Black Ops'u nasıl buldunuz ?

Bu konuyu okuyanlar

M.Şamil CAN

Müdavim
Reaksiyon puanı
105
call-of-duty-black-ops.jpg

Evet arkadaşlar Black Ops oyun piyasasına düştü ve bence hiç düşmeseydi. Gerek grafik motoru gerek sesler gerek birsürü bulunan buglar gerek sıkıcı senaryo ile mw 2 nin yanına yaklaşamaz. Sizler ne düşünüyorsunuz bakalım ?

Cloakengaged

Müdavim
Reaksiyon puanı
145
MW serisinden kötü diyemeyeceğim. Özellikle Multiplayer'ı daha iyi MW serisine göre.
Patlama efektlerini ben beğendim. Grafikler'in de MW2'den daha kötü olduğunu söyleyemeyeceğim malesef. Class ayarlamalarıda gayet başarılı.

Single Player'a fazla değinmeyeyim daha 3. bölümde olduğum için.
Sonuç olarak ben sevdim Black Ops'u. 2011'de Crysis 2 çıkana kadar idare eder.

N3CAT1

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
144
Valla ben de yeni oynamaya başladım. Keşke sistem gereksinimleri biraz daha düşük olsa. Pek iyi olmadı böyle. Ama ilk izlenimim MW 2 kadar iyi değil gibi.

M.Şamil CAN

Müdavim
Reaksiyon puanı
105
MW serisinden kötü diyemeyeceğim. Özellikle Multiplayer'ı daha iyi MW serisine göre.
Patlama efektlerini ben beğendim. Grafikler'in de MW2'den daha kötü olduğunu söyleyemeyeceğim malesef. Class ayarlamalarıda gayet başarılı.

Single Player'a fazla değinmeyeyim daha 3. bölümde olduğum için.
Sonuç olarak ben sevdim Black Ops'u. 2011'de Crysis 2 çıkana kadar idare eder.

Bence yanlış düşünüyorsun. Multiplayeri tek iyi kılan crate class kısmı olmuş. Bunlar dışında silahlar silah kaplamaları filan hiç beğenmedim. Özelikle bir m16 aldım iğrençti. Oyuncak gibi. Grafikler ayrıca mw2'den kötü. Ya mw2 yi tam anlamıyla oynayamadın yada sana yeni olduğu için öyle geliyor. Okuldan kaçıp haftada 2 gün mw2 multi kapıştığımız için daha oynar oynamaz eksi puan verdim black opsa..

Vendetta_

Müdavim
Reaksiyon puanı
75
mw2 ye göre pek grafik patlaması yaşanmamış ama kullandığı motordan dolayı olsa gerek biraz fazla kasıyo

exantric

Doçent
Reaksiyon puanı
9
Samsung r522 notebookum var 4gb Ram, 1 Gb ati 4650 Paylaşımsız ekran kartı 64 bit win7 ama oynayamadım kastırdı :(

cetinbattal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Samsung r522 notebookum var 4gb Ram, 1 Gb ati 4650 Paylaşımsız ekran kartı 64 bit win7 ama oynayamadım kastırdı :(

Aynı makine bende de var.Yama çıkacak diyorlar. MW2 hiç bir sorun olmadan oynadım.. bakalım yamadan sonra ne olacak...

ilk bölümü oynadığımda bu ne dedim :scared:hiç beğenmedim:scared:
şimdi bir kaç bölüm geçtikçe yavaş yavaş ısınıyorum :biggrin:

M.Şamil CAN

Müdavim
Reaksiyon puanı
105

Evet kasıntı bir oyun olduğunuda belirtmek gerek. Single player zevkli ama zor bayağı. Ayrıca nazi zombie modu hiç değiştirilmeden eklenmiş. Hemde hiçbir değişiklik yapılmadan. Baştada belirttiğim gibi en sıkıntı yaşadığım konu ise buglar. En basitinden cama ateş edip camın kırılması ama havada mermi izleri kalması veya reddotun 10 cm havada olması. vs. vs..

exantric

Doçent
Reaksiyon puanı
9
Aynı makine bende de var.Yama çıkacak diyorlar. MW2 hiç bir sorun olmadan oynadım.. bakalım yamadan sonra ne olacak...

