Bir insan Atatürk'ü niye sevmez

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

CJ Bey

Doçent
Reaksiyon puanı
275
niye sizce neden sevmez youtuede instagrm twitirda görüyoruz

defacerGLD

Profesör
Reaksiyon puanı
3,067
"Bir zamanlar gelir, beni unutmak veya unutturmak isteyen gayretler belirebilir.
Fikirlerimi inkâr edenler ve beni yerenler çıkabilir.
Hatta bunlar, benim yakın bildiğim ve inandıklarım arasından bile olabilir.
Fakat, ektiğimiz tohumlar o kadar özlü ve kuvvetlidirler ki bu fikirler,
Hint’ten, Mısır’dan döner dolaşır gene gelir, verimli sonuçları kalpleri doldurur."

MUSTAFA KEMÂL ATATÜRK

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Ben onlardan gördüğüm dinlediğim kadarıyla yazayım.Öncelikle bu konular ince konular olduğu için linçleme çabuk olabiliyor şunu söyleyeyim ben böyle konularla ilgili değilim araştırma yapmadığım nadir konulardandır o yüzden kesin savunacağım bilgiler değildir sadece gördüklerim duyduklarım yani başkalarının düşüncesidir ama doğrudur ama yanlıştır bilemem çünkü bilgi sahibi değilim bu konuda.Atatürk ü sevmeyenler büyük çoğunluğuna baktığımız zaman saltanatı savunanan laikliğe karşı cumhuriyet düzenine karşı insanlardır.Savundukları bilgi de şu islamiyet ile demokrasi yan yana olamaz çünkü islamiyette Allah'ın dediği olur kulun dediği olmaz.Tabi burada kanunları uygulayacak kişinin de Allah'ın kuralları doğrultusunda hareket etmelidir.Devletler de zamanında islamiyet ile yönetilebilmiştir Allah'ın kanunları vardır ve bizim için yeterlidir.Kısacası gerçek İslamiyet in adaletin hak ve hukukun önündeki en büyük engel laikliktir ve cumhuriyet düzenidir e bunları da kaldıran ve yeni düzen getiren Atatürk olduğuna göre o yüzden sevmezler.
BAKIN TEKRAR TEKRAR SÖYLÜYORUM BUNLAR BENİM DÜŞÜNCEM DEĞİL GENEL OLARAK SEVMEYEN KESİMİN GÖRDÜĞÜM ORTAK DÜŞÜNCELERİDİR.

CJ Bey

Doçent
Reaksiyon puanı
275

Hakantoris

Profesör
Reaksiyon puanı
1,242
Cahilliğinden dolayı sevmez. 1.Dünya savaşından sonra Osmanlı Devletinin yaşama şansı varmış gibi konuşuyorlar ya deli oluyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Atatürk müslüman olmadığı ve Türkiye Cumhuriyetinide islami temeller üzerine kurmadığı için insanlar Atatürkü sevmez diyorum anlaşılmayacak birşey yok.
Müslüman olmadığı fikrine nereden vardın ?

CJ Bey

Doçent
Reaksiyon puanı
275

Hakantoris

Profesör
Reaksiyon puanı
1,242
Atatürk'ün diniyle uğraşacağımıza, ideallerine kafa yorsaydık bugün bu bataklıktan çıkmaya çalışmıyor olurduk.
Bu durum sadece Atatürk'le sınırlı değil. Toplumsal olarak aşırı düzeyde mevcut. Yok şu müslümanmış yok şu müslüman değilmiş. Boş işler işte. Herkesin dini kendine.

CJ Bey

Doçent
Reaksiyon puanı
275
Atatürk 10 sene daha yaşasaydı keşke siödi daha iyi bir ülkedeydik dolar 1 tl olurdu
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu durum sadece Atatürk'le sınırlı değil. Toplumsal olarak aşırı düzeyde mevcut. Yok şu müslümanmış yok şu müslüman değilmiş. Boş işler işte. Herkesin dini kendine.
Kemal sunal bile dediler din düsmanı diye

Hakantoris

Profesör
Reaksiyon puanı
1,242
Atatürk 10 sene daha yaşasaydı keşke siödi daha iyi bir ülkedeydik dolar 1 tl olurdu
Aslında Atatürk 10 sene daha yaşasaydı iyi mi olurduk kötü mü olurduk bilmem ama 2.dünya savaşı çıktığı için kötü olduk. Ülkenin ilerlemesi durdu. İkinci 5 yıllık kalkınma planı uygulanamadı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...