Çarşı geri dönüyor !

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

efekan258

Asistan
Reaksiyon puanı
1
hydokst6zj5h91yqniol.jpg

Çarşı geri dönüyor !

Dünyanın en etkili, en renkli taraftar topluluklarından biri olan ve mayıs ayında "Dinlenmeye çekiliyoruz" açıklamasıyla milyonları şoke eden Çarşı, tribünlere dönme kararı aldı. Çarşı grubunun, camiadan gelen baskılar üzerine yeniden aktif olarak tribünlerde yer almaya karar verdiği öğrenildi.

İyi günde-kötü günde, yağmurda-çamurda takımını yalnız bırakmayan ÇARŞI, nihayet kepenklerini açtı Mayıs ayı sonunda "Dinlenmeye çekiliyoruz" diyen taraftar grubu, İnönü’deki mabedine geri geliyor...

İKİ AY ARA VERDİLER
Evet yanlış okumadınız, ÇARŞI geri dönüyor... Mayıs ayının sonunda yapılan 'Asi Ruh Belgeseli'nin galasındaki şok açıklama ile tribünlerden ayrılacağını duyuran ÇARŞI, hasrete daha fazla dayanamadı.. "Sessizce ayrılmak geçti içimizden.. Hem bu limandan, hem bu can evimizden. Geride bayrağı göklerde, şerefi yedi düvelde bir tribün bırakıyoruz. Dinlenmek ve yapılacakları görmek bizim de hakkımız" diyerek iki ay önce tribünlere veda eden ÇARŞI, kapattığı kepenklerini yeniden açıyor...

KIRGIN VE KIZGINLARDI
Neden gitmişlerdi? Kırgın ve kızgınlardı... İyide-kötüde, yağmurda-çamurda, galibiyette- hezimette hiçbir gün yalnız bırakmamışlardı takımlarını... Hep destek, tam destek mantığıyla hareket eden ÇARŞI, bir anda ummadığı bir tepkiyle karşılaşmıştı: Satılmış ÇARŞI!.. Belki de sonun başlangıcıydı bu. Onların da bir sabrı vardı ve taşmıştı... Haklılardı ya da haksızlardı... Fakat gitmenin, kalmaktan daha doğru olacağına inanmışlardı bir kere... "Mecburi" birlikteliği, "yaralı" ayrılığa tercih ettiler.

KAZANMAK ŞART DEĞİL
HALBUKİ kazanmak her şey değildi onlar için... Mağlubiyette bile, "Böyle oynayın canımızı verelim" diyecek kadar yürekli, "O forma kutsaldır, nasip olmaz herkese" diyecek kadar cesurlardı... Sevenleri olduğu kadar, sevmeyenleri de vardı... Onların da, hepsine verecek bir cevapları vardı!.. Tribünlere farklı bir boyut, maçlara bambaşka bir hava getirmişti ÇARŞI... Yeni sezonda ÇARŞI'sız bir tribün nasıl olacak diye düşünüyordu herkes... Taraftarı, yöneticisi, futbolcusu, medyası, hepsi...

ONLARIN AŞKI RENKLERE
PANKARTLARI, tezahüratları, desibelleriyle futbolun rengiydi onlar. "Erkek adam, renkli takım tutmaz" deseler de, renkli bir topluluktu ÇARŞI... Şöhreti Avrupa'ya taşan, futbolun patronları UEFA'dan ve FIFA'dan bile takdirname alan bu karizmatik taraftar grubu, yeni sezon öncesi belki de en radikal kararını almalıydı. Onlar için kişiler değil, kurumlar önemliydi... Onların aşkı renklereydi.. Bu ayrılığa daha fazla dayanamıyorlardı. Siyah-beyaz bir aşk hikayesiydi bu, film gibiydi...

ZAMAN HER ŞEYİN İLACI
AYRILIK kararlarına kimse inanamamıştı... Beşiktaşlısı ağlıyordu, F.Bahçe ve G.Saraylısı şaşkındı... Ezeli rakipler bile "ÇARŞI, bize karşı olmalı" diyorlardı... Geri dönüş ısrarlarına, yapılan manevi baskılara, camiadan gelen "Siz olmadan olmaz" söylemlerine rağmen, geri adım atmamıştı ÇARŞI. Ama derler ya "Zaman her şeyin ilacıdır" diye... Bu süreç içinde dinlendiler, düşündüler, tartıştılar ve son kararlarını verdiler: Geliyoruz!... Ne zaman mı? Belki yarın, belki yarından da yakın...

CENK ATILGAN

Kaynak:Fotomaç Gazetesi (01.08.08)

TuningMert

Dekan
Reaksiyon puanı
84
Hiç şaşırmadım geri dönmelerine.Bir düşünün bakalım bunlar ne zaman o açıklamayı yapmışlardı.yönetimin İnönüyü yıkıp olimpiyata geçeceklerini açıkladıktan sonra değilmi?
Bunlarda tabi anladılar olimpiyatta rezil olacaklarını kendilerini fesh ettiklerini açıkladılardı.Şimdi ne oldu.Yönetim stadı yıkmayacaklarını en azından bu senede inönüde oynayacaklarını açıkladı.Daha üstünden 1 hafta bile geçmedi şimdide çarşı devam kararı aldı.1982'den kalan hesabımız var Beşiktaşla.Eskişehirde görmeşmek üzere...

