Bir Şeyi Kaydederken Uygulama Donuyor

Bu konuyu okuyanlar

S

SDN Anonim 608469

SDN Okuru
Hocam format attığımda sorun hemen başlamıyorsa ve bir şey bunu tetikliyorsa iso değiştirmenin ne gibi bir faydası olur? Bilmeyen biri için aşırı zahmetli ve bir işe yaramaycak bir öneri sunuyorsunuz. Yanlış yönlendirme yapıyorsunuz. Zaten format atınca düzeliyor ama sonra bir şey bunu tekrar yapıyor bana ne olduğunu öğrenmemi sağlayacak bir çözüm lazım.
Bende bu tarz hatalarla karşılaştım öyle çözmüştüm.

Başka aklıma bir şey gelmiyor kavga çıkacak ben bu konudan gidiyorum.

AlperShal

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,554
Evet hâlâ çözüm bulamayan ben konuyu uplıyorum.

wheresthenext

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar aynı sorun ile bende karşılaşıyorum, Windows 11 e geçtiğimden beri kaydetler esnasında donma yaşıyorum, cihazın normalde performansı çok iyi özellikleri de iyi (i7-11 rtx3060 40 gb ram)
bir çözüm bulabildiniz mi windows 10 a geri dönmeden yapılabilecek bir şey var mıdır acaba

enaniyetsiz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sorunum: Herhangi bir uygulamada gerek CTRL + S yaparak gerek Sağ Tık > Farklı Kaydet diyerek bir şeyi kaydederken o uygulama donuyor ve hiçbir şey yapamıyorum, sonra geri geliyor. Alta bir video bırakıyorum daha net anlayacaksınızdır.

Ayrıca bu daha önce de olmuştu ve format attıktan sonra düzeldi. Şimdi ise tekrar oluyor. Sebebi hakkında hiçbir fikrim yok. İşlemci, GPU, Ram, depolama gayet iyi durumda ve kullanımları %0'a yakın yani herhangi bir donanımsal problem buna yol açmıyor.

Videoda görebildiğiniz üzere uygulama donuyor ve hiçbir etkileşime giremiyorum. Ayrıca sekme kapatma vs. de gerçekleştiremiyorum, sonra geri geliyor. Bu sorun Photoshop, Office programları vb. her şeyde oluyor. Bir öneriniz varsa bekliyorum.
Arkadaşlar bende de oldu, çözüm buldum. Sağ tuşa farklı kaydet dediğimizde Hızlı Erişim geliyor. Eğer hızlı erişimde de son kullanılan dosyaları göster aktif ise donuyor ve bir süre sonra kendisine geliyor. Çözüm

1-Bilgisayarınızdan Dosya Gezginin açın (Windwos+ E tışuna basın)

2-En sol üstte Hızlı Erişim olacak , sağ tuşa basıp SEçeneklere gelin.

3- Gizlilik başlığı altındaki 2 seçeneği de kalıdırın (Son kullanılan ve sık kullanılanları kaldırın.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı2.JPG
    Ekran Alıntısı2.JPG
    98.4 KB · Görüntüleme: 11

Son mesajlar