar

SefaSensoy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
arkadaşlar casper laptopum var.özellikler yuklediğim fotoğraflarda mevcut.şöyle bir sıkıntım var:
pc bozuldu tamire götürdüm iki gün önce.Sıkıntısı ekran geliyor tık sesi gelip kapanıyordu.Şu an normal bir şekilde çalışıyor ama bu seferde tam oyuna girerken aynı şekilde tık diyip kapanıyor ve yeniden başlatıyor bilgisyarı.Bu işlerden pek anlamam ama en basit oyunlarda bu sıkıntıyı yaşıyorum.Age of 2 de ve ya pes 2012 de euro truck sımulatörde hepsinde aynı şekilde oldu ve canımı sıkmaya başladı bu durum.Bugün denemek amaçlı counter 1.5 yükledim onu açtı mesela.Bir de bilgisayara test yapmak için yüklediğim programa girince de tık diyip kapanıyor.Korkacağım bir durum var mı?Sıkıntısı nedir yardımcı olursanız çok sevinirim.Ayrıca yeni üye oldum başlığı yanlış açtıysam da affınıza sığınıyorum.şimdiden teşekkür ederim herkese

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    69 KB · Görüntüleme: 200
  • Ekran Alıntısıgjgjhg.JPG
    Ekran Alıntısıgjgjhg.JPG
    48.1 KB · Görüntüleme: 187
  • Ekran Alıntısıklkl.JPG
    Ekran Alıntısıklkl.JPG
    44.9 KB · Görüntüleme: 200
  • hhh.JPG
    hhh.JPG
    60.1 KB · Görüntüleme: 205

Gunman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Yoksa 360 booster ı tavsiye ederim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ama oyun açılırken oluyor muş akıllı

Wercent_24

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Yoksa 360 booster ı tavsiye ederim.

Ama oyun açılırken oluyor muş akıllı
tmm işte gücü kesılıyor laptopsa batarya sıkıntılıdır amma massa üstüyse güc kaynagında sıkıntı olabılır

Wercent_24

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
buyuk ıhtımalle kablolar sıkıntılıdır laptobu btaryasız kullanıyorsun bataryada sıkıntı yoksa kablosu yanmıstır yanı bende aynı sorunla karsılastım bataryada sıkıntı yok ama kabloda var bneım laptop asus k53u büyük ihtimallae kablorı degısmesı gerekıyor

SefaSensoy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
buyuk ıhtımalle kablolar sıkıntılıdır laptobu btaryasız kullanıyorsun bataryada sıkıntı yoksa kablosu yanmıstır yanı bende aynı sorunla karsılastım bataryada sıkıntı yok ama kabloda var bneım laptop asus k53u büyük ihtimallae kablorı degısmesı gerekıyor
kablo derken şarj aletinden mi bahseidyorsun

Wercent_24

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
ekran kartıyla alakası yok ztn olayın
sadece guc kesıntısı var

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
arkadaşlar casper laptopum var.özellikler yuklediğim fotoğraflarda mevcut.şöyle bir sıkıntım var:
pc bozuldu tamire götürdüm iki gün önce.Sıkıntısı ekran geliyor tık sesi gelip kapanıyordu.Şu an normal bir şekilde çalışıyor ama bu seferde tam oyuna girerken aynı şekilde tık diyip kapanıyor ve yeniden başlatıyor bilgisyarı.Bu işlerden pek anlamam ama en basit oyunlarda bu sıkıntıyı yaşıyorum.Age of 2 de ve ya pes 2012 de euro truck sımulatörde hepsinde aynı şekilde oldu ve canımı sıkmaya başladı bu durum.Bugün denemek amaçlı counter 1.5 yükledim onu açtı mesela.Bir de bilgisayara test yapmak için yüklediğim programa girince de tık diyip kapanıyor.Korkacağım bir durum var mı?Sıkıntısı nedir yardımcı olursanız çok sevinirim.Ayrıca yeni üye oldum başlığı yanlış açtıysam da affınıza sığınıyorum.şimdiden teşekkür ederim herkese
Haricî ekran kartı var mı? NVIDIA ya da AMD?

Haricî ekran kartı var mı? NVIDIA ya da AMD?

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
RAM kaç GB? SSD var mı? Birde temiz driver kuruldu mu? 391.35 sürümü son sürümdür Fermi mimarili NVIDIA lar için.

SefaSensoy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
RAM kaç GB? SSD var mı? Birde temiz driver kuruldu mu? 391.35 sürümü son sürümdür Fermi mimarili NVIDIA lar için.
işte o konulardan anlamıyorum malesef var mı yok mu nereden bakarım bilmiyorum.Sadece başlıkta attığım 4 fotoğraf var bulabildiğim.

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
işte o konulardan anlamıyorum malesef var mı yok mu nereden bakarım bilmiyorum.Sadece başlıkta attığım 4 fotoğraf var bulabildiğim.
RAM 8 miş ona gerek yok o zaman. Eğer PC 1dk gibi yavaş açılıyorsa HDD dir.

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
pc normal açılışta 2 3 dakika sürüyor
oyun kısmında ise menü açılıyor tam oyuna başla dediğim an kapanıyor ve yeniden başlıyor pc
Evet SSD lazım.

pc normal açılışta 2 3 dakika sürüyor
oyun kısmında ise menü açılıyor tam oyuna başla dediğim an pc kapanıyor ve yeniden başlıyor pc
Birde temiz format atın.

SefaSensoy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Hayır. HDD ile ilgili bir şey. HDD nın çipli yapıya sahip hızlı ve daha sağlam halidir.
peki son olarak bu pcnin özellikleri nasıl sizce
bu özelliklere sahip bir pc için ssd kart almam mantıklı olur mu ya da satıp üstüne 500-600 daha ekleyip biraz daha iyi bir pc almak mı daha mantıklı olur sizce?

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
peki son olarak bu pcnin özellikleri nasıl sizce
bu özelliklere sahip bir pc için ssd kart almam mantıklı olur mu ya da satıp üstüne 500-600 daha ekleyip biraz daha iyi bir pc almak mı daha mantıklı olur sizce?
SSD almaya değer bir PC.

Birde termal macun sıkarsanız işlemci ve ekran kartına ve iç temizlik temiz format tamamdır.

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
çok teşekkür ederim yardımın için.
ssd aldığım zaman sorunum kesin çözüme kavuşur ve artık iyi kötü oyun oynayabilir miyim
Sorunun yazılımsal ise düzelir fakat donanımsal ise zor. SSD FPS arttırmaz sadece oyunların hızlı vs yüklenmesine yarar.

Son mesajlar