Yardım Bisikletimi elektrikli yapacağım

OBirGamer

Profesör
Reaksiyon puanı
684
Benim evde yatan normal 26 jant bir bisikletim var, bodrumda yatıyor. Bari bir işe yarasın diye elektrikli yapmaya karar verdim. Uzak yerlere giderken işe yarar diye. Pek bilgim yok, nasıl yapacağım hakkında yardım edebilir misiniz? Ben dinamoyu tekerleğe bağlayıp bir batarya ile de güç vermeliyim diye biliyorum ama bu kadar kolay olmamalı.

Mesaj otomatik birleştirildi:

Bazı videolar izledim, adamlar 775 DC motor ve 12 volt akü ile yapıyorlar. Maliyeti de az öyle yapmayı düşünüyorum.

Son düzenleyen moderatör:

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,301
Harcadığın paraya ve zamana değmez. E-bike kiti alacaksan, o başka tabii. 1000 watt tekerlek motoru ve 48 volt batarya ile 50 km hızda hiç zorlanmadan gidersin.

Son düzenleyen moderatör:

vigilantemre

Super Moderator
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
1,837
Normal bir bisiklete elektrikli motor takılmasını önermem. Yapsanız bile çok dikkatli kullanılması ve frenlerin güçlendirilip motor gücünü kesen bir sistemle donatılması gerekiyor, çünkü gaz olayı aşırı hassas ve hızlı tepki veriyor. Geçen hafta elektrikli bisikletimle kaza yapıp dizleri dirsekleri yaraladığım için bu konuda tecrübeliyim 😂
Kazasız belasız sürüşler dilerim.

Yahya Furkan

contravolta
İçerik Ekibi
Reaksiyon puanı
3,294
Normal bir bisiklete elektrikli motor takılmasını önermem. Yaparsanız bile çok dikkatli kullanmak ve frenlerin güçlendirilip motor gücünü kesen bir sistemle donatılması gerekiyor, çünkü gaz olayı aşırı hassas ve hızlı tepki veriyor. Geçen hafta elektrikli bisikletimle kaza yapıp dizleri dirsekleri yaraladığım için bu konuda tecrübeliyim 😂
Geçmiş olsun hocam, aman dikkat.

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,301
Normal bir bisiklete elektrikli motor takılmasını önermem. Yapsanız bile çok dikkatli kullanılması ve frenlerin güçlendirilip motor gücünü kesen bir sistemle donatılması gerekiyor, çünkü gaz olayı aşırı hassas ve hızlı tepki veriyor. Geçen hafta elektrikli bisikletimle kaza yapıp dizleri dirsekleri yaraladığım için bu konuda tecrübeliyim 😂
Sendeki elektrikli mi?

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,301
Hayırlı olsun güzel günlere kullan ama birşey görmüştüm aklımdan çıkaramıyorum. Frenleri güçlendirin dedin yine hatırladım bak. Bisikletin freni yetiyorda ama yine o performansı alamadığımı düşünüyorum.

Böyle Çift fren düzeltirsem frene yüklenince ağzım yerden taş toplar mı? 🤣

gatorbrake-dual-hydraulic-front-disc-brakes-carbon-rotors01-600x450-jpg.113466

vigilantemre

Super Moderator
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
1,837
Hayırlı olsun güzel günlere kullan ama birşey görmüştüm aklımdan çıkaramıyorum. Frenleri güçlendirin dedin yine hatırladım bak. Bisikletin freni yetiyorda ama yine o performansı alamadığımı düşünüyorum.

Böyle Çift fren düzeltirsem frene yüklenince ağzım yerden taş toplar mı? 🤣

gatorbrake-dual-hydraulic-front-disc-brakes-carbon-rotors01-600x450-jpg.113466
Teşekkürler, çift fren olayı iyiymiş ama ön freni aniden sıkmak problem olur tabii ki 😆

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,301
Bisiklet süreceklere küçük tavsiye vereyim- Kırmızı Işıklarda arabaların tam durduğuna emin olun sonra yolunuza devam edin. Kırmızı ışık zamanlamasına iyi dikkat edin.

Yoksa benim gibi olursunuz. 🤣
Ağa geçen bana bi araba çarptı ışıklarda fena yani. 2 ay sendeleye sendeleye gezdim.
Kırmızı ışığın sönmesine az kala geçtim yolu. Ben yolun ortasına ulaştığımda ışık yeşile geçtiği gibi araba yerinden fırlamasın mı? Viyuuu uçtum yolun ortasında bir ölü adam gibi yattım öyle kaldım dümdüz yani 😁 Şöförü görüp kendim korktum valla öyle anca kalktım çekildim kenara. Ruhu bedeninden çıkmıştı bembeyaz kesilmişti suratı.
Eee tabi millet toplandı kafama, bişe yok bişe yok diyerek bisikletime bindim devam ettim.

