BİOS güncellemesine muhalefet

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
385
Ben çok gerekli olmadıkça BİOS güncellemesinden yana değilim. Hayatımda 2 kere BİOS güncelledim(biri Windows'tan diğeri Free-DOS'tan). İkisinde de bir fark göremedim. Yabancı sitelerde baktığım kadarıyla gerekmedikçe yapmayın gibi bir anlam var. Ben mi yanlışım acaba, gelin tartışalım.

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,954
Ben çok gerekli olmadıkça BİOS güncellemesinden yana değilim. Hayatımda 2 kere BİOS güncelledim(biri Windows'tan diğeri Free-DOS'tan). İkisinde de bir fark göremedim. Yabancı sitelerde baktığım kadarıyla gerekmedikçe yapmayın gibi bir anlam var. Ben mi yanlışım acaba, gelin tartışalım.
Yapmak zorunlu değil ve kurduğunuz yönteme göre bir şey değişmiyor. Güncel bir şey duruyorken eski bir şey kullanmanın mantığı yok.

Reaksiyon puanı
385
@EFI Shell görüşünüzü belirtiğiniz için teşekkür ederim. Bence belli durumlarda güncellenmeli. Sırf yeni diye güncellenmemeli. Güncellemede fayda varsa güncellenmeli.

Reaksiyon puanı
385
@EFI Shell şöyle ki bu yeniliklerin işimize yarar olması gerekiyor. Bilgisayar güncelleme yapılması için Stabil çalışmaması gerekiyor, BİOS'tan dolayı.

İsimyok08

Profesör
Reaksiyon puanı
6,107
Bios bence sistem kararsız hale geldi ise. Uyumsuzluk sorunları var ise. Bios ile ilgili sorunlar varsa. Bios sürümü kaynaklı Bsod varsa , güncellenmeli.

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
BIOS güncelleme içeriğine (sürüm notlarına) bağlı olarak değişir. Salt muhalefet olmamak gerektiğini düşünüyorum. :)

Reaksiyon puanı
385
@kilicbaligi başlığı öyle attım fakat ben asla güncellenmemelidir demiyorum. Biraz tereddütle yaklaşmak lazım, bunu diyorum.