Bir Oyuncu Bilgisayarı İçin Windows 8 İyi mi ?

Windows 8 ? Windows 7 ?

• Windows 7

Kullanılan: 17 47.2%
  • Windows 8

Kullanılan: 19 52.8%

• Kullanılan toplam oy
    36

Goliath

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar ben MSI G60 alacağım işletim sistemi freedos yazılımsız olacak ben buna windows 8 yüklesem tüm oyunları açarmı piyasadaki ? battlefield 3 , cod vs ?

Strake

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Windows 8'te ekran kartını gördüğü sürece problem çıkmıyor.Eğer Windows 8 seviyorsan windows 8 kur eğer sevmessen direk windows 7 kur derim.

DumDumaq

Dekan
Reaksiyon puanı
9
Ben saydıgın oyunları oynadım ama bf3 tam ekran hatası verdi w8 den başka bir programdanmı bilmiyorum onu

Goliath

Asistan
Reaksiyon puanı
0
W8 kullanmadım hiç. ama çok merak ediyorum yani görünüşü felan hoşuma gidiyo. kurduktan sonra değiştirmekte istemiyorum. o yüzden tavsiyelerinize göre ya 8 yada 7 kuracağım :)

BeyDadaş

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Windows 7 Ultimate tavsiyemdir 8 de problemler çıkabiliyo arkadaşlarım windows 8 kullanıyor her yüklediği oyunda hata veriyor nerde ise sadece ondamı hata veriyor bilmiyorum ama

Windows 8 = Problem

MasterFather

Profesör
Reaksiyon puanı
59
Oyun içinse tartışmasız.windows 7.
mass-effect-3.jpg

witcher-2-ee.jpg

windowscomp18.jpg
dirt-showdown-dx10.jpg
borderlands-2.jpg

dishonored.jpg

totals.jpg

BLacK+

Profesör
Reaksiyon puanı
18
işletim sisteminde oyunlara etki eden pozitif negatif yönler yoktur. gereksiz ve bol servislerin bulundugu sıstem hangısı olursa olsun bir kaç fps yada internet yavaşlamasına sebep olur sadece. tablolardaki farkın bir kaç fps nın hıc bır farkı yoktur. 70 fps vs 71 fps ? bunun bir farkını hissedemezsiniz. oyun performansını ekran kartının ve işlemcinin anlık yada genel performansı belirler.

Tüm oyunlarım orjinal ve windows 8 de hiç sorun yaşamadım. Daha hızlı ve sorunsuz çalıştığı için win 8 derim. Win 7 alışkanlığınız fazla ve değişikliği sevmiyorsanız ve performanstan memnunsanız win 7..

Goliath

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Oyunlar orjinal olmasa bi problem çıkarırmı Win8 de ?

ck-xe

Dekan
Reaksiyon puanı
39

Hangi Windows olursa olsun (ya da başka bir şey), orijinal değilse problem çıkartma riski artar. Kesin problem çıkartır demiyorum. Crack ve kopyalara göre değişir.

dadaş27

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Windows 7 Professional kurmanı öneririm.

BLacK+

Profesör
Reaksiyon puanı
18

orjınal olmayan program ve oyunların hata verme sansı her zaman vardır. bu win8de olmaz ama wın7de olur diyemeyız. tam tersı sekıldede. kendı ıcınde kaynaklanan problemler bunlar. ya crackten yada crack ıcın yuklenen ek yazılımların verdıgı uyumsuzluklardan hata verır. çözümüde mutlaka vardır. wın7 kullanırkende oyunlarımda hıc sorun olmamıstı cunku oyunlar orjınaldi.. yanı hata alma sebebide crackle alakalıdır bence. Oyun ıcın ısletım sıstemı secmeyın. cunku oyun performansı ıle alakası yok.Kullanım kolaylıgı hangısı sıze yatkınsa onu kurun. yukardakı tabloda verılen fps değerler bırbırıne cok yakın. 1-2 fps.. bu anlık performanstada değişir. yanı wın7 de bir gün 60 fps ıle oynarken bir başka gün 57-58 fpsde verebılır, 63-64 fpsde verebılır. Bu anlık donanım performansına bağlıdır , işletim sistemine değil.

