Bios güncelleme!

RedDevil

Profesör
Reaksiyon puanı
19
aynısından bozuk bul onun biosu tak senin kine başın sağ olsun.
Yok olsa taktircam [emoji3]
Aynı anakartı bilgisayarcılardan bul al parası neyse zaten 40 50 lira isterler elektronikçiye götür bios eepromunu çıkarıp bilgisayarcılardan aldığı anakarta lehimlesin. Ben kimseye beddua etmem.
Yok kardeşim sakaydi o. Araştırıyorum bulursam yada pc ci bulursa takacak. Bakalım nasip ise olur. Yoksa yapacak bir şey yok.

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741

Yok kardeşim sakaydi o. Araştırıyorum bulursam yada pc ci bulursa takacak. Bakalım nasip ise olur. Yoksa yapacak bir şey yok.
[MENTION=422784]apotampkin[/MENTION]'in elinde varsa fiyat konusunda anlaşırsınız kargolar sana. Bende yarın dükkana bakayım bir yığın anakart var modele uygun bulursam 10 lira kargo parası ödersin artık.

RedDevil

Profesör
Reaksiyon puanı
19
[MENTION=422784]apotampkin[/MENTION]'in elinde varsa fiyat konusunda anlaşırsınız kargolar sana. Bende yarın dükkana bakayım bir yığın anakart var modele uygun bulursam 10 lira kargo parası ödersin artık.
Tamam saol sorun değil 10 tl

Reaksiyon puanı
16,118

775 soketli via,sis chipsetli olmayan p31 gibi intel chip setli ecs,pegatron ve foxconn harici birşey var mı ? bu anakartın bios eepromu soketli diye görmüştüm soketli değil mi? benim asrock 775i945gz'nin ki soketli galiba sata kontrolcüsü mort oldu galiba...

- - - Mesaj Güncellendi - - -

senin ki soketli değil mi?

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
775 soketli via,sis chipsetli olmayan p31 gibi intel chip setli ecs,pegatron ve foxconn harici birşey var mı ? bu anakartın bios eepromu soketli diye görmüştüm soketli değil mi? benim asrock 775i945gz'nin ki soketli galiba sata kontrolcüsü mort oldu galiba...

- - - Mesaj Güncellendi - - -

senin ki soketli değil mi?

Yarın hatırlatta bakayım abi

FBK

Doçent
Reaksiyon puanı
7
bios chip sökülüp resimdeki programlayıcı ile bios dosyası direk eproma yazılacak. o zaman sorununuz düzeliyor. boşuna uğraşmayın. eğer uğraşacaksınız BU linkteki durumu deneyin.

Beeprog_plus.jpg

Reaksiyon puanı
16,118
Şansına küs. Sırf notebook anakartı var pek kasalı pc için anakart yok varda hepsi MSI asus asrock.

775 soket varsa via,sis olmayan intel chipsetli ucuz kargo ile gönderebilirsin bu 775i945gz'yi kardeşimin kafasında kıracağım...

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
775 soket varsa via,sis olmayan intel chipsetli ucuz kargo ile gönderebilirsin bu 775i945gz'yi kardeşimin kafasında kıracağım...

Ama hepsi arızalı :) Üstündeki mosfetler kapasitörler bobinler vs gibi devre elemanlarını kullanıyorum o yüzden atmıyorum :) Ayrıca eski anakartları 5 TL yeni anakartları 2 TL'den alıyorlar ismi Sema elektronik haberin olsun.

Reaksiyon puanı
16,118
Ama hepsi arızalı :) Üstündeki mosfetler kapasitörler bobinler vs gibi devre elemanlarını kullanıyorum o yüzden atmıyorum :) Ayrıca eski anakartları 5 TL yeni anakartları 2 TL'den alıyorlar ismi Sema elektronik haberin olsun.

ayıcığın kafasında kırmaktan vazgeçtim hastane daha masraflı olur hem halen çalışıyor hd160jj samsung pcb bakıcam bu hem samsung hemde seagate marka varmış araştırma on...

RedDevil

Profesör
Reaksiyon puanı
19
Tamam sağol seyhan ismin sanırım. Nasip değilmiş artık. Bende buradakileri araştırıyorum.