Yasko

Asistan
Reaksiyon puanı
0
kendilerini rezil ettiler yazık..en azından 1 sene ara verselerde..süperlig bitiyo çarşı kapandı..süperlig başlıyo çarşı acıldı..Oyuncu bunlar o kadar.. KapalıÇarşı xD

TuningMert

Dekan
Reaksiyon puanı
84
Eskişehirspor taraftarları olarak,Konya ya 35 bin 500 kişi gitmedikmi?Gittik.(Bkz.Rekorlar Kitabı)Eskişehirspor taraftarları olarak Ali Sami Yen'e 25 bin 800 kişi gitmedikmi? Gittik.Beşiktaş İnönü Stadına 21 bin 150 kişi gitmedikmi? Gittik.İzmir Atatürk Stadyumuna 30 bin kişi gitmedikmi? Gittik.Atatürk Olimpiyat Stadyumuna 15 bin kişi gitmedikmi?Gittik.Hepsinde gördükki atmosfer bakımından bjk inönü stadının bambaşka bir havası var.İstediğiniz kadar çok-az olun inönüdeki ses hiçbiryerde çıkmıyor!Böylelikle onlarda ün yaptı stad sayesinde.Sonrada bunu fark etmiş olacaklarki hatalarınan geri döndüler.Ses değil stadyum işi ;)

TuningMert

Dekan
Reaksiyon puanı
84
O stadda pek önemli maçlarımız oldmadığı için kalabalık gelemedik.Fakat şöyle bir olay var,orada bağırdığın ses dağılıp gidiyor.Çatı kaplamasından dolayı.Eski hali zaten trabzon avni aker gibiydi.Bu sene geleceğiz inşallah deplasmana.Ama ilk önce biz sizleri bekliyoruz 8.haftada.Fikstürde gariptirki evimizde ilk yarı 8-9 haftalar Fenerbahçe-Galatasaray ile.

Maxx not:Lütfen takım isimlerini kısaltma olarak kullanmayalım...

rave

Asistan
Reaksiyon puanı
0
o kadar delikanlıyız dediler ona buna laf attılar. şimdi ben soruyorum delikanlı adam sözünden döner mi?

MegaWolt

Profesör
Reaksiyon puanı
42
zaten 5-6 kişinin çıkıpta biz çarşıyı kapattık demesi saçma, sanki sadece onlar varmış gibi...

anarchst

Profesör
Reaksiyon puanı
4
1-haber fotomaça ait gerçek olduğu şüpheli.
2-bu taraftar gidip kadıköyde Fenerbahçe seyircisini susturmayıda bildi o stat bu stat sorun değil
3- MegaWolt'un (zaten 5-6 kişinin çıkıpta biz çarşıyı kapattık demesi saçma, sanki sadece onlar varmış gibi...) yorumuna tamamen katılıyorum.

tuningmert oraya buraya bi sürü insan gitmişsiniz ya hani. bu saydığın rakamlar biletli seyircimi yoksa stadın dışında bekleyen kişimi nedir yani?

Maxx not: Lütfen takım isimlerini kısaltma olarak yazmayalım , dilimde tüy bitti söyleye söyleye ya. Bundan sonra uyarı değil direkt ceza gelecek haberiniz olsun arkadaşlar.

iyide ben hangi takımın ismini kısaltma yazdım ki bi fenerbahçe var onuda kısaltma yapmadım zaten.

anarchst

Profesör
Reaksiyon puanı
4
siz neye geldiniz buraya anlamadım ki. kimle maçınız vardı?
son resim çok açıklayıcı olmuş :D

anarchst

Profesör
Reaksiyon puanı
4
haa öyle de :D bana ne canım bundan dediğin statlara o statların sahipleri varken gidemezsin 500 kişiden fazla.

TuningMert

Dekan
Reaksiyon puanı
84
haa öyle de :D bana ne canım bundan dediğin statlara o statların sahipleri varken gidemezsin 500 kişiden fazla.

Yer İzmit İspetpaşa Stadı.2500 Eskişehirspor taraftarı.

Kocaelispor 1 - Eskişehirspor 0

Böyle Başladı

dsc02289xr7.jpg

Böyle Bitti

dsc02294kb3.jpg

dsc02295an3.jpg

dsc02296zb1.jpg

dsc02297ua0.jpg

dsc02305cf1.jpg

Nerede stadın sahipleri?

MegaWolt

Profesör
Reaksiyon puanı
42
o koltukları kıran eskşehirspor taraftarıysa ayıp etmiş, epeydir yoklar süperligte bakalım bu sene napacaklar?

neyse konuya dönersek bence Çarşı her zaman olmalı ve olacakta. Bir Galatasaray taraftarı olarak çok sevdiğim gruptur.

erol_1982

Profesör
Reaksiyon puanı
0
Eskişehir taraftarı bumu şimdi.Yenilince kırıp dökmek.Benim gördüğüm onca taraftar değil.Koltuklar.Önce taraftar olabilmek önemli.Sayının çok olabilmesi değil bana göre.