ilk bölümü oynadığımda bu ne dedim :scared:hiç beğenmedim:scared:
şimdi bir kaç bölüm geçtikçe yavaş yavaş ısınıyorum :biggrin:
Benim sistemde bir sorun var ozaman yakın zamanda bir format şart oldu sanırım

CalliOped

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Bende nedense hiç bir problem yok, oyunuda bayıldım, gayet olumlu düşüncelerim var, oyun grafik ayarlarınu sizin pc nize göre ayarlıyor, o yüzden daha düşük ayarlarda oynatabilir size pc'nize bağlı kalarak.
Benim PC '' HP 4 GB Ram, Win7 64 Bit, 512 MB Geforce 9600M GT '' ile gayet akıcı oynatıyor hiç bir kasma problemiyle karşılaşmadım. Oyuna 9/10 Puan benden...

warhead

Doçent
Reaksiyon puanı
9
Evet beyler oyunu az önce bitirmiş biri olarak diyebilirimki BU OYUN OLMUŞ !! Teknik yönden ele alırsam oyunu para verip almadım onun için cracklı sürümde oynarken 2 defa laptopu kapatmak zorunda kaldım ayrıca save konusunda sıkıntılarda oldu.Multiyi bilmiyom bug falan vardır ama hemen karalamak olmaz zamanla pacthleri çıkar o zaman düzelir.Sabır edin yani.Grafikler Mw2 den daha iyi bunun aksini kimse iddaa etmesin.İçerik ve hikaye konusuna gelecek olursam ;
Sinematik diye tabir ettiğimiz görseller muazzam olmuş kesinlikle ! Yükleme sahneleri olsun oyun içindeki aksiyon sahneleri olsun cidden harika.MW serisinde hikaye uydurmaydı ama lokasyonlar gerçekti.Bu yapımda ise hikaye yine uydurma sayılır belki ama gerek kronolojik olsun gerek mekanlar yönünden olsun bütünlük sağlanmış.Baykonur bölümü dehşet.Ama beni sıkan bir bölüm vardı Reznov denilen hacının 1945'e gidip Nazilere karşı savaşması cidden çok sıkıcıydı.Tamam konu orda o adamın anılarına dayanıyorda illa oynamamız lazım değildi bence.Oyun içi müzikler ve ses efektleri çok gerçekçi olmuş.Müzikler gaza getiriyor adamı.Silahlar çok çok gerçekçi olmuş Mw2 falan kıyaslamaya değmez.Özellikle tepmeler süper.Sonuç olarak KENNEDY'yi ben öldürdüm :D Orjinal almaya değer ve bayramdan sonra orjinal almayı düşünüyorum.Oyuna Notum 9/10.

freewill

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
5 para etmez ilk defa bir fps oynarken bu kadar sıkıldım :D mw2 deki atmosfer kesinlikle yok oyunda atmosferde yok zaten elinize koca silah alıp ateş ediyorsunuz ama sanki elinizde küçük bir silah varmış hissi veriyor :D ayrıca seslere deyinecek olursak 2011 yılına giriyoruz ama hala optic üzerinden 5.1 ya da dts desteği vermekten aciz :D

7.43

Müdavim
Reaksiyon puanı
332
Sonuç olarak KENNEDY'yi ben öldürdüm

Öyle bir bölüm varsa yazıklar olsun yapımcılara.

İlk bölümleri sevmemiştim, şimdi iyi gidiyor oyun. Ama defalarca belirttiğim gibi yapay zeka çok kötü. Şu an tek sevmediğim yönü oldu.

