Burun spreyi önerisi?

alpacino_34

Profesör
Reaksiyon puanı
495
2 haftadır doğru düzgün nefes alamıyorum. Gözler kızarıyor. Sürekli hapşırık krizi tutuyor otrivine mentol kullandım nette okuduğuma göre fazla kullanınca bağımlılık yapıyor ve koku almayı köreltiyormuş onu bırakıp iliadine geçtim buda yarı açıyor yarı kapalı
Var mı önerisi olan??

EmrahGürleyen

Doçent
Reaksiyon puanı
198
Dostum sprey felan alma boşuna deniz suyu yada tuzlu su çek daha faydalı.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,366
Kullanmış olduğun Otrivine Mentol çok iyi şahsen bende onu kullanıyorum. Alternatif olarak Sterimar (biraz pahalı olabilir) yada en ucuzu İliadin kullanabilirsin.

Yada en temizi eczanelerde direk olarak solüsyon halinde satılanlar var onları bir şırıngaya doldurup direkt olarak bir burun deliğini tıkayarak iki burun deliğinizi de tek tek temizleyebilirsiniz.

Reaksiyon puanı
76
NOSTIL 15 ml sprey Klinik Özellikler

Çok eski yıllarda bu markayı kullanıyordum, hala tedavüldeymiş, ilaç olarak bunu tavsiye ederim, burun tıkanıklarını anında bertaraf ediyor. Ama uyarı olarak 5 günden fazla üst üste kullanılmaması da öneriliyor. Size kendi kişisel tavsiyem ise ; yarım çay kaşığı karbonatla 1 çay kaşığı yemek tuzunu bir bardak suda eritip bu solüsyonu buruna çekmeniz şeklinde olabilir. Bir nevi deniz suyunun bir muadilini hazırlamış olursunuz, bir netice olarak. Bu solüsyonu burundan uygulamak da oldukça etkili sayılır. Kolay gelsin.

lotusadana

Doçent
Reaksiyon puanı
220
Bu belirtiler alerjiye benziyor.
Otrivin, iliadin burun kanalındaki dokuları büzüştürerek nefes yolunu açar. Etkisini hemen gösterir ve güçlüdür.
Benim tavsiyem bunları yarı yarıya sulandırıp kullanmanız.
Ancak alerji için bunlar çözüm olmaz. Düşük kortizonlu spreyleri 1 ay kullanırsanız dokularda kalıcı büzüşme sağlarsınız. Ayrıca antihistaminik kullanmanız da gerekecektir.
Buna karar vermek için en belirleyici unsur burun içi dokularının rengidir.
Mutlaka kbb uzmanına gidin.
2 haftadır doğru düzgün nefes alamıyorum. Gözler kızarıyor. Sürekli hapşırık krizi tutuyor otrivine mentol kullandım nette okuduğuma göre fazla kullanınca bağımlılık yapıyor ve koku almayı köreltiyormuş onu bırakıp iliadine geçtim buda yarı açıyor yarı kapalı
Var mı önerisi olan??

alpacino_34

Profesör
Reaksiyon puanı
495
Kullanmış olduğun Otrivine Mentol çok iyi şahsen bende onu kullanıyorum. Alternatif olarak Sterimar (biraz pahalı olabilir) yada en ucuzu İliadin kullanabilirsin.

Yada en temizi eczanelerde direk olarak solüsyon halinde satılanlar var onları bir şırıngaya doldurup direkt olarak bir burun deliğini tıkayarak iki burun deliğinizi de tek tek temizleyebilirsiniz.
Otrivine çok işe yarıyor ama ardından aralıksız 10 kez hapşırmaya neden açıyor oda baş ağrısı yapıyor.
Ben sünizetten şüpheleniyorum

---- Mesajlar birleştirildi ----

Otrivin, iliadin burun kanalındaki dokuları büzüştürerek nefes yolunu açar. Etkisini hemen gösterir ve güçlüdür.
Ancak alerji için bunlar çözüm olmaz. Düşük kortizonlu spreyleri 1 ay kullanırsanız dokularda kalıcı büzüşme sağlarsınız. Ayrıca antihistaminik kullanmanız da gerekecektir.
Tuzlu suda maalesef açmıyor genelde yattığım zaman burnum tıkanıyor

Tuzlu suda maalesef açmıyor genelde yattığ
Ben sinüzit den şüpheleniyorum

Son düzenleme:

lotusadana

Doçent
Reaksiyon puanı
220
Otrivine çok işe yarıyor ama ardından aralıksız 10 kez hapşırmaya neden açıyor oda baş ağrısı yapıyor.
Ben sünizetten şüpheleniyorum

Tuzlu suda maalesef açmıyor genelde yattığım zaman burnum tıkanıyor

Tuzlu suda maalesef açmıyor genelde yattığ

Ben sinüzit den şüpheleniyorum
Belirtileri çok farklıdır.
Sinüzit, rinit, alerjik rinit..
Ayırt edici spesifik özellikleri vardır.
Mukus (sümük) rengi, burun içi rengi, .. vs vs

erdignss

Doçent
Reaksiyon puanı
84
İliadin müthiş işe yarıyor ama onun da fazla kullanımda bağımlılık yapma gibi bi etkisi var

umutbitti

Asistan
Reaksiyon puanı
33
Arkadaşlar benim sol burnumda et var sadece sağ delikten nefes alabiliyorum. Ama o da sürekli tıkanıyor bu yüzden ağzımı kapatamıyorum ne zaman ağzımı kapatsam nefes alamıyorum. Ağzımın açık olması kötü bir görünüş segiletiyor. Ne yapmam gerek sağ burun deliğimin tıkanmaması için?

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,366
Sağ burnunun tıkanmaması için değil bence sol burun etinin ameliyat ile aldırman gerekiyor. Onun içinde bir doktora başvurmalısın.
Arkadaşlar benim sol burnumda et var sadece sağ delikten nefes alabiliyorum. Ama o da sürekli tıkanıyor bu yüzden ağzımı kapatamıyorum ne zaman ağzımı kapatsam nefes alamıyorum. Ağzımın açık olması kötü bir görünüş segiletiyor. Ne yapmam gerek sağ burun deliğimin tıkanmaması için?

Reaksiyon puanı
76
Allerjik rinit ile sıradan rinit birbirine bnezeyip çok karışabilir. Alerjik rinitten kurtulmak için alerjenlerden çok uzakta yatmanız lazımdır örneğin. Uyunulan yatak odasında polen üreten çiçekli saksılar olmamasını bazı doktorlar özellikle de tavsiye ediyor. Allerji mevsimi aslında kışın ortasına veya kış başına kadar bazı bitkilerin cinsine göre devam edebiliyor. Aslında ev tozu ve mevsimsel polen kökenli tozların (Alerjenlerin) ayni ortamda (tek odada) birleşmesi, bu alerjik rinitin daha da fazla artmasına (azmasına) direk neden olabilir. Bazı mevsimlerde ev tozu, bazılarında mevsimsel tozlar, bazı mevsimlerde ise her ikisi birden artmış olarak (karşılıklı dönüşümlü olarak) bulunabilirler.. Bunların bu çifte etkilerini azaltmaya çalışmak için bazı emniyet önlemlerini alabilmek gereklidir.. Geçmiş olsun..

Reaksiyon puanı
16,125
bu tavsiyeyi K.B.B. uzmanı verebilir.

Son düzenleme:

Nancy Fancy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Burunu kesinlikle açan Otrivine'dir, lakin burunu açar açmasına ama etkisi geçtiğinde nazal poliplerini öyle bir şişirir ki burun daha fazla tıkanabilir. Bunu söyleyen bana KBB doktoru idi. Çok zor kalmadıkça Otrivine kullanma demişti.

Eğer burun tıkanıklığı alerjik ise genelde doktorlar reçeteye Nasonex, İliadin, Rinoclenil... ve hap olarak da Levmont yazıyorlar.

alpacino_34

Profesör
Reaksiyon puanı
495
Hepinize tek tek teşekkür ederim arkadaşlar bilgiler için..