Çalınan telefonun yerine ne alayım?

Stilex Jel

Asistan
Reaksiyon puanı
18
Arkadaşlar merhaba...
Bir ay önce çalınan iphone 5'imin yerine telefon alıcam. Kendime doğum hediyesi olarak almıştım halbuki... :(
Bütçem 800 lira. Haliyle attan inip eşşeğe binmiş gibi olucam ama sağlık olsun.
Şuan için lumia 625 ve general mobile discovery telefonlarını inceleyebildim. Discovery bir fiyat/performans ürünü olmuş bu yüzden güzel bir seçenek gibi.
Lumia 625'i bir akrabamda inceledim çok hoştu. Wp8 farklı bir deneyim olabilir. Lumia 625 stabil ve büyük ekranlıydı office desteği de cabası.
Ama bilgisayarımda olmadığı için doğru tercihi yapmak zorundayım.

Genel olarak şu işleri yaparım;pdf okur, video izler, twitter kullanırım,webte takılır ve çok haber okurum.
E bu işleri yaparken de donma kasma vs. şeylerle uğraşmak istemem. Neredeyse hiç oyun oynamam. Fotoğraf kalitesi önemli değil nerdeyse hiç fotoğraf çekmem zaten.
Ekran en az 4inç olmalı.

800 lira bütçeyle telefon önerilerinizi bekliyorum. Sebepleriyle birlikte önerirseniz çok sevinirim.

laramio

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bu dediklerine en uygun telefon sanırım discovery. Memnun kalırsın diye düşünüyorum bi yakınımda vardım inceleme şansı bulmuştum.

emre2535

Asistan
Reaksiyon puanı
4
öncelikle geçmiş olsun. iphone 5 in faturasızmıydı çünkü şimdi bildiğimiz kadarıyla 444 9 777 arayarak telefonun çalındığını ihbar edersen başka hatlarla kullanılmasını engelleyebiliyosun,
telefon tavsiyesi için de ben general mobile discovery kullanıyorum ve çok memnunum tavsiye ederim.

Reaksiyon puanı
0
İphonu bul uygulaması yüklü müydü? Onu denediniz mi? İşe yaradığını söyleyenler var.

Stilex Jel

Asistan
Reaksiyon puanı
18
İphonu bul uygulaması yüklü müydü? Onu denediniz mi? İşe yaradığını söyleyenler var.

Yüklü değildi ve konum'um şarj yiyor diye düşündüğüm için kapalıydı

- - - Mesaj Güncellendi - - -

öncelikle geçmiş olsun. iphone 5 in faturasızmıydı çünkü şimdi bildiğimiz kadarıyla 444 9 777 arayarak telefonun çalındığını ihbar edersen başka hatlarla kullanılmasını engelleyebiliyosun,
telefon tavsiyesi için de ben general mobile discovery kullanıyorum ve çok memnunum tavsiye ederim.

O numara artık kullanılmıyor sanırım. çalındığı anda böyleydi. Ama ben tüm idari işlemleri yaptırdım zaten aynı gün

Discovery önerenler sebepleriyle açıklayabilirler mi? Lumia gayet stabil ve kullanışlıydı ve office ayrı bi avantaj. Lumia 625 kullanan yok mu? Yorumlarınız nedir?

Sadece bu telefonlar değil başka telefonlarda önerebilirsiniz.

Bu dediklerine en uygun telefon sanırım discovery. Memnun kalırsın diye düşünüyorum bi yakınımda vardım inceleme şansı bulmuştum.

Blraz daha anlatır mısınız?

Arkadaşlar ayrıca root-rom vb. şeylerden hiç anlamam gm discovery'de bunlarla uğraşmak zorunda kalır mıyım?

