Bu konuyu okuyanlar

KA4N

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Merhaba Arkadaşlar,
Ben iMac cihazıma Windows 10 kurmak istiyorum, Boot Camp izlencesini açtım ve herşeyi adım adım yaptım. Destek yazılımını indirdi, disk bölüntüleme yaparken dondu kaldı ve hiçbir ilerleme kaydetmedi. Kuradamım Windows'u. Defalarca denedim aynı sorunu yaşadım. Ne yapmam lazım?

burakaltun

Asistan
Reaksiyon puanı
43
Merhaba Arkadaşlar,
Ben iMac cihazıma Windows 10 kurmak istiyorum, Boot Camp izlencesini açtım ve herşeyi adım adım yaptım. Destek yazılımını indirdi, disk bölüntüleme yaparken dondu kaldı ve hiçbir ilerleme kaydetmedi. Kuradamım Windows'u. Defalarca denedim aynı sorunu yaşadım. Ne yapmam lazım?
Mac i kapatın.

* Yeniden açarken klavyeden Komut (CMD) ve "S" tuşuna basılı tututarak makinanın Single User mod dediğimiz konumda açılmasını sağlayın. (Bu durumda ekran siyah ve beyaz bir sürü yazılar gelecektir.)

* Ekranda Root # işaretini görünce tuşları serbest bırakın ve aşağıdaki komutu girip enter tuşuna basın.

fsck -yf

* Bu komut diskinizi kontrol edecek varsa hataları onaracaktır.

"System was modified" ibaresini gördüğünüzde onarım yapılmış ve işlem tamamlanmıştır.

reboot komutunu yazarak sistemi yeniden başlatınız ve tekrar bootcampi çalıştırınız.

Saygılar,

KA4N

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Deneyeceğim çok teşekkürler.
--- Gönderi Güncellendi ---
@burakaltun Yalnız denedim de to be appears lı bir şey yazdı geri root yazısı çıktı bende reboot yazıp yeniden başlattım. Olmuş mudur sizce?

burakaltun

Asistan
Reaksiyon puanı
43
Deneyeceğim çok teşekkürler.
--- Gönderi Güncellendi ---
@burakaltun Yalnız denedim de to be appears lı bir şey yazdı geri root yazısı çıktı bende reboot yazıp yeniden başlattım. Olmuş mudur sizce?
Harddiskinde sorun varsa bu onu duzeltiyor eger duzeltebilirse simdi kurmayi deneyin bakalim olcakmi

KA4N

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Çareyi harddiskki komple sıfırlamakta buldum Mace format atıyorum şuan saolun varolun.

onur.ka

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
selam arkadaslar apple imac 27 inc kullaniyorum ve cihazim ile ilgili bir sorunum var acilirken macos yukleyicisi acilamadi /system/installation/pachages/OSinstall.mpkg yolu eksik veya hatali gorunuyor yaziyor ve yeniden baslatmami istiyor baslatiyorum yine ayni sorunla karsilasiyorum SIZCE SORUN NE OLABILIR BANA YARDIMCI OLURMUSUNUZ

burakaltun

Asistan
Reaksiyon puanı
43
selam arkadaslar apple imac 27 inc kullaniyorum ve cihazim ile ilgili bir sorunum var acilirken macos yukleyicisi acilamadi /system/installation/pachages/OSinstall.mpkg yolu eksik veya hatali gorunuyor yaziyor ve yeniden baslatmami istiyor baslatiyorum yine ayni sorunla karsilasiyorum SIZCE SORUN NE OLABILIR BANA YARDIMCI OLURMUSUNUZ
Recovery modda baslat (Cmd-R), Utilities -> Terminal e gir alttaki kodu yaz

find / -name OSInstall.mpkg # Will be found somewhere in a tmp directory mkdir -p "/Volumes/Macintosh HD/System/Installation/Packages" cp "<OSInstall.mpkg path>" "/Volumes/Macintosh HD/System/Installation/Packages/" reboot

onur.ka

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tam olarak anlayamadim detayli anlatirsaniz cok sevinirim

adursun7894

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba, bootcamp açıp gelip sürdür kısmına geldiğimde "Windowsun yeni yüklemeleri, 3TB sabit sürücülü iMac 13.2 üzerinde desteklenmez" diye yazıyor. Bunun üzerine eski versiyon diye flash disk takarak denedim (16 gb fakat içindi 15.9 yazıyor) yine olmadı. Acaba daha büyük bir flash disk mi kullanmalıyım ? Windows yüklemem için ne yapabilirim. Ara yüz programlar kullanarak yapmak istemiyorum çünkü o metod sağlıklı gelimiyor. Aynı imac de daha önce bootcamp yaparak windows yüklenmişti. Şimdi neden olmuyor ? Bu arada imac i formatladım. Temiz. Çok teşekkürler