Goliath

Asistan
Reaksiyon puanı
0
orjınal olmayan program ve oyunların hata verme sansı her zaman vardır. bu win8de olmaz ama wın7de olur diyemeyız. tam tersı sekıldede. kendı ıcınde kaynaklanan problemler bunlar. ya crackten yada crack ıcın yuklenen ek yazılımların verdıgı uyumsuzluklardan hata verır. çözümüde mutlaka vardır. wın7 kullanırkende oyunlarımda hıc sorun olmamıstı cunku oyunlar orjınaldi.. yanı hata alma sebebide crackle alakalıdır bence. Oyun ıcın ısletım sıstemı secmeyın. cunku oyun performansı ıle alakası yok.Kullanım kolaylıgı hangısı sıze yatkınsa onu kurun. yukardakı tabloda verılen fps değerler bırbırıne cok yakın. 1-2 fps.. bu anlık performanstada değişir. yanı wın7 de bir gün 60 fps ıle oynarken bir başka gün 57-58 fpsde verebılır, 63-64 fpsde verebılır. Bu anlık donanım performansına bağlıdır , işletim sistemine değil.

siz ne önerirsiniz ?

BLacK+

Profesör
Reaksiyon puanı
18
siz ne önerirsiniz ?

Dediğim gibi orjinal olduğu için oyunlarda sıkıntı yaşamadım ben. ama genel olarak win 8 pro dan çok memnunum. İşletim sistemini orjinal almayacaksanız eğer win 7 home premium kurun.

Goliath

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Liseye başlayacağım peder sağolsun alacak leptopu orjinal kurmam diye düşünüyorum :D

pilger

Doçent
Reaksiyon puanı
11
Windows 8 kesinlikle şuana kadar yapılmış en hızlı windows bence. Sadece bilgisayarın açılış hızlarını göz önünde bulundurayım abartmıyorum 7de 3dkda açılıp kendine geliyorsa 8de 1dk yı aştığını asla ve asla görmedim

sdelta

Profesör
Reaksiyon puanı
140
Windows 8 ile her türlü oyunu performanslı bir şekilde oynuyorum. 8 kur keyfine bak, dinleme milleti. Teşekkür edeceksin :)

Goliath

Asistan
Reaksiyon puanı
0
yanlız sonra değiştirme imkanım olmicak ?

MasterFather

Profesör
Reaksiyon puanı
59
yanlız sonra değiştirme imkanım olmicak ?

Bana soracak olursan.Windows 7 al.Oturmuş bir sistem.Desteklemediği oyun yok nerdeyse.Performans açısından'da iyi.Sırf bilgisayarın 10 saniye erken açılacak diye windows 8 almaya değmez.

Goliath

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bana soracak olursan.Windows 7 al.Oturmuş bir sistem.Desteklemediği oyun yok nerdeyse.Performans açısından'da iyi.Sırf bilgisayarın 10 saniye erken açılacak diye windows 8 almaya değmez.

windows 7 daha iyi gibime geldi yorumlardan ama win8 de çekiyor beni hiç kullanmadığım için

TBM

Dekan
Reaksiyon puanı
358
7 kur bak pro yada ulti,8 hikaye medyanın uydurması

Goliath

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ya bende 7 istiyorum ama windows8in efektleri çok hoşuma gidiyo :( oylamaya katılında ona göre sonuca varayım

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşım sana bi önerim olacak eğer bilgisayarının ekran kartının driverini windows8 yüklüyor fakat yonga türünü senin yüklemen lzım eger windows8 destekliyorsa Ekran Kartının Yonca Türü exesi 8 ,i desteklerse indir desteklemesse indirme ( Pes Wolfteam Metin2 Knight Felan oynicaksan Windows8 Öneririm Ama Professional yada Enterprise i Yükle) Yonca Türünü Desteklerse Sorun YAşamazsın

zigmo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bugüne kadar kullanmadığım işletim sistemi kalmadı,mac os ,pardus,linux,windows serileri alayını :D sırf senin için girdim yorum yazıyorum... bana göre Windows Ultimate 64 bit versiyonu çok stabil geliyor,bazı arkadaşlarımın dediği gibi oturmuş bir sistem, oturacak bir sistemden her zaman daha iyidir... Bu arada W7 64 bit tavsiyem,zira mac os ve pardusun hakkını yiyemem... o yüzden yıllardır microsoft ürünlerine aşina isen. W7 64 BİT hint kumaşı gibidir... temiz bir kurulum ve sitabil programlar ile uzun yıllar sorun çıkartmaz. çıkartsa bile hemen toparlar... saygılar...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben yeni bir netbook alacağım ve windows 8 olmasını istiyorum sizce windows 8 mi olmalı yoksa 7 mi ?