İlk günah bende tabi. Ama ya aracın önünden çocuk kaçsa onda ne yapacaktı adam bilmek istemiyorum. Şu aralar millet telefon oynayarak araba kullanıyor her kazanın sebebiyyeti dikkat dağınıklığı

Edit - Adamın ışıklarda kalkışını bi tek Hızlı ve öfkeli filminde görmüştüm. 4-5 Metre mesafede uyduruk Kia Rio 25-30km hızı topladı 🤣

Son düzenleme:

vigilantemre

Super Moderator
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
1,837
Bisiklet süreceklere küçük tavsiye vereyim- Kırmızı Işıklarda arabaların tam durduğuna emin olun sonra yolunuza devam edin. Kırmızı ışık zamanlamasına iyi dikkat edin.

Ağa geçen bana bi araba çarptı ışıklarda fena yani. 2 ay sendeleye sendeleye gezdim.
Kırmızı ışığın sönmesine az kala geçtim yolu. Ben yolun ortasına ulaştığımda ışık yeşile geçtiği gibi araba yerinden fırlamasın mı? Viyuuu uçtum yolun ortasında bir ölü adam gibi yattım öyle kaldım dümdüz yani 😁 Şöförü görüp kendim korktum valla öyle anca kalktım çekildim kenara. Ruhu bedeninden çıkmıştı bembeyaz kesilmişti suratı.
Eee tabi millet toplandı kafama, bişe yok bişe yok diyerek bisikletime bindim devam ettim.

İlk günah bende tabi. Ama ya aracın önünden çocuk kaçsa onda ne yapacaktı adam bilmek istemiyorum. Şu aralar millet telefon oynayarak araba kullanıyor her kazanın sebebiyyeti dikkat dağınıklığı

Edit - Adamın ışıklarda kalkışını bi tek Hızlı ve öfkeli filminde görmüştüm. 4-5 Metre mesafede uyduruk Kia Rio 25-30km hızı topladı 🤣
Vay be, verilmiş sadakanız varmış hocam. Geçmiş olsun 😊

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,301
Vay be, verilmiş sadakanız varmış hocam. Geçmiş olsun 😊
Sana da çok geçmiş olsun kardeşim. Valla senin kazanın detaylarını da bilmek isterim de, Sorarsam Zamanına denk gelmem diye vaktini almk istemem. Yazsanda sağol yazmasan da.

Reaksiyon puanı
983
Bende hem elektrikli hem normal dağ bisikleti var dağ bisikletinin yeri çok ayrı ya hafifliği çok muhteşem bişi elektrikli de uzun mesafelerde güzel onunla her gün 8km işe git gel yapıyorum. Işıklar cidden çok sıkıntı bu arada bir de daralan yollar aşırı dikkat ediyorum.Ama tabi biraz da kader bu işler.

Geçmiş olsun feleğin çemberinden geçmişsin resmen

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,301
Bende hem elektrikli hem normal dağ bisikleti var dağ bisikletinin yeri çok ayrı ya hafifliği çok muhteşem bişi elektrikli de uzun mesafelerde güzel onunla her gün 8km işe git gel yapıyorum. Işıklar cidden çok sıkıntı bu arada bir de daralan yollar aşırı dikkat ediyorum.Ama tabi biraz da kader bu işler.

Geçmiş olsun feleğin çemberinden geçmişsin resmen
Aynen kardeşim aman diyim ihtiyatlı ol. Bide yanda duran araba kapılarının açılmaması için dua et :D ahahgsahsggags

Reaksiyon puanı
983
Aynen kardeşim aman diyim ihtiyatlı ol. Bide yanda duran araba kapılarının açılmaması için dua et :D ahahgsahsggags
Peki sence ayna taktırmalı mıyım taktırsam nasıl bişi olmalı roxform r200 kullanıyorum ben.Kafayı çevirince dengem çok bozuluyor alışamadım bir türlü

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,301
Peki sence ayna taktırmalı mıyım taktırsam nasıl bişi olmalı roxform r200 kullanıyorum ben.Kafayı çevirince dengem çok bozuluyor alışamadım bir türlü
Direksiyonun alt tarafına hizalanmış ayna daha iyi gösterir. Çünkü kolun yukarıya doğru eğilmiş durumda arkayı görmeye engel çıkarır, alt tarafta büyük boşluk var

Reaksiyon puanı
983
Direksiyonun alt tarafına hizalanmış ayna daha iyi gösterir. Çünkü kolun yukarıya doğru eğilmiş durumda arkayı görmeye engel çıkarır, alt tarafta büyük boşluk var
Örnek bir tanesinin linkini yada görüntüsünü atma şansın varsa çok makbule geçer ☺️

DKN NZY

Rektör
Reaksiyon puanı
10,190
Denendi tat vermiyor