Bende hiç kasma sorunu olmadı, GTX470 ile kasmasın zaten değil mi? :)

warhead

Doçent
Reaksiyon puanı
9
7.42 öyle bi bölüm yok oyunu bitirdikten sonra anlarsın tabi sağlam inglizce şart ona göre yoksa gelip buraya öyle bir bölüm yok kenndy falan öldürmüyoz deme

Blackout

Müdavim
Reaksiyon puanı
383
Bir Treyarch klasiği. MW2 ile kıyaslamak MW2'ye hakaret olur. O kadar söyleyeyim. Eğlencelik.

espinho

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
oyunun butun asamalarını bıtırdım sesler world of war dan kotu onlıne wm dan ıyı sılahlar ıkısındende kotu oyun cıkar cıkmaz hemen yama geldı oyunda çok hata var gorsel ıcın benı etkıleyen tek tarafı sılah ates ettıgı zaman sıcaklık efekttı bıle eklemısler ama konu olsun akıs olsun surukleyıcık bence hıc ama hıc yok zevk almadım oynarken abartılı bır bekleyıstı

Genel acıyla sıkıcı ++++++

Nazı zombie modu bıraz ıc acıcı gıbı ama der riese ın onune bıle gecemez bırde eskı zombıe modları oynayabılmek ıcın 3 cesıt oyun cıkartmıslar sacma bır polıtıka

Ben verdıgım para ya acıyorum

Arkadaşlar ile konusuyoruz kımse memnun degıl herkez mw2 oynamaya gerı dondu
:angry:

oyun konsolum ps3

M.Şamil CAN

Müdavim
Reaksiyon puanı
105
oyunun butun asamalarını bıtırdım sesler world of war dan kotu onlıne wm dan ıyı sılahlar ıkısındende kotu oyun cıkar cıkmaz hemen yama geldı oyunda çok hata var gorsel ıcın benı etkıleyen tek tarafı sılah ates ettıgı zaman sıcaklık efekttı bıle eklemısler ama konu olsun akıs olsun surukleyıcık bence hıc ama hıc yok zevk almadım oynarken abartılı bır bekleyıstı

Genel acıyla sıkıcı ++++++

Nazı zombie modu bıraz ıc acıcı gıbı ama der riese ın onune bıle gecemez bırde eskı zombıe modları oynayabılmek ıcın 3 cesıt oyun cıkartmıslar sacma bır polıtıka

Ben verdıgım para ya acıyorum

Arkadaşlar ile konusuyoruz kımse memnun degıl herkez mw2 oynamaya gerı dondu
:angry:

oyun konsolum ps3

Bende xbox da oynuyordum onu beğemmedim pcye de yükledim sonuç aynı mw 2 ye yaklaşamamış malesef. Kim ne derse desin...

sdelta

Müdavim
Reaksiyon puanı
140
PC için yama geldi diyorlar bugun doğru mu ? Var mı bi optimizasyon iyileştirmesi vs..

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
Call of duty serisinin treyach yapımı oyunlaır artık sarmıyor. infinity ward tarafından çıkarılan oyunlar çok daha akıcı

M.Şamil CAN

Müdavim
Reaksiyon puanı
105
Call of duty serisinin treyach yapımı oyunlaır artık sarmıyor. infinity ward tarafından çıkarılan oyunlar çok daha akıcı

Çok doğru bir tabir olmuş. Cod mw yi bitirdim. World at war çıktı başını oynayıp sildim. Mw2 çıktı hemen bitirdim hemde 2-3 kere. Black ops çıktı onuda daha bitirmedim. İnfinity ward yenisini yapana dek mw2 hala favorim...

N3CAT1

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
144
MW2 yi geliştiren Infinity Ward ekibinin önemli geliştiricileri EA Games 'e geçti. Belki diğerleri de geçmiştir. O yüzden MW3 çıkacak mı çıkacaksa ne zaman çıkar biraz belli değil.

mgsmus

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Core i7 950 3.06
Zotac GTX480 Amp!
4 GB DDR3 1600
Windows 7

ve black ops'daki takılmalar beni deli ediyor :(

goodolddays

Müdavim
Reaksiyon puanı
202
oyunu edindim fakat d3dx9_43.dll hatası veriyor. oyunu yeniden kurmadan düzeltebilirmiyiz?

BrknEs

Müdavim
Reaksiyon puanı
166
grafik motoru agır kalıyor ani tepkılere karsı bence oyun yavas kalıyor anı hareketler yapamıyrm anıden donup adamı vurmaya calsrken coktan olmus oluyrm anlam vermedm

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
galiba yama yayınlanmıs steam üzerinden.. orjinal oyunu olupta deneyen varmi?