BIOS Güncelleme Sonrası Sistemde Yavaşlama

Bu konuyu okuyanlar

İsmet ŞENOL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkese merhaba.

Forumda yaptığım araştırmalar sonucu yeni bir konu açma gereği duydum çünkü faydalı bir sonuca ulaşamadım. Çoğu konu yarım kalmış ya da sorunu çözen arkadaş sorun çözüldü deyip konuyu kapatmış...

Şimdi sorunumuz şu şekilde:
Asus TUF Gaming B360 Pro model ana kartımın BIOS'unu son sürüm olan sürüm 1303'e güncelledim. Dün gece güncelleme işlemi sonrası Windows geç açılmaya ve bazı problemler çıkarmaya başladı. Bende BIOS pilini söküp sıfırlama işlemi yoluna gittim. Bu adımlardan önce BIOS ekranından default yaptım. Kısaca BIOS üzerinde bildiğim tüm hamleleri sırasıyla adım adım uyguladım bir hatada yapmadım. Ancak 1303 güncellemesinden sonra yavaş açılan Windows,oyunlarda performans ve FPS kayıpları ekran kartı programının sürekli bir hatayla karşılaştık bildirimleri gelmeye başladı (güncelleme öncesi bu tarz problemler yoktu). Ben bildiğim tüm adımları uyguladım bir çözüm yoluna varamadım. Sizden ricam tecrübelerinizi bizim ile paylaşmanız. Başka bu tarz sorunu olanlarında benimde tecrübelerinize ihtiyacımız var.

Şimdiden herkese teşekkür ederim. İyi forumlar.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Biosa yapabileceğiniz herhangi bi müdahale olmaz. Overclock harici bazı ayarlarla oynamayı saymıyorum tabi ki. Neyse odur yani. Tekrar aynı biosu bi daha yükleyin. Pek bi şey değişeceğini sanmıyorum ama son bi kez daha deneyin.
Yine aynı sorun devam ederse, bi önceki 1101 biosunu yükleyin.

İsmet ŞENOL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Biosa yapabileceğiniz herhangi bi müdahale olmaz. Overclock harici bazı ayarlarla oynamayı saymıyorum tabi ki. Neyse odur yani. Tekrar aynı biosu bi daha yükleyin. Pek bi şey değişeceğini sanmıyorum ama son bi kez daha deneyin.
Yine aynı sorun devam ederse, bi önceki 1101 biosunu yükleyin.
Bir önce ki biosu yükletmiyor malesef. Tekrar aynı biosu kurdum hata aynı şekilde devam ediyor...

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Asus anakartın çok sıkıcı bi özelliği.Program ile bios update de müsaade etmiyor,eskiyi.

Anakartın kitapçığında bellek ile bios flashlama anlatılmış. Bi bak istersen.

İsmet ŞENOL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Asus anakartın çok sıkıcı bi özelliği.Program ile bios update de müsaade etmiyor,eskiyi.

Anakartın kitapçığında bellek ile bios flashlama anlatılmış. Bi bak istersen.
Söylediğinizi yaptım ama pekte bir değişiklik olmadı.
Başka bir fikri olan varsa yorumunuzu lütfen paylaşın..

Son mesajlar