Bu Böceğin Türü Nedir? Nasıl Kurtulurum?

Bu konuyu okuyanlar

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Bahçeyi korumak içinse ağaçları, bitkileri ilaçlayabilirsiniz.Tarım malzemeleri satan yerlerde vardır heralde.İnsana bir zararı olduğunu sanmıyorum öldürmenize gerek yok yani :) Kanadıda yok gibi gözüküyor?
Ağaçlardan ziyade ben pek sevmem bu tür böcekleri, o yüzden soruna çözüm bulmam lazım.

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Karpuz çekirdeği kadar bir şey bu.
Karşılaştığım bir böcek türü değil sanırım. Ama özellikle bazı türler var mesela nemli, ıslak bahçeyi çok sever.
Böceğin biletini de kesmişsin bu arada, kaç ayağı var en azından onu görebilirdik, antenlerini de kısmış, büzülmüş.

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Karşılaştığım bir böcek türü değil sanırım. Ama özellikle bazı türler nemli, ıslak bahçeyi çok sever.
Böceğin biletini de kesmişsin bu arada, kaç ayağı var en azından onu görebilirdik, antenlerini de kısmış, büzülmüş.
O raidi yedikten sonda büzüldü?

epsilon06

Profesör
Reaksiyon puanı
2,077
Ağaçlardan ziyade ben pek sevmem bu tür böcekleri, o yüzden soruna çözüm bulmam lazım.
Uçmuyorlar demi evde mi çıkıyorlar? Yani genel bir ilaçlama lazım mahallede o zaman yoksa kurtulamazsınız sonuçta böcek :) Bende böceklerle pek anlaşamam ama zararsızsa ve evde gezip üstüme falan çıkmıyorsa onlarda can :)

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Uçmuyorlar demi evde mi çıkıyorlar? Yani genel bir ilaçlama lazım mahallede o zaman yoksa kurtulamazsınız sonuçta böcek :) Bende böceklerle pek anlaşamam ama zararsızsa ve evde gezip üstüme falan çıkmıyorsa onlarda can :)
Yatakta 1 tane gördüm, o yüzden benim için problem. Bir defa kısa mesela sıçramaya benzer uçtuğunu gördüm.

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Bu böcek uçuyor... uçanını gördüm avizede. Ne enteresan birşey ya