C++ Yılan Oyunu yardım

dogukanakar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
c++ da X lerle yılan oyunu yapmaya çalıştım .Yapamadığım tek şey klavyeden hiç bişey girilmediğinde harekete devam etmesi .Biri anlatabilir mi?

sdmh

Profesör
Reaksiyon puanı
14
main içine sadece çıkış tuşuna basıldığında çıkılacak bir döngü koy. Yılan gittiği yöne gitmeye devam etmeli bunun için örneğin x pozisyonunda gidiyorsa ise x'i bir artırıp yılanın silinip tekrar ekrana çizilmesi lazım. Bu sürekli devam edecek. Duvara, kuyruğa rastlayana veya başka yön tuşuna basılan kadar.

algea

Doçent
Reaksiyon puanı
22
Çok fazla detaya vermemişsin. Esas olarak yılanı bir array içinde tanımlamam gerekiyor ki ekranı tekrar çizdiğinde array'dan faydalanabilesin. Sonra sonsuz döngüye atıp klavyeden basılan tuşları takip etmelisin böylece algoritma kendiliğinden şekillenecektir.

dogukanakar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yaptım zaten onlar sıkıntı değil benim dediğim tuşa basılırsa karakter alsın basılmazsa almasın bunu nasıl yaparımgetch kullanarak yaptım ama yön değiştirmeden hareket etmiyo tuşa basılmak zorunda orda ne kullanmam lazım getch yerine

- - - Mesaj Güncellendi - - -

main içine sadece çıkış tuşuna basıldığında çıkılacak bir döngü koy. Yılan gittiği yöne gitmeye devam etmeli bunun için örneğin x pozisyonunda gidiyorsa ise x'i bir artırıp yılanın silinip tekrar ekrana çizilmesi lazım. Bu sürekli devam edecek. Duvara, kuyruğa rastlayana veya başka yön tuşuna basılan kadar.
ya da bunu hangi komutla yaparım.
x lerle derken yılan x ten oluşuyo konsol olduğu için XXXXXXXXXXXXX yılan böyle olcak

dogukanakar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sorduğum şeyi buldum if(kbhit()) miş siz de öyle demiştiniz ama ben hangi komutla yazıldığını sordum ilk mesajda yazmayı unutmuşum sağolun