TuningMert

Dekan
Reaksiyon puanı
84
Her yenildiğimizde kırıp dökecek değiliz.O gece orada çok farklı şeyler oldu.Sadece arkadaşa cevap vermek için koydum.Aslen Kocaelispor bizim kardeşimizdir ;)

MegaWolt

Profesör
Reaksiyon puanı
42
Her yenildiğimizde kırıp dökecek değiliz.O gece orada çok farklı şeyler oldu.Sadece arkadaşa cevap vermek için koydum.Aslen Kocaelispor bizim kardeşimizdir ;)

Kim olursa olsun bu koltuk kırma olayına karşıyım, bir keresinde kayseri maçında terbiyesizin biri koltuğu kırmaya çalıştı, tüm trübin oğlanı dövecekti. Böyle şeyler çok saçma "milli servet" hepsi. kırmakla sorun çözülmez.

TuningMert

Dekan
Reaksiyon puanı
84
MegaWolt,o anda bulunduğun psikolojik durum ve yük ile inan gözün hiçbirşey görmüyor.

MegaWolt

Profesör
Reaksiyon puanı
42
MegaWolt,o anda bulunduğun psikolojik durum ve yük ile inan gözün hiçbirşey görmüyor.

Haklı olabilirsin birşey demiyorum ama koltuk kırmakla sorun çözülmüyor. Ha çıkışta karşı taraftarla kavga edebilirsin ona bişey diyemem :mrgreen::mrgreen:

TuningMert

Dekan
Reaksiyon puanı
84
Kocaelisporla kavga etmeyiz.Ebedi dostluğumuz var :) Ama karşıyaka,sakarya dersen anladın sen onu:mrgreen:

MegaWolt

Profesör
Reaksiyon puanı
42
Sakarya ile bizde çok kavga ettik valla. Adamlar ne zaman gelse dayaj yiyor, bizim taraftarda ne zaman gitse orada dayak yer, bu işler böyle :mrgreen:

eeemmmrrreeeee

Profesör
Reaksiyon puanı
0
Cıkarttıkları belgeselı tanıtmak ıcın reklam olsun dıye bı laf attılar ortaya we basarılı oldular .. basından berı bellıydı tekrar donecekleri..

Juggernaut

Profesör
Reaksiyon puanı
41
1-haber fotomaça ait gerçek olduğu şüpheli.
2-bu taraftar gidip kadıköyde Fenerbahçe seyircisini susturmayıda bildi o stat bu stat sorun değil
3- MegaWolt'un (zaten 5-6 kişinin çıkıpta biz çarşıyı kapattık demesi saçma, sanki sadece onlar varmış gibi...) yorumuna tamamen katılıyorum.

Aynen katılıyorum. Evet bu haber Fotomaç'ın haberi , gerçek diyemesiniz. Fenerbahçe 'yi bırak . Dünya'nın en ateşli taraftarı olan Liverpool 'u kendi sahasında malupken susturmayı bildi.
Bu kapanma olayı bir çocuğa hangi takım diye sorduğunuzda Çarşı ' lıyım demesiyle oldu. Boşuna element uydurmayalım. Kimse Beşiktaş ' lıyım sanmasın Galatasaraylı ' yım.

Jerusalem

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Geri dönerlerse çok şaşırırım. Ve eğer öyle bir şey olursa bir Galatasaray'lı olarak bende hayranlık uyandıran Çarşı oluşumunu o dakka silerim. Ve o saatten sonraki hiç bi' icraatinede ne inanırım ne de saygı duyarım. Umarsadığınız için hayran değilim ki umursamadığınız için beis duyayım.

dead_ghost

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Mert başkalarının konusunu Eskişehir Taraftar reklamı yaparak dağıtıyorsun farkındamısın.
En iyisi değilsiniz en çok olan değilsiniz belki kulübüne sahip çıkanlardansınız okadar abartmayada gerek yok yani.

Çarşının geri dönmesine bende pek şaşırmadım ama biraz naz yapılırdı sezon başlarken geri döndük demek olamamış bence

anarchst

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Mert başkalarının konusunu Eskişehir Taraftar reklamı yaparak dağıtıyorsun farkındamısın.
En iyisi değilsiniz en çok olan değilsiniz belki kulübüne sahip çıkanlardansınız okadar abartmayada gerek yok yani.

Çarşının geri dönmesine bende pek şaşırmadım ama biraz naz yapılırdı sezon başlarken geri döndük demek olamamış bence

+1 modda böyle yaparsa!

maxxdump

Dekan
Reaksiyon puanı
6
Arkadaşlar lütfen konu başlığı altında konuyla ilgili yorum/mesaj yazıp seviyeli biçimde tartışma yapın. :happy:

Kilit.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...