Boğazına sinek kaçınca...

mazruf

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Elazığ’da boğazına kaçan sineği öldürmek için tarım ilacı içirilen 65 yaşındaki çoban Aydın Kıyak hastanelik oldu.

yok-artik-bogazina-sinek-kacinca--4387870.Jpeg

Elazığ’da boğazına kaçan sineği öldürmek için tarım ilacı içirilen 65 yaşındaki çoban Aydın Kıyak hastanelik oldu. Yoğun bakımda solunum cihazına bağlı tedavisi süren Kıyak’ın hayati tehlikesi devam ediyor.

Olay, Elazığ’ın Sivrice ilçesine bağlı Gözeli köyüne meydana geldi. İddiaya göre, çobanlık yapan 65 yaşındaki Aydın Kıyak’ın 2 gün önce boğazına sinek kaçtı. Boğazına kaçan sinekten rahatsız olan Kıyak, durumu yanında çalıştığı iş verenlerin yakınlarına söyledi. Durumdan haberdar olanlar Kıyak’ın boğazına kaçan sineğin ölmesi için tarım ilacı içmesini önerdi. Bunun üzerine Kıyak, tarım ilacını içti. Rahatsızlanan Kıyak, Fırat Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırıldı. Midesi yıkanan ve panzehir verilen Kıyak, yoğun bakıma alınarak solunum cihazına bağlandı.

Fırat Üniversitesi Dahiliye Yoğun Bakım Servisi doktoru Bedrettin Orhan, hastaya çok tehlikeli bir tarım ilacı verildiğini söyledi. Orhan, "Biz midesini yıkadık ve panzehir verdik. Şu anda durumu kritik, yoğun bakımda tedavisi sürüyor” dedi.

Babasının durumunu anlatan oğlu Mehmet Kıyak ise 2 gün önce babasının boğazına sinek kaçtığını ve bu durumun rahatsızlık verdiğini söyledi. Kıyak, "Babam da sürü sahibinin evine gelince durumu anlatmış. Oradakiler de bu ilacı önermişler. Toz halindeki ilacı bir bardağa karıştırıp babama vermişler. Babam da içer içmez rahatsızlanmış. Hastaneye kaldırıldı, midesi yıkandı ve şu an yoğun bakımda. Doktorun dediğine göre çok etkili bir ilaçmış, yani zehirmiş" şeklinde konuştu.

Olayla ilgili jandarmanın soruşturma başlattığı öğrenildi. (İHA)

Milliyet

[SDNTV]http://video.iha.com.tr/Contents/video-%7BDB0720AE-0970-4AAD-BC20-3BFB34F611A0%7D/2014/05/19/34442.mp4[/SDNTV]

Taburcu oldu...

ELAZIĞ'ın Sivrice İlçesi'nde boğazına kaçan sineği öldürmek için tarım ilacı içen ve 16 gün yoğun bakımda tedavi gören 65 yaşındaki Aydın Kıyak, taburcu oldu. Kıyak, daha önce de sprey türü sinek ilacını boğazına sıktığını ancak bir şey olmadığını belirterek, "Bir daha böyle bir şey yapmam" dedi.

240620141534003855310_2.jpg

Elazığ'ın Sivrice İlçesi Gözeli Köyü'nde çobanlık yapan Aydın Kıyak'ın, geçen Mayıs ayında hayvanlarını otlatırken boğazına sinek kaçtı. Büyük rahatsızlık yaşayan Kıyak, bu durumunu ev sahibi ve yakınlarıyla paylaştı. Kıyak'ın ev sahibi de kendisine bir ilaç vererek suyla karıştırıp içmesini istedi. Sonrada tarım ilacı olduğu ortaya çıkan bu ilacı içen Kıyak, rahatsızlanınca Elazığ Fırat Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırıldı. Burada midesi yıkanıp, panzehir verilen Kıyak, yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alındı. Doktorlar, Kıyak'a tehlikeli bir tarım ilacının verildiğini belirterek, sağlık durumunun kritik olduğunu söyledi.

Hastanede 16 gününü yoğun bakımda geçiren Kıyak, sağlığına kavuşarak taburcu oldu.

Kıyak, 4 yıldır çobanlık yaptığını belirterek, "Boğazıma bir sinek kaçtı, boğazım kaşınıyordu bir kaç gün çok zorluk çektim. Hayvanlarını otlattığım patronlarım bana getirdiği bir ilacı içtim. Sonra karın ağrısıyla beni hastaneye götürdüler. Hastanede 12 gün uyutulmuşum, kendime geldikten sonra 4 gün daha yoğun bakımda kaldım ve taburcu edildim. Ama bana o ilacı bilerek vermediler kendilerinin de içtiklerini söylemişlerdi. Daha önce de oluyordu birkaç defa sprey türü sinek ilacı sıktım boğazıma geçti" dedi.

Yaşadıklarından pişmanlık duyduğunu dile getiren Kıyak, "Bir daha böyle bir şey daha yapmam. Bunlar cahillikten oluyor. Bana ilacı verenlerden davacı olmadım, onlar da bilerek vermemişlerdi zaten. Artık çobanlık yapmıyorum, sağlık durumum eskisi gibi değil" dedi.

