Bir forum sitesi nasıl yapılır

Bu konuyu okuyanlar

insanimsi

Müdavim
Reaksiyon puanı
450
Arkadaşlar ilk önce hepinize merhaba :)
Ben bazılarınız bilir geçen açtığım konuda kodlamaya nereden başlamalıyım diye bir bölüm açmıştım ve tesadüfen bir arkadaşımın fikri üzerine onunla okul için bir forum sitesi yapmayı düşünüyoruz . Profesyonel bir şey olmayacak zaten sadece öğrencilerin çeyreği kullanır herhalde :D
Fakat ikimizin de bilmediği bir problem var biz bu siteyi nasıl internete koyacağız bunun hakkında hiçbir fikrimiz yok :D
Öğrenmemiz gereken dilleri de html css javascript php olarak hallettik (yani öğreniceğiz manasında) ama bir de sql denen bir şry var onun ne işe yaradığını bilmiyoruz .
Yardım ederseniz memnun kalırım :)

Web Kartalı

Asistan
Reaksiyon puanı
115
Arkadaşlar ilk önce hepinize merhaba :)
Ben bazılarınız bilir geçen açtığım konuda kodlamaya nereden başlamalıyım diye bir bölüm açmıştım ve tesadüfen bir arkadaşımın fikri üzerine onunla okul için bir forum sitesi yapmayı düşünüyoruz . Profesyonel bir şey olmayacak zaten sadece öğrencilerin çeyreği kullanır herhalde :D
Fakat ikimizin de bilmediği bir problem var biz bu siteyi nasıl internete koyacağız bunun hakkında hiçbir fikrimiz yok :D
Öğrenmemiz gereken dilleri de html css javascript php olarak hallettik (yani öğreniceğiz manasında) ama bir de sql denen bir şry var onun ne işe yaradığını bilmiyoruz .
Yardım ederseniz memnun kalırım :)
Mrblat, sorunuzun cevabı var fakat öyle bir iki kelimeyle izah edilmeyecek düzeyde ne yazık ki .

Sql yada mysq denilen şey, sizin yapacağınız web sitesdeki verileri tutan depolama alanı gibi birşey.. yani html css javascript öğreneceğiniz gibi mysql yada mssql de öğrenmeniz gerekecek.

Şimdiden kolları sıvamalısınız.. hadi kolay gelsin.

insanimsi

Müdavim
Reaksiyon puanı
450
cevaplarınız iöin çok teşkkür ederim başka bir öneriniz var ise belirtirseniz mutlu olurum:)