Mackle LLC

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Ben Lumia625 kullanıyorum. Eğer fazla oyun oynamayacaksan ve video izleyip haber okuyacaksan 625 öneririm. Telefonun bi ayrı özelliği daha haritanı indirip çevrimdışıyken de kullanabilirsin. Fakat yüksek ppi lı telefon isterim diyorsan gmd seçebilirsin. Ama 625 de sıkıntı fazla yaratmıyor. Sadece diğerlerine göre daha az parlak. Ekran parlaklığını açarsan daha iyi görüntü elde edersin. Fakat fotoğraf çekiminde pek başarılı diyemeyeceğim. Fotoğraf çekmiyorsan sıkıntı yok. Pili de gayet iyi 2000 mAh. 1 günü çok rahat bitiriyorum. Tavsiye ederim. Yardım edebildiysem ne mutlu

bizdeneriz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Krdeşim iphonea para verme artık. Kamerası benim için önemli değil dersen discovery süper bir cihaz bende var. WiFi çekiş gücü muhteşem. Ama bende sony de kullandım sony alırsan pişman olmazsın bence. mesela xperia L bütçene uygun

kehfest

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Discovery hiç kullanmadım ama ne idiğü belirsiz bir markaya ben para vermem açıkçası.

625 te iyi telefondur dikkatimi çekmişti. Ama temiz ikinci el androidlere de yönebilirsin örneğin S3 LTE vs...

bizdeneriz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Eğer android kullandıysan windows phone psikolojini bozabilir yani ben ondan nokia almadım. Çünkü market önemli unsur bence. ios ve android şuan birinci. GM Discovery için Ne idüğü belirsiz diyenler gibi düşünüyordum ama alınca kalite anlaşılıyor. Zaten araştırırsan kötü diyen az çıkar..

Disovery WiFi çok kuvvetli çekiyor.
Ses kalitesi harika ritimlerde ne kadar harika bir ses çıkardığını daha iyi anlıyorsun.
HD videoyu sıkıntısız izliyorum.
Ekran kalitesi zaten 312 ppi yüksek çözünürlüklü.
Fotoğraf kalitesi iyi denemez ama video süper çekiyor sesler felan çok kaliteli çıkıyor.
Oyun performans da sıkıntı yaşamadım.
+ Büyük ekran avantajı var bir yerde.
Isınma olayını pek yaşamadım.
Çok kaliteli duran yapısı var telefonun.
Şarj olayı iyi ben sıklıkla kullandığım halde günde 1 defa şarj yetiyor. WiFi hep açık.
Ekran ışı renk kalitesi yeerinde.
Gömme kulaklık geliyor yanında o da güzel bir ayrıntı.
+ 4 gb lığı bile alsan 32 gb sd kart ile telefonu yükseltebiliyorsun. Üstelik uygulamarı hafıza kartına yükleyebiliyorsun buda önemli bir özellik bence.
Viber WhatsApp facebook sorun yaşamadım. Yani tavsiye ederim kesinlikle. Aldıktan sonra birde abime hediye aldım o kadar memnun kaldım yani. Eklemek isterim fiyata göre müthiş..

bide GM Discovery SAR değeri 0,832 W/kg

Nokianın sitesinde 625 in sar değeri;

Maksimum Sar değeriMaksimum SAR değeri kaydedilirken frekans bantları kullanılmıştır
Başa dayalı tutulduğunda0,95 W/kg 10 g üzerindeWCDMA 2100 ve WLAN 2450
Vücuttan 1,5 santimetre (5/8 inç) 'nın uzaklığında kullanıldığında0,52 W/kg 10 g üzerinde

korkmazcakar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dostum cok program yuklemiyorsan yada telefonu cok kurcalamiyorsan lumia 625 isini fazlasiyla gorur ama dersen gm discovery de iyi bir secimdir

Stilex Jel

Asistan
Reaksiyon puanı
18
Arkadaşlar akrabamın lumia 625inden yazıyorum çok zarif ve kullanışlı bir telefon gibi görünüyor. Kendisi de çok memnun ekranından ve tasarımından da memnun kaldım. Gm discovery haricinde de telefon önerebilirsiniz.

Emeğine sağlık dostum lumia 625'e daha yakınım gm discovery'i yerinde inceleyip karar vericem ama başka telefon öneriniz yok mu? Bide ben androşde güvenmiyorum ilk android tecrübemi galaxy ace ile yaşadım tam bir hüsrandı. Ayrıca değişimi severim o yüzden farklılıklar sorun değil hatta daha hoş

Çok uygulamayla işim yok zaten ama rom root vs anlamadığım için androide bulaşmak istemiyorum bi yandan

Teşekkürler 625'i detaylıca inceledim söylediklerinizde haklısınız. Ekran boyutu hoş ama klavyesini beğenmedim değiştirilebiliyor mu?

Mackle LLC

Asistan
Reaksiyon puanı
1
GMD nin telefonunun bataryası 1800 mAh. 625 in 2000. Senin için önemli bişey olursa diye belirteyim

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
Arkadaşlar merhaba...
Bir ay önce çalınan iphone 5'imin yerine telefon alıcam. Kendime doğum hediyesi olarak almıştım halbuki... :(
Bütçem 800 lira. Haliyle attan inip eşşeğe binmiş gibi olucam ama sağlık olsun.
Şuan için lumia 625 ve general mobile discovery telefonlarını inceleyebildim. Discovery bir fiyat/performans ürünü olmuş bu yüzden güzel bir seçenek gibi.
Lumia 625'i bir akrabamda inceledim çok hoştu. Wp8 farklı bir deneyim olabilir. Lumia 625 stabil ve büyük ekranlıydı office desteği de cabası.
Ama bilgisayarımda olmadığı için doğru tercihi yapmak zorundayım.

Genel olarak şu işleri yaparım;pdf okur, video izler, twitter kullanırım,webte takılır ve çok haber okurum.
E bu işleri yaparken de donma kasma vs. şeylerle uğraşmak istemem. Neredeyse hiç oyun oynamam. Fotoğraf kalitesi önemli değil nerdeyse hiç fotoğraf çekmem zaten.
Ekran en az 4inç olmalı.

800 lira bütçeyle telefon önerilerinizi bekliyorum. Sebepleriyle birlikte önerirseniz çok sevinirim.
lumia 625 e bakma sistemi daha tam oturmuş değil uyguların bazıları yok eksikligi bar discovery iyi seçenek olcaktır...

Stilex Jel

Asistan
Reaksiyon puanı
18
Dostlar lütfen sadece şu iki telefon arasında kalmadan önerilerde bulunun.
Discovery'i inceledim bence malzeme kalitesi berbat. Zaten satan şube telefonu kapalıyken inceletti başkads bişey anlayamadım.

Stilex Jel

Asistan
Reaksiyon puanı
18
iphone iyi güzelde yenisini alamam [MENTION=379277]Speed01[/MENTION]

kehfest

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Dostlar lütfen sadece şu iki telefon arasında kalmadan önerilerde bulunun.
Discovery'i inceledim bence malzeme kalitesi berbat. Zaten satan şube telefonu kapalıyken inceletti başkads bişey anlayamadım.
Önerdik ya 810 lira S3 LTE= 2 GB RAM + S3 işte daha ne alacaksın 800 liraya al gitsin

Stilex Jel

Asistan
Reaksiyon puanı
18
[MENTION=378176]kehfest[/MENTION] 2. El düşünmüyorum ve açıkçası samsungtan çok çektim. O yüzden sıcak bakamıyorum.

AngreRisinyu

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Kardesim Htc one s suan hepsiburada.com da 800 kusur onu almamı öneririm .kacirma derim bir bak istersen

Stilex Jel

Asistan
Reaksiyon puanı
18
Arkadaşlar başka önerileriniz var mı acaba

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
Xperia L
Xperia İon da olabilir hatta kamerası 12mp ama şuan 1000-900 lira arası sanırım fiyatları

windows8

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Oyun oynamam internete girer pdf falan okurum dediğine göre sana lumia 625 yada 720 uygun bi seçim olacaktır internet explorer telefonda çok hızlı çalışıyor hem birazda nokia kazansın :) hep android hep android :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ekranı küçük gelmez ise Lumia 720 düşün derim. Ekranı ve kamerası daha kaliteli. Oyun felan oynamayacaksan ve internette dolaşmayı düşünüyorsan Lumia'lar sana gayet uygun. Müzik kalitesi de General Mobile'dan yüksek. Navigasyonu da süper.

İnternetteki üstünlüğü internet explorer'dan kaynaklanıyor. Bütün sitelerle en uyumlu çalışan tarayıcıdır. Sadece Lumia'larda var. Tek sıkıntı Lumia 625'in ekranın biraz kalitesi düşük. İnternette dolaşırken büyük ekranına rağmen yakınlaşman gerekebilir. Bir test etmeni öneririm. Bu konuda General Mobile daha önde. Çok daha kaliteli ekranı var. İnternette dolaşırken okuması daha kolay olur ama sayfalar Lumialar kadar hızlı açılmaz. Bilmem anlatabildim mi...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
dostum iphone 5 malum belkide piyasadaki en stabil cihazdı, eğer android alacaksan kesinlikle androidin en stabil çalıştığı cihazı yani nexus4 ü almalısın aradığından fazlası var eksiği yok ayrıca 1000 liranın da altına düştü fiyatı ve bence attan inip eşşeğe binmiş olmazsın :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
dostum iphone 5 malum belkide piyasadaki en stabil cihazdı, eğer android alacaksan kesinlikle androidin en stabil çalıştığı cihazı yani nexus4 ü almalısın aradığından fazlası var eksiği yok ayrıca 1000 liranın da altına düştü fiyatı ve bence attan inip eşşeğe binmiş olmazsın :D

Stilex Jel

Asistan
Reaksiyon puanı
18
Ekranı küçük
gelmez ise Lumia 720 düşün derim. Ekranı ve kamerası daha kaliteli. Oyun
felan oynamayacaksan ve internette dolaşmayı düşünüyorsan Lumia'lar
sana gayet uygun. Müzik kalitesi de General Mobile'dan yüksek.
Navigasyonu da süper.

İnternetteki üstünlüğü internet explorer'dan kaynaklanıyor. Bütün
sitelerle en uyumlu çalışan tarayıcıdır. Sadece Lumia'larda var. Tek
sıkıntı Lumia 625'in ekranın biraz kalitesi düşük. İnternette dolaşırken
büyük ekranına rağmen yakınlaşman gerekebilir. Bir test etmeni
öneririm. Bu konuda General Mobile daha önde. Çok daha kaliteli ekranı
var. İnternette dolaşırken okuması daha kolay olur ama sayfalar Lumialar
kadar hızlı açılmaz. Bilmem anlatabildim mi...

dost teşekkürler. lumia'lara daha yakın bakıyorum ve 625 i inceledim ppi değerinin düşük olmasını retina ekran kullandıktan sonra rahatça farkettim. ama ekran boyutu ve tasarımı hoşuma gitti aslında ama lumia alırsam renk seçeneğinde de kararsız kalırım orası ayrı konu :)

dostum iphone 5
malum belkide piyasadaki en stabil cihazdı, eğer android alacaksan
kesinlikle androidin en stabil çalıştığı cihazı yani nexus4 ü almalısın
aradığından fazlası var eksiği yok ayrıca 1000 liranın da altına düştü
fiyatı ve bence attan inip eşşeğe binmiş olmazsın :D

nexus 4 eskimedi mi dostum ya

Stilex Jel

Asistan
Reaksiyon puanı
18
beni unutmayın dostlar hala bir karar veremedim