Sizce Hangisi

• Kullanılan toplam oy
    19
  • Anket kapatılmış .

Bu konuyu okuyanlar

stosun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba arkadaşlar canon ve nikon arasında çok kararsız kaldım. 1500 tl param var. Bana iki markadan birer ürün söyler misiniz? bir de canon mu daha iyi nikon mu,? tam profesyonel

AsmazH.TM

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Canon da Canon derim ben. Ama bana bakma sen.

djvahset

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
bence canon ben şahsen kullanıyorum çokta memnunum..

M.Şamil CAN

Müdavim
Reaksiyon puanı
105
Nikon D90 bulursan o fiyata işini fazlası ile görür diyorum ve kaçıyorum. Canon 550D de olur.

HYuksel

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
Canon mu iyi Nikon mu iyi diye sormak yanlış. İkisi de SLR alanında çok başarılı. Önemli olan hangi lensi kullandığınız.

stosun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
teşekkür ederim markanın türü hakkında ne olabilir, Anket açtım sanırım

HRNKC

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
merhaba arkadaşlar canon ve nikon arasında çok kararsız kaldım. 1500 tl param var. Bana iki markadan birer ürün söyler misiniz? bir de canon mu daha iyi nikon mu,? tam profesyonel

Nikon

• Fotoğraf kalitesi Canon' dan daha iyidir
  • Video kalitesi Canon' a oranla kötüdür
  • Cihaza alışma süreci Canon' a oranla fazladır, bu durum bence pek de mühim değildir

Canon

• Fotoğraf kalitesi Nikon' a yakındır, bu iyidir - yakındır olayı ciddi anlamda prof iseniz dikkatinizi çeker fazla takılmanıza gerek yok... Araya lens faktörü giriyor çünkü, siz cihaza iyi bir lens taktıktan sonra bu iki firma birbirinden pek de farklı değil
  • Video kalitesi Nikon' dan daha iyidir
  • Cihazın kullanımı son derece kolaydır, makineyi tanıma süreci çabuk atlatılır

SONUÇ: İkisi arasında hiçbir zaman uçurumlar olmamıştır, bu yüzden hangisi daha iyi tartışmaları hiçbir zaman bitmemiştir... İşin özü sizde Nikon varsa Nikon iyidir, Canon varsa Canon iyidir...

D

Deleted member 216045

SDN Okuru
Bence
ddpxcdtlqoc04damoly7.jpg

DumDumaq

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
2 Sininde artı eksi yönleri var ama ülkemizde daha çok en azından benim grdüğüm kadarıyla Nikon daha çok satılıyor canonun alt modelleri var

HYuksel

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
Sen bir yeni başlayansın anladığım kadarıyla, o yüzden sana canon tavsiye ederim, canon yeni başlayanlara daha hoş gelir genellikle..

Rejii

Asistan
Reaksiyon puanı
1
hocam şöyle demek isterim ki yaklaşık 2.5 yıldır araştırıyorum bir makinem bile yok ama araştırmalarımda gördüğüm edindiğim bilgiler şöyle;
1 ) Canon İç çekimler için kendini iyileştirmiş bir marka, nikon ise dış çekimlerde çok kaliteli sonuçlar verebilen bir marka
2 ) Canon daha önce avrupa ülkelerinde Tasarımı ve Cihazın Yapımında kullanılan maddelerin el de zarara soyulmaya ve kötü hiss verme sebebiyle binlerce makinası iade edildi ve bunun farkında olan canon sorun çıkartmadan iadeleri kabul etti.
Nikon ise Kullanım şartlarına daha uygun Kaliteli Gövdesi ve Malzemesiyle (Askeri Zırh silah vb ürünlerin yapılmasındaki aynı kalite ve malzemeyle daha da baskın.
3 ) Lens uyumu belki çoğu kişi bu 3. maddeye karşı çıkacak ama kendi gözlemlediğim bi durum canon her lensle iyi bir alış veriş yapamıyor lens ve makine arasında farklılıklar fark ettiğimi soylemem gerekir.

Bana göre Nikon Fiyatlara göre Alınabilir Çok Fotoğ. Mak. Var Hatta Tavsiyede bulunmam gerekirse. Orta Düzey bir Makine Olan D5100 Tavsiye Ederim Canonun Çoğu orta düzey makinelerinden çok daha hızlı ve çok daha fazla kullanışlı ve tabiki cihazın çekim kalitesini soylemeye gerek bile yoktur sanırım :) 1500 tL var diyorsun 2000 liraya d5100 alıp iyi bir iş yapmış olabilirsin araştırmanı isterim :)

sunelan

Doçent
Reaksiyon puanı
1
şu iç çekim dış çekim muhabbetini bi anlayamadım gitti arkadaş :D bu arada d5100 fiyatı 1600 lerde d5200 yaygınlassın 100 tl daha iner

stosun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
teşekkür ederim arkadaşlar aklımda az çok fikir oluştu :)

goodtornado

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
DSLR fotograf makineleri 4 kategoride incelenebilir. Giris, amator ,profesyonel giris, profesyonel. Senin icin giris , amator seviyeden urun secmek su anda daha mantikli olur. Ben, her ne kadar amator seviye dslr makinesi olarak gorulse de vizoru ve profesyonel dslr makinelerindeki ozellikleri sayesinde profesyonel giris kategorisinde sayilabilecek nikon d7000 den yana yaptim tercihimi.

Oncelikle DSLR giris seviyesinde bulunan canon 650d ve nikon d5200 farklarina bakalim.nikon d5200 yuksek iso degerlerinde daha basarili, %40 daha yuksek fotograf kalitesi, daha iyi renk derinligi,39 automatic focus noktasi sayesinde daha hizli ve iyi odaklanma ve surekli odaklanma, 24mp ile %30 daha yuksek cozunurluk, %10 daha buyuk sensor, %10 daha kucuk, daha fazla pil omru ile canon 650d den 60 cekim fazlasi, lens cesitliligi, daha ince, manuel pozlamaya yani objektif hizini manuel ayarlamaya sahip, 1080p @60 fps ile x2 daha fazla kayit kalitesi, giris seviyesi DSLR makineleri arasinda resim ve video kalitesi bakimindan en iyi secim, tum otoritelerin giris seviyesi kazanani Nikon d5200.

Profesyonel giris kategorisinde yer alan ve fiyat konusunda profesyonel makinelerden daha iyi durumda olan tek marka ve tek makine soylerim o da nikon d7000. Uretimi durdurulan d90 yerine gelen nikon d7000 govde yapisi itibariyle profesyonel sinifa giriyor, d7000 yalitimlidir, hava gecirmez ve yagmurda goruntu alabilirsiniz. Her ne kadar saticilar satis stratejisi bakimindan tersini soyleseler bile yagmurlu ve karli havalarda su gecirmezlik ozelligi vardir, bu konuda iddiali bir dslr makinesidir d7000, fotografcililarin tercihidir bir bakimdan, uzerindeki iki hafiza yuvasi ve iki custom ayarlama butonu sayesinde cekim sirasinda bir yuvaya raw formatinda diger yuvaya da jpeg formatinda kayit imkanina sahiptir,acikcasi mirror yani aynalama dedigimiz yedekleme islemini de otomatiklestirmis olur, otoriteler tarafindan profesyonel giris dslr makinesi olarak uretiminden bu zamana kadar ilk uc sirada yerini korumus ve yuz ustunden 90 in altina inmemis bir makinedir, surekli auto focus ozelligine sahiptir, yine yeni nesil nikonlarda oldugu gibi d7000 de 39 af noktasina sahiptir, 9 capraz af noktasi d5200 de oldugu gibi d7000 in ozellikleri arasindadir, nikon d7000 i profesyonel kategorisine dahil eden en onemli ozellik vizorudur, pentaprism vizoru profesyonel dslr makinelerinde kullanilir, nikon d5200 ve canon 650 de bu vizor yoktur, ikisinde de pentamirror vizoru vardir, pentaprism vizorleri daha kaliteli malzemeden yapilir, daha iyi isik ve daha iyi goruntu verirler,hizli hareket eden cisimleri flulastirmadan daha net cekebilme ozelligine sahiptir, saniyede 6fps lik cekim hizina sahiptir, daha uzun pil omru sayesinde 1050 cekim yapilabilir. Nikon renkleri gorebilir, ve fokuslamayi renklere gore yapar, canon renkleri gormez, kontrasta gore fokus yapar.

sunelan

Doçent
Reaksiyon puanı
1
@goodtornado mantıklı bir yorum gördük sonunda :D Ama ek olarak d7000 de d7100 olarak güncellendi.

pumperking

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
ben CaNikon derim :D:D şaka bi yana yeni başlangıç için sony.eğitici bölümler var makine içinde.

sebastiantr

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
Soru soru olmayınca verilen cevaplarda o yönde oluyor tabiki.

Benim sorumda şu;

Elma mı daha iyi? Armut mu?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Eğer gece çekim ve seri çekim yapmak istiyorsanız kesinlikle canon. ben 5 yıldır manzara çekim uzmanıyım ve 5yıldır canon kullanıyorum kesinlikle manzara çekiminde harika deneme amaçlı Nikon aldım ama canondaki performansı göremedim.Kısacası seri ,gece ve manzara çekimlerinde canon 60D harika kesinlikle tavsiye ederim......

CANON......

mutimuti

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
nikon kasaları çok daha sağlam ve profesyoneldir.

oguzhan340

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Nikon ile Canon birbirine hemen hemen denktir. İkisini yarıştırmaya kalksak işin içinden çıkılmaz. Canon lens konusunda daha iyidir zaten iş de lenste bitiyor. Sana önerim sıfır olarak bir 650D veya 600D alman bu iki makineden birini alırsan (yoğun fotoğraf çekmezsen) 5 sene bile kullanırsın. Ama her makinenin belli bir sensör ömrü var. Genelde 60.000 veya 80.000 shutter arasında değişir...

allura

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
73
bence canon ben kullanıyorum ve çok da güzel çekimler yaptım harika bişey bu ya :9