DHA

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Bu nasıl cahillik böyle...
Ayrıca çoban olduğu niye yazılıyorsa.

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Soy adı gibi kıyak ölmüş :) Ailesine sabır diliyorum. Tarım ilacı içiren zihniyetin...

tyfr1234

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bu neydi şimdi :D :D :D Ya gülelim mi üzülelim mi anlam veremedim açıkcası

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
530
Yok artık LeBron James!

Sansar667

Profesör
Reaksiyon puanı
524
Cahillik mutluluktur ♥ ♥ ♥

TARIK KFY

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bütün enteresan olaylar bizim ülkede:Ördeğe hallenen mi ararsın,Tarım ilacı içen mi,Atlarla ilişkiye girmeye çalışan mı, hepsi bizde.

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Şaka gibi ama değil.
Hey güzel Allahım.

GraFitee

Asistan
Reaksiyon puanı
4
O sinek tarım ilaçından kat be kat zararsız, cahil insan dahi yapmaz bunu.Ve de içeni kınamak yerıne içirenleride ayrı kefeye koymak gerek!.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kötümser kardeş, sende ki kendine güven eksikliğinden kaynaklanıyor ayrıca kadere inanmamaya devam zamanı gelince çok pişman olursun. not: kadere inanmak imanın şartlarındandır.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
asıl suçlu ilacı içirten güya arkadaşıymış... bence planlı cinayet girişimi...

algea

Doçent
Reaksiyon puanı
22
Allahtan ağzına sadece sinek kaçmış demiş. Başka birşey kaçtı deseydi arkadaşları kim bilir neler tavsiye ederdi...

Mali400

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Hep düşünürüm diğer ülkelerde de böyle ilginç olaylar oluyor mu yoksa sadece biz mi bu kadar kör cahiliz.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arap ulkelerinde alasi oluyor. sizin ulkede de oluyor cunku araplara bu kadar yakinsiniz. yakin olmasaydiniz bu kadar etkilenmezdiniz. buradakilerin kendi milletini tanimamasi ayri bir mevzu zaten. yabancilar bile Turkleri daha iyi taniyor. dolaysiyla bizim milletimiz saf, cahil diyenin herkesi kendi gibi sandigi ortaya cikiyor. bundan sonucla soyundan emin olmadigini cikarabiliriz.

Mg.

Profesör
Reaksiyon puanı
24
Bir sinek ülkeyi bölecek şimdi :)

mazruf

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Amca taburcu olmuş. :)

ELAZIĞ'ın Sivrice İlçesi'nde boğazına kaçan sineği öldürmek için tarım ilacı içen ve 16 gün yoğun bakımda tedavi gören 65 yaşındaki Aydın Kıyak, taburcu oldu. Kıyak, daha önce de sprey türü sinek ilacını boğazına sıktığını ancak bir şey olmadığını belirterek, "Bir daha böyle bir şey yapmam" dedi. VİDEO

240620141534003855310_2.jpg

Elazığ'ın Sivrice İlçesi Gözeli Köyü'nde çobanlık yapan Aydın Kıyak'ın, geçen Mayıs ayında hayvanlarını otlatırken boğazına sinek kaçtı. Büyük rahatsızlık yaşayan Kıyak, bu durumunu ev sahibi ve yakınlarıyla paylaştı. Kıyak'ın ev sahibi de kendisine bir ilaç vererek suyla karıştırıp içmesini istedi. Sonrada tarım ilacı olduğu ortaya çıkan bu ilacı içen Kıyak, rahatsızlanınca Elazığ Fırat Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırıldı. Burada midesi yıkanıp, panzehir verilen Kıyak, yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alındı. Doktorlar, Kıyak'a tehlikeli bir tarım ilacının verildiğini belirterek, sağlık durumunun kritik olduğunu söyledi.

Hastanede 16 gününü yoğun bakımda geçiren Kıyak, sağlığına kavuşarak taburcu oldu.

Kıyak, 4 yıldır çobanlık yaptığını belirterek, "Boğazıma bir sinek kaçtı, boğazım kaşınıyordu bir kaç gün çok zorluk çektim. Hayvanlarını otlattığım patronlarım bana getirdiği bir ilacı içtim. Sonra karın ağrısıyla beni hastaneye götürdüler. Hastanede 12 gün uyutulmuşum, kendime geldikten sonra 4 gün daha yoğun bakımda kaldım ve taburcu edildim. Ama bana o ilacı bilerek vermediler kendilerinin de içtiklerini söylemişlerdi. Daha önce de oluyordu birkaç defa sprey türü sinek ilacı sıktım boğazıma geçti" dedi.

Yaşadıklarından pişmanlık duyduğunu dile getiren Kıyak, "Bir daha böyle bir şey daha yapmam. Bunlar cahillikten oluyor. Bana ilacı verenlerden davacı olmadım, onlar da bilerek vermemişlerdi zaten. Artık çobanlık yapmıyorum, sağlık durumum eskisi gibi değil" dedi.

DHA

Reaksiyon puanı
16,118
hiç bir şey yapmasına gerek yoktu uyurken yuttuklarını bir bilse ...