Browser hakkında

Bu konuyu okuyanlar

xCan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar arkadaşlar,

C#'da ufak çaplı bir browser yapıyorum çoğu sorunumu videolar izleyerek hallettim fakat şöyle bir sorunum var. Bazı butonlar yaptım bu butonlara tıklandığında belirli sitelere gidiyor ama textbox a bu siteyi nasıl yazdıracağımı çözemedim. Sorunum hakkında bilgisi olan varsa bana yardımcı olabilir mi?

Şimdiden Teşekkürler.
İyi Forumlar.

kizanlik

Asistan
Reaksiyon puanı
0
"... textbox a bu siteyi nasıl yazdıracağımı
çözemedim."

Demek

"...textbox icerisinde siteyi goruntuleyemedim - resimler falan filan-, hatalar aliyorum..."

Demek degil umarim.
Bunu mu yapmak istiyorsun?

kizanlik

Asistan
Reaksiyon puanı
0
"Butonlara tikladiginda belirli sitelere gidiyor." Demis. Cubuk falan yok ortada bence.

ugurturhal

Asistan
Reaksiyon puanı
1
C# ile pek ilgim yok ancak şöyle birşey yapabilirsin sanırım;

her butonun farklı sitelere gittiğine göre bu sitelerin browser' ında sabit olarak barındırıldığını düşünüyorum. Yani kaç butonun varsa okadar const (sabit) tanımlayarak bu siteleri sabitlere atabilirsin. Örneğin;

buton1 = "http://shiftdelete.net";
buton2 = "http://forum.shiftdelete.net"; ...vs

ardından buton1' in onclick olayına (adres çubuğunun isminin text1 olduğunu düşünerek yazıyorum);
text1.text = buton1; yazarsan, 1. butona tıkladığında text1' de buton1 içerisine tanımladığın http://shiftdelete.net yazısı görünecektir.

Ben daha çok visual basic 6.0 a göre yazdım dediğim gibi pek C# ilgim yok ancak sorununu bu şekilde çözebileceğini düşünüyorum..

Umarım yardımcı olabilmişimdir.
Kolay gelsin.

OnurSorhan

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar arkadaşlar,

C#'da ufak çaplı bir browser yapıyorum çoğu sorunumu videolar izleyerek hallettim fakat şöyle bir sorunum var. Bazı butonlar yaptım bu butonlara tıklandığında belirli sitelere gidiyor ama textbox a bu siteyi nasıl yazdıracağımı çözemedim. Sorunum hakkında bilgisi olan varsa bana yardımcı olabilir mi?

Şimdiden Teşekkürler.
İyi Forumlar.

textbox1.text = "butona yazdığın adresi buraya yaz eğer buton farklı sitelere gitmeyim tek siteye gidiyorsa";

xCan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle yardımlarından dolayı herkese teşekkür ederim. Sanırım sorunumu tam anlatamadım. Elmacik'inde dediği gibi hangi siteye girersem orda linki yazmasını yani araç çubuğunu yapmak istiyorum.

renavito4

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
PHP:
textBox1.Text = WebBrowser1.Url.ToString();

Bu Olması Lazım.

xlorxlarge

Asistan
Reaksiyon puanı
1
webBrowser'ın Document Completed event'na aşağıdaki kodu yaz.
textBox1.Text = webBrowser1.Document.